Zamień ten tekst na URL Webhooka

Promocyjna cena przez
0
dni
0
h
0
m
0
s
Jan 29, 2024
-
Feb 17, 2024
3 tygodnie
60-90 min nauki dziennie
5.0
na podstawie
Dołączam za
599 zł
399 zł
🔥
Dołączyło
5
100
osób

Możesz dołączyć, jeśli posiadasz abonament ahoy! który obejmuje specjalizację UI, UX i Webdesign lub wszystkie specjalizacje oraz posiadasz 400 $AHOY na swoim portfelu. Jeśli tak, wypełnij ankietę:

Odbieram za
400
$AHOY
Pozostało
28
/
100
Zapisz się na listę oczekujących do kolejnej edycji sprintu
Dziękuję! 
Pomyślnie zapisano na listę rezerwową.
Do zobaczenia!
Niestety, coś poszło nie tak! Spróbuj ponownie
UI, UX i Webdesign

MVP aplikacji w rekordowym czasie z Bubble (Design)

Przekształć pomysły swoje lub Twoich klientów w funkcjonalne MVP. Zamień wizję w działający produkt w możliwie najkrótszym czasie. Wykorzystaj potencjał jaki daje edytor Bubble do stworzenia nowoczesnej aplikacji, która nie tylko działa, ale również doskonale się prezentuje na wszystkich urządzeniach. A to wszystko bez ani jednej linijki kodu i wiedzy programistycznej! Pamiętaj również o tym, że projekt ten podzieliłem na dwie części. Ten sprint to pierwsza część, w której skupimy się przede wszystkim na designie i podstawach pracy z edytorem - kolejna, gdzie zagłębimy się w logikę aplikacji pojawi się wkrótce na eduweb.pl

Krzysiek Piekarz
Krzysiek Piekarz
https://webdevcaveman.com
Opis

Czy w Twojej głowie pojawił się pomysł na aplikację, która zrewolucjonizuje świat na miarę Facebook'a, Instagrama albo AirBnB? A może zgłosił się do Ciebie klient, który chce przetestować i wdrożyć swój projekt w jak najszybszym czasie?

Jeśli tak było to na pewno zadajesz sobie teraz kolejne pytanie - od czego zacząć? 

Czy muszę posiadać odpowiednią wiedzę programistyczną? Na jaki język programowania się zdecydować lub z jakiego gotowego framework'u skorzystać? A może zatrudnić profesjonalnego designera i software house, który pozwoli mi zrealizować ten projekt?

Niezależnie od tego czy czy zdecydujesz się działać sam/a, czy też przekażesz projekt do zewnętrznej agencji i tak staniesz przed kolejnym dylematem jakim jest nauka programowania lub konieczność przepalenia nawet setek tysięcy złoty na coś, co może okazać się niewypałem.

Na szczęście szybki rozwój narzędzi no-code sprawia, że możesz wybrać jeszcze trzecie wyjście. Zaprojektować, zbudować i wypuścić w świat swoją wymarzoną aplikację tylko za pomocą własnych sił i to bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej, a nawet posiadając jedynie podstawową znajomość narzędzi do design'u.

Pamiętaj również o tym, że projekt ten podzieliłem na dwie części. Ten sprint to pierwsza część, w której skupimy się przede wszystkim na designie i podstawach pracy z edytorem - kolejna, gdzie zagłębimy się w logikę aplikacji pojawi się wkrótce na eduweb.pl

A więc czas przekuć ideę na działający produkt za pomocą Bubble!

Czego nauczysz się w ramach tego Sprintu?

W tym 3-tygodniowym Sprincie „MVP bez kodu w rekordowym czasie: Design i podstawy pracy z edytorem Bubble” nauczę Cię jak przygotować od podstaw nowoczesny i resposnywny design aplikacji wzorowanej na AirBnB. Pokażę Ci w jaki sposób ja sam od lat tworzę i wdrażam dobrze wyglądające layouty nie będąc profesjonalnym designerem. Dodatkowo zadbamy również o to, by nasza aplikacja nie tylko wyglądała, ale również posiadała bardzo podstawową funkcjonalność.

W ramach nauki skupimy się na jak nabardziej praktycznym podejściu. Zapomnij o długich i nudnych lekcjach pełnych teorii, które zapomnisz zaraz po obejrzeniu. Będziemy budować a nie debatować! W ten sposób nauczysz się pracować z edytorem Bubble i zrozumiesz w jaki sposób wykorzystać jego gotowe komponenty, które pozwolą Ci zamienić statyczny layuot na aplikację. Poruszymy również inne podstawowe zagadnienia, takie jak option sets, które zasilą nasze MVP danymi oraz workflow i pluginy, za pomocą których dodamy do niego nieco dynamiki.

Ten Sprint nauczy Cię:

- Z jakich narzędzi i serwisów korzystać, by zaprojektować interesujący i ciekawy layout.

- Podstawowych technik pracy z narzędziem Figma, by nasz statyczny design zamienić na aplikację.

- Pracy z edytorem Bubble, gdzie skupimy się na jego podstawowych elementach i funkcjonalnościach

- Tego jak przygotować nowoczesny landing page, posiadający wszystkie niezbędne elementy strony sprzedażowej

- Dodatkowo wdrożymy również inne strony w naszym serwisie - czyli logowania/rejestracji, wyszukiwania, stronę pojedynczego itemu oraz stronę profilową i stronę rezerwacji

- Na koniec zajmiemy się również wdrożeniem w pełni funkcjonalnego dashboardu dla naszych użytkowników i wynajmujących

Czego będziesz potrzebować:

- Otwartości na nową wiedzę i chęci nauki.

- Darmowej wersji tych narzędzi: Airtable, Figma, Bubble, ChatGPT.

- Płatnej wersji Midjourney - tylko wtedy jeśli będziesz chciał/a wygenerować własne grafiki, a nie korzystać z tych przygotowanych przeze mnie.

- 60-90 minut dziennie na przyswajanie lekcji i praktykę.

Nie musisz posiadać wiedzy programistycznej by aktywnie uczestniczyć w szkoleniu. Niemniej zapoznanie się przynajmniej z podstawami programowania pozwoli Ci na szybsze zrozumienie i przyswojenie pewnych omawianych tematów. Jeśli natomiast jesteś już programistą lub designerem chcącym przenieść swoje umiejętności na zupełnie nowy poziom to ten Sprint jest również dla Ciebie!

Aby dołączyć do grupy kursantów, możesz kupić dostęp do Sprintu lub rozpoczynając nowy abonament w eduweb na tej stronie. Odkryj nowe możliwości jakie daje edytor Bubble!

Dla kogo

Materiał szkoleniowy został zaprojektowany tak, aby mogło z niego skorzystać jak najszersze grono odbiorców. Nieważne czy jesteś totalnym laikiem, czy też posiadasz już wiedzę z zakresu programowania lub designu, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. A więc kto jeszcze może skorzystać z wiedzy zawartej w tym sprincie?

Studenci - Ten kurs pozwoli początkującym od postaw nauczyć się pracy z designem stron/aplikacji i wprowadzi ich do niesamowitego świata narzędzi no-code by wyróżnić się na rynku pracy.

Freelancerzy - Dla osób planujących rozpocząć swoją własną działalność opartą o budowę aplikacji na potrzeby klientów jest to doskonałe kompendium wiedzy, by zacząć jak najszybciej zarabiać.

Profesjonalni programiści/designerzy - Dla nich ten Sprint będzie idealną możliwością rozwinięcia swoich dotychczasowych umiejętności. To najszybsza droga by przenieść się na zupełnie nowy poziom i budować aplikacje w rekordowym czasie i całkowicie bez kodu.

Właściciele firm i przedsiębiorcy - Ten Sprint pozwoli im zamienić pomysł na funkcjonalne MVP w możliwie jak najkrótszym czasie i bez konieczności przepalania pieniędzy na zewnętrzne agencje.

Po ukończeniu Sprintu trwającego 21 dni będziesz miał nie tylko wiedzę o tym jak pracować z edytorem Bubble, ale również nauczysz się jak zamienić statyczny layout na swoje pierwsze MVP. Dodatkowo projekt, który przygotujemy jest na tyle nowoczesny i responsywny, że bez problemu będziesz mógł go zaprezentować w swoim portfolio!

Zobacz nagranie z ostatniego webinaru
Syllabus i harmonogram

Tydzień pierwszy: Omówienie podstaw, narzędzi i wprowadzenie do edytora Bubble

W pierwszym tygodniu naszego Sprintu skupimy się na opanowaniu podstawowych technik i narzędzi. Pokażę Ci w jaki sposób korzystać z materiałów pomocniczych by praca z nimi była możliwie jak naprostsza. Porozmawiamy również o tym jak wykorzystać ChatGPT i Midjourney do tego by uczunić budowany przez nas projekt jeszcze bardziej customowym i dopasowanym do Ciebie.

Kolejno skupimy się już na praktycznej pracy z edytorem Bubble. Dowiesz się czym on w zasadzie jest i jakie możliwości nam daje. Wykorzystamy w praktyce podstawowe komponenty z sekcji Design, za pomocą której będziemy w stanie zamienić nasz statyczny layout na podstawowy projekt naszej aplikacji.

Ten tydzień to przede wszystkim praca nad landing page, czyli stroną sprzedażową naszego serwisu. Pokaże Ci z jakich podstawowych elementów budulcowych składa się niemal każda taka witryna i jak ją zaprojektować w taki sposób, aby wyglądała nowocześnie. Dodatkowo nasze działania wzbogacimy o praktyczną pracę z options sets, repeating group oraz reusable elements.

Cel: Poznanie i opanowanie podstawowych narzędzi i komponentów w Bubble, aby móc je wykorzystać do budowy dowolnej strony sprzedażowej.

Tydzień drugi: Zgłębienie kolejnych opcji edytora Bubble i budowa dodatkowych stron naszego serwisu

Tym co odróżnia aplikację od zwykłej strony internetowej, jest fakt, że posiada ona nie tylko statyczne strony, które wyświetlają przygotowaną wcześniej treść, ale również dynamiczne elementy, które reagują na działania użytkownika w naszym serwisie.

Dlatego też w drugim tygodniu skupimy się na tym, by zamodelować takie dynamiczne podstrony aplikacji. Zaczniemy od stron rejestracji, logowania i przypomnienia hasła. Porozmawiamy również o tym jak wykorzystać linki do poruszania się w naszym serwisie oraz jak za pomocą prostych workflows pozwolić użytkownikowi dołączyć do naszej społeczności.

Kolejno wdrożymy stronę wyszukiwania, która w przyszłości pozwoli nam dynamicznie prezentować wyniki, których będzie poszukiwał użytkownik. Następnie zadbamy również stronę pojedynczego lokalu, który nasz user będzie mógł wynająć. A na koniec porozmawiamy także o tym czym jest responsive design i jak sprawić by nasza aplikacja była w pełni responsywna.

Cel: Zamodelowanie dynamicznych podstron serwisu, nauka pracy z linkami, workflows oraz praktyczne przykłady jak tworzyć responsywny serwis.

Tydzień trzeci: Budowa funkcjonalnego dashboardu naszej aplikacji oraz omówienie tego czym jest i jak działa w praktyce SPA (single page application)

W ostatnim tygodniu skupimy się przede wszystkim na tym, aby wdrożyć do naszej aplikacji to co powinna posiadać każda z nich, czyli funkcjonalny dashboard. Będzie to miejsce, w którym nasz user (guest) będzie mógł zarządzać swoimi podróżami, wystawiać recenzje oraz tworzyć wishlisty z miejscami, do których chce się udać.

Nie zapomnimy również o wynajmujących w naszym serwisie (hosts). Dla nich z wykorzystaniem SPA również wdrożymy odpowiedni dashboard, który pozwoli im na dodawanie ofert, przeglądanie aktualnych bookingów, a nawet sprawdzenie podstawowych statystyk. Wszystko w ramach jednej dynamicznej strony!

Na koniec podsumujemy nasze dotychczasowe działania i sfinalizujemy nasz projekt z tego Sprintu. Porozmawiamy o tym co czeka nas w kolejnym Sprincie, który pozwoli nam zamienić zamodelowane podstrony na w pełni dynamiczne i umożliwi użytkownikom naszego serwisu na normalną pracę z naszą aplikacją niemal tak, jakby rzeczywiście korzystali z serwisu zbliżonego do AirBnB.

Cel: Nauka tego jak tworzyć funkcjonalne dashboardy w naszych serwisach, które będą nie tylko szybko działały, ale również doskonale prezentowały się na każdej rozdzielczości. 

Różne warianty dostępu do Sprintu 🔓

Możesz wziąć udział w Sprincie na dwa różne sposoby - kupując bezterminowy dostęp, albo w ramach istniejącego abonamentu. W przypadku istniejącego abonamentu, możesz wziąć udział w jednym Sprincie w miesiącu, płacąc za niego z pomocą $AHOY. To oznacza, że musisz najpierw zdobyć ich wystarczającą liczbę. Dla osób, które dopiero co kupiły abonament będzie to trudne, jednak jeśli masz już abonament od jakiegoś czasu, na pewno w ramach różnych aktywności zdobyłeś/aś już wystarczającą ilość do dołączenia. Tutaj dowiesz się więceje o tym, jak zdobywać $AHOY. Ważne jest także to, że korzystanie z nich jest możliwe wyłącznie w planach obejmujących społeczność. Dostęp odbierzesz w ramach Skrzyni Skarbów. Poniżej znajdziesz natomiast krótkie porównanie:

Pojedynczy zakup

Abonament (musisz mieć $AHOY)

Dostęp do materiałów Sprintu

bezterminowy

dopóki płacisz abonament

Kanały społeczności

tylko Sprintu i specjalizacji

wszystkie

Czas dostępu do społeczności

na miesiąc

dopóki płacisz abonament

Dostęp do całego eduweb

FAQ
Co to w ogóle jest ten Sprint?
expand_more
Sprint to unikalny format przekazywania wiedzy, który jest niezwykle skuteczny. Uczysz się jednej, małej rzeczy, ale systematycznie przez 3 tygodnie. Sprinty są bardzo praktyczne i pozwalają Ci opanować określoną umiejętność, rozpocząć własny projekt lub w końcu nauczyć się czegoś, co chodziło Ci po głowie od dawna. Unikalna formuła Sprintu to połączenie samodzielnej nauki (asynchronicznie, w Twoim czasie) ze społecznością osób, które razem z Tobą przystępują do sprintu i mają do dyspozycji wspólne forum dyskusyjne (Ahoy!). To także nauka z nagranych materiałów, które stanowią fundament Sprintu, z dodatkiem spotkań na żywo, z udziałem mentorów i zaproszonych gości, w których możesz wziąć udział. Czyli uczysz się we własnym tempie, ale utrzymujesz motywację dzięki społeczności, mentorom i harmonogramowi Sprintu. Zamiast zastanawiać się, z których źródeł skorzystać lub jakie kursy wybrać, masz wszystko podane jak na tacy, w angażującym, krótkim i konkretnym formacie, nastawionym na osiągnięcie Twojego celu. To się nie może nie udać!
Jak mogę uzyskać dostęp do Sprintu?
expand_more
Dostęp możesz uzyskać na dwa sposoby: wykupując pojedynczy Sprint (wówczas dostęp do materiałów Sprintu masz bezterminowo) lub w ramach abonamentu eduweb (zyskujesz dostęp do całego eduweb, ale materiały są dostępne tylko wtedy, gdy płacisz abonament). Abonament jest w korzystnej cenie a dodatkowo gwarantuje Ci dostęp do wielu innych materiałów a przy zakupie możesz zdecydować, do którego Sprintu dołączasz. Z kolei Sprint kupowany pojedynczo jest droższy, ale jego główny kurs zachowasz na zawsze - po rozpoczęciu przypniemy go do Twojego konta na eduweb. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Czym się różnią Sprinty od kursów eduweb?
expand_more
Sprinty to nauka w konkretnym czasie, z mentorem, wspierana społecznością. Uczysz się w grupie, realizujesz konkretne zadania w celu osiągnięcia celu. To nauka, która łaczy ze sobą zalety kursów i asynchronicznego podejścia do zdobywania wiedzy z zaangażowaniem i pracą w grupie oraz z mentorem. W ramach Sprintu na ogół przerabiamy jeden kurs eduweb w formie playlisty, ale jest on obudowany dodatkowymi aktywnościami, postami na społeczności, dedykowaną przestrzenią, spotkaniami na żywo i konsultacjami oraz konkretnym planem działania, który przybliży Cię do wymarzonego celu. U podstaw jest na ogół kurs, lub jego część, playlista, ale sam Sprint to znacznie więcej niż przerabianie go wspólnie. To szereg dodatkowych materiałów, zadań, ćwiczeń i inne ciekawe i motywujące wydarzenia!
Co jeśli już mam abonament eduweb?
expand_more
Jeśli opłacasz już abonament eduweb, a nie kupujesz go w celu dołączenia do Sprintu, możesz dalej wziąć udział w Sprincie, za określoną liczbę $AHOY. Koniecznie musisz jednak posiadać wariant abonamentu z dostępem do społeczności ahoy! Sprinty znajdują się w Skrzyni Skarbów, skąd możesz do nich dołączyć o ile masz odpowiednia liczbę monet na koncie. W jednym miesiącu możesz dołączyć tylko do jednego Sprintu. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Na jak długo zachowam materiały?
expand_more
Jeśli kupujesz pojedynczy Sprint, dostęp do głównych materiałów Sprintu: kursu, a także lekcji - zachowasz bezterminowo. Kurs ze Sprintu przypniemy do Twojego konta na eduweb. Dostęp do społeczności będziesz mieć jednak tylko na czas Sprintu. Jeśli kupujesz abonament, dostęp do wszystkich zasobów - kursu, społeczności, postów, będziesz mieć tak długo, jak długo opłacasz abonament eduweb.
Czy dostanę fakturę VAT?
expand_more
Tak, oczywiście. Fakturę wystawiamy automatycznie i przesyłamy do każdego zamówienia, które ma podany NIP w koszyku. Zakupy obsługuje easycart.pl
Z czego składa się Sprint?
expand_more
Głównym materiałem sprintu jest kurs, do którego otrzymasz dostęp i który możesz przerabiać asynchronicznie. Równolegle, otrzymasz dostęp do specjalnych kanałów społeczności, gdzie znajdziesz mentora i innych uczestników Sprintu. Niemal codziennie na społeczności będą pojawiać się posty, które otrzymasz również mailowo jeśli włączysz powiadomienia. Średnio raz w tygodniu planujemy wydarzenie na żywo wokół Sprintu, które obywa się na Zoom, wieczorem. Możesz tam zadać pytania a niekiedy zapraszamy na to wydarzenie ciekawych gości. Sesje na żywo są nagrywane i dostępne później na społeczności. Tydzień po zakończeniu Sprintu zamykamy przestrzeń na społeczności, a Ty możesz zdecydować, czy zostać na niej dalej w ramach abonamentu.
Gdzie będzie dostęp do materiałów?
expand_more
Na platformie eduweb, w formie kursu lub playlisty, a także na społeczności Ahoy! w ramach dedykowanego kanału, który powstaje na czas Sprintu.
Jak długo mam dostęp do społeczności?
expand_more
Jeśli kupujesz Sprint pojedynczo, przez miesiąc od rozpoczęcia Sprintu. Jeśli masz go w ramach abonamentu, tak długo, jak płacisz abonament.
Czy dostanę certyfikat?
expand_more
Tak, po przerobieniu wszystkich materiałów, otrzymasz Certyfikat na eduweb. Będzie przypisany do Twojego konta.
Ile czasu potrzebuję na naukę w sprincie?
expand_more
Na naukę potrzebujesz średnio około godzinę dziennie. Oczywiście, możesz przeznaczyć więcej czasu, ale staramy się aby Sprinty były krótką formą, z niewielką ilością materiałów do przyswojenia. Zdecydowanie bardziej zależy nam na osiągnięciu małego celu, stąd w wielu Sprintach wykonasz swoje własne prace i zadania. Zwykle do przerobienia jest kilka-kilkanaście minut materiału dziennie i krótka forma tekstowa. Dodatkowy czas warto poświecić na własny research i wykonywanie zadań.
Co jeśli Sprint okaże się czymś nie dla mnie?
expand_more
Zarówno w przypadku zakupu Sprintu pojedynczo, jak i abonamentu, masz 14 dni od zakupu na zwrot bez pytań - możesz zawnioskować o niego w panelu easycart.
Prowadzący
Krzysiek Piekarz
Krzysiek Piekarz
https://webdevcaveman.com
Średnia ocen autora: 5.0
Bio

Nazywam się Krzysztof Piekarz i od wielu lat zajmuję się tworzeniem stron internetowych. Przez długi czas byłem wielkim zwolennikiem kodowania i pracy z frameworkiem React. Obecnie jednak stawiam na nowoczesne narzędzia no-code/low-code, które stały się nieodłącznym elementem mojej pracy. Dodatkowo w ramach zarówno swoich projektów, jak i tych tworzonych dla klientów, wykorzystuję automatyzacje tworzone za pomocą takich narzędzi jak Zapier i Integromat. To właśnie na ich bazie w 2020 roku postał mój autorski projekt WebDevCaveMan (https://www.webdevcaveman.com). W swojej pracy nieustannie poznaję i wykorzystuję nowe rozwiązania no-code by zawsze być na bieżąco. Podzielę się z Tobą swoją wiedzą by korzystanie z nich nie stanowiło dla Ciebie problemu. Mam również nadzieję, że podobnie jak ja dostrzeżesz ogromny potencjał jaki daje możliwość tworzenia stron lub aplikacji bez konieczności kodowania.