Możesz dołączyć, jeśli posiadasz abonament ahoy! który obejmuje specjalizację Grafika, Motion i 3D, (lub wszystkie specjalizacje) oraz posiadasz 400 $AHOY na swoim portfelu. Pamiętaj, że za coiny możesz wziąć udział w jednym sprincie w miesiącu. Jeśli tak, wypełnij ankietę:
Pomyślnie zapisano na listę rezerwową.
Do zobaczenia!
Projektuj animacje UI Z Lottie Files I After Effects
Korzystając z tylko podstawowych funkcjonalności After Effects możesz tworzyć rewelacyjne i lekkie animacje na strony produktowe czy interfejsy aplikacji. Buduj animowane ikony, czy elementy interfejsu, reagujące na scroll, lub inne interakcje. Baw się formą i ruchem, a także timingiem i pracą na ścieżkach, aby tworzyć wyjątkowe animacje Lottie z pomocą pluginu Lottie Files.
Ruch oraz interakcja z interfejsem to dziś standard, bez którego nie może obejść się żaden serwis czy aplikacja. Tworzenie animacji z pomocą kodu, może być bardzo problematyczne dla osób nietechnicznych, a zwłaszcza dla tych, którzy nie są programistami. Projektowanie animacji to zajęcie dla osób kreatywnych, pełnych wyobraźni, które uwielbiają wprawiać w ruch materiały statyczne.
Dlatego nie powinna ograniczać nas technologia, a wyłącznie nasza wyobraźnia. W tym celu został stworzony lekki format Lottie, który w oparciu o plik JSON jest w stanie odtwarzać animacje na stronach internetowych czy aplikacjach. Dzięki niemu, bez użycia kodu, możemy zbudować stronę produktową z obracającym się modelem telefony w trakcie przewijania widoku, dokładnie tak jak na stronach produktowych Apple.
Jedyne co jest nam potrzebne, to podstawowa wiedza z zakresu obsługi Adobe After Effects. Dlatego jeśli chcesz nauczyć się tej wyjątkowej aplikacji od zera, to budowanie animacji Lottie jest idealną praktyką, która pozwoli Ci zrozumieć na czym polega animacja, czym są klatki kluczowe, jak pracować z timingiem, co to jest graph editor i kompozycje w Afterze.
⬇️ W związku z powyższym ten Sprint nauczy Cię:
- Obsługi podstawowych narzędzi Adobe After Effects
- Znajomości zagadnień związanych z animacją
- Umiejętności projektowania lekkich animacji
- Projektowania materiałów dla After Effects
- Exportu plików Lottie i pracy z nimi w Webflow
✅ Czego będziesz potrzebował:
- Podstawowej wiedzy z zakresu projektowania graficznego
- Dostępu do aplikacji Adobe After Effects
- Darmowej wersji pluginu Lottie Files
- 30-60 minut dziennie na naukę i praktykę.
Nie musisz być ekspertem od UI, ani mistrzem w obsłudze Aftera, aby dołączyć do tego Sprintu technologicznego. Wystarczy Ci chęć do nauki w trakcie której animacja stanie się Twoją pasją.
Jeżeli natomiast pracujesz już z motion designem i znasz bardzo dobrze After Effects, to dzięki temu szkoleniu będziesz wiedział jak wykorzystać swoje umiejętności na zupełnie nowym polu, jakim jest animacja na potrzeby interfejsów.
Aby dołączyć do grupy kursantów, możesz kupić dostęp do Sprintu lub rozpocząć nowy abonament w eduweb. Odkryj nowe możliwości w projektowaniu graficznym!
✅ Dla kogo JEST ten kurs?
Materiał szkoleniowy, to zbiór lekcji wideo oraz materiałów tekstowych, poukładanych w odpowiednich rozdziałach i podzielonych na części tematyczne. Został opracowany z myślą o:
- Projektantach graficznych
- UI designerach
- Osobach pracujących z animacją.
Wszystkie lekcje przygotowane są tak, aby osoby początkujące mogły nauczyć się podstaw animacji obsługi After Effects. Natomiast osoby posiadające już doświadczenie z animacją dowiedzą się jak wykorzystać swoją wiedzę dla tworzenia animacji i interakcji w dziedzinach związanych z Digital Designem.
Kto jeszcze może skorzystać na wiedzy zawartej w tym Sprincie?
- Graficy pracujący w zawodzie od lat - Doświadczeni graficy bedą mogli wykorzystać swoją wiedzę na zupełnie innym polu, jakim jest motion. Dowiedzą się jak działa After Effects, oraz jak eksportować poprawne pliki Lottie, niezawierające błędów.
- Studenci i absolwenci kierunków artystycznych i designu - Dla studentów i absolwentów kierunków związanych z grafiką i designem kurs stanowi doskonałą okazję do praktycznego rozwoju umiejętności i poszerzenia wiedzy, a także poznania innych osób w branży. Zyskają nowe perspektywy i umiejętności, które pozwolą im wyróżnić się na konkurencyjnym rynku pracy.
- Freelancerzy pracujący zdalnie dla dużych agencji reklamowych - dla nich materiał to droga do poznania nowych technik pracy i wykorzystania swojej wiedzy na zupełnie innych polach, co przełożyć się może na otrzymywanie bardziej zróżnicowanych zleceń.
Po ukończeniu Sprintu trwającego 21 dni, będziesz mógł pochwalić się nowymi umiejętnościami, a interfejsy serwisów, landingów, czy aplikacji, nad którymi współpracujesz będą wyglądać i funkcjonować jeszcze lepiej dzięki ożywionym elementom i interakcji.
Tydzień 1
Wprowadzenie do Lottie
Przykłady animacji na stronach
Wprowadzenie do After Effects
Import plików do aftera
Praca z timelinem
Pierwsze projekty i kompozycje
Instalacja pluginu Lottie
Tydzień 2
Rozpoczynanie pracy z praktycznym projektem
Przygotowanie plików w Adobe Illustrator
Konwertowanie warstw na ścieżki
Podstawowe właściwości warstw w After Effects
Transformacje ścieżek na osi czasu
Dopuszczalne efekty dla Lottie
Optymalizacja Bitmapy w animacji
Tydzień 3
Usuwanie błędów i niepotrzebnych warstw
Dopracowanie ruchu na ścieżkach
Graph Editor
Czyszczenie projektu
Optymalizacja wagi pliku
Eksport do formatu dotLottie
Import do Webflow
Dodawanie interakcji i animacji
Tydzień pierwszy:
Konfiguracja i poznanie After Effects
Wystartujemy z wprowadzeniem do After Effects. Poznamy podstawowe funkcje programu, przygotujemy i zaciągniemy do niego pierwsze materiały i zaczniemy wprawiać je w ruch pracując na ścieżkach wektorowych. Zainstalujemy plugin Lottie i skonfigurujemy swoje konto w serwisie Lottie FIles, abyśmy mogli eksportować tam nasze animacje i pobierać je w formatach dotLottie albo JSON.
Tydzień drugi:
Praktyczny projekt z After Effects
W drugim tygodniu zaczniemy pracować nad docelowym projektem. Poznasz te funkcje Aftera, które będą istotne dla przygotowania plików Lottie. Poznasz ograniczenia i najczęstsze problemy, oraz dowiesz się jak sobie z nimi radzić i jak optymalizować pliki importowane do After Effects. Dowiesz się też jakich narzędzi wolno używać, a które nie są wspierane przez format Lottie.
Tydzień trzeci.
Ostatni tydzień Sprintu to dopracowanie projektu w najmniejszych szczegółach oraz praca ze ścieżkami wektorowymi oraz z ich animacją. Usuniemy niepotrzebne elementy w kompozycjach i zadbamy o optymalizację pliku oraz o jego wagę. Postaramy się, żeby jego waga oscylowała w granicach od kilkudziesięciu do maksymalnie kilkuset kilobajtów, aby nie obciążać strony internetowej. Dodatkowo zaimportujemy nasz Lottie do Webflow, abyśmy mogli zobaczyć jak w praktyce będzie działała nasza animacja i w jakie interakcje możemy z nią wchodzić.
Różne warianty dostępu do Sprintu 🔓
Możesz wziąć udział w Sprincie na dwa różne sposoby - kupując bezterminowy dostęp, albo w ramach istniejącego abonamentu. W przypadku istniejącego abonamentu, możesz wziąć udział w jednym Sprincie w miesiącu. Dostęp odbierzesz zarówno na stronie Sprintu jak i w ramach Skrzyni Skarbów. Poniżej znajdziesz natomiast krótkie porównanie:
Pojedynczy zakup
Abonament
Dostęp do materiałów Sprintu
bezterminowy
dopóki płacisz abonament
Kanały społeczności
tylko Sprintu i specjalizacji
wszystkie
Czas dostępu do społeczności
na miesiąc
dopóki płacisz abonament
Dostęp do całego eduweb
❌
✅
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz