Zamień ten tekst na URL Webhooka

Promocyjna cena przez
0
dni
0
h
0
m
0
s
Jan 8, 2024
-
Jan 26, 2024
3 tygodnie
30 minut dziennie
5.0
na podstawie
Dołączam za
499 zł
399 zł
🔥
Dołączyło
5
87
osób

Możesz dołączyć, jeśli posiadasz abonament ahoy! który obejmuje specjalizację Grafika, Motion i 3D, (lub wszystkie specjalizacje) oraz posiadasz 400 $AHOY na swoim portfelu. Pamiętaj, że za coiny możesz wziąć udział w jednym sprincie w miesiącu. Jeśli tak, wypełnij ankietę:

Odbieram za
400
$AHOY
Pozostało
33
/
100
Zapisz się na listę oczekujących do kolejnej edycji sprintu
Dziękuję! 
Pomyślnie zapisano na listę rezerwową.
Do zobaczenia!
Niestety, coś poszło nie tak! Spróbuj ponownie
Opis

Kiedy masz świetny pomysł na grafikę, po prostu ją opisz i wciśnij enter! Właśnie tak działa DALL-E 3 - narzędzie do generowania grafik opracowane przez OpenAI, czyli twórców popularnego ChataGPT. Wyrzuć z głowy wszystkie swoje pomysły i zobacz, co się stanie. Pora zaciągnąć algorytmy do tego, po co zostały stworzone: ułatwienia i przyspieszenia Ci pracy.

Na rynku pojawiają się każdego miesiąca dziesiątki nowych modeli językowych i narzędzi AI tworzących grafikę. Jedne bardziej uda, drugie jeszcze nieco nieporadne. Wiele z nich jest w początkowej fazie rozwoju i w związku z tym nie zawsze dają nam to, czego od nich oczekujemy.

Jednak pamiętaj, że aplikacje działające w oparciu o generatywną sztuczną inteligencję rozwijają się niewiarygodnie szybko. Tak samo jest w przypadku DALL-E. Wersja druga (DALL-E 2) jaką mieliśmy do dyspozycji, do niedawna tworzyła bardzo kiepskie grafiki. Dziś jesteśmy wielki krok dalej i możemy korzystać z DALL-E 3, w dodatku zintegrowanej z ChatemGPT Plus.

Czas połączyć moc ChataGPT i DALL-E 3!

Czego nauczysz się w ramach tego Sprintu?

W tym 3-tygodniowym Sprincie „DALL-E i ChatGPT w projektowaniu graficznym” nauczę Cię korzystać z dobrodziejstw, jakie dają nam te dwa ściśle złączone ze sobą narzędzia. W trakcie realizacji praktycznych projektów takich jak keyvisuale czy storyboardy dowiesz się budować prompt i jak korzystać z Chatu, aby pomóc sobie w budowaniu promptu, według którego DALL-E będzie generował dla Ciebie materiały graficzne.

W ramach nauki poznasz nie tylko niezbędną teorię, ale nauczysz się tworzyć i modyfikować materiały graficzne używając słów, a nie tylko znanych Ci do tej pory narzędzi rodem z aplikacji desktopowych. Oczywiście i te będą nam potrzebne, więc możesz śmiało traktować ten materiał jak naukę zbudowania olbrzymiego kombajnu narzędziowego aplikacji takich jak Photoshop przy wsparciu sztucznej inteligencji.

Ten Sprint nauczy Cię:

  • Jak efektywnie wykorzystać DALL-E 3 i CHATGPT w projektowaniu graficznym.
  • Technik i podejść do generowania grafik za pomocą sztucznej inteligencji.
  • Integracji tych narzędzi z tradycyjnymi metodami projektowania.

Czego będziesz potrzebować:

  • Otwartości na nową wiedzę i chęci eksperymentowania.
  • Podstawowej wiedzy z zakresu projektowania graficznego.
  • Płatnej wersji ChatGPT Plus (koszt między 85 a 90 PLN/m).
  • 30-60 minut dziennie na przyswajanie lekcji i praktykę.

Nie musisz być ekspertem w dziedzinie AI, by dołączyć do naszego sprintu. Jeśli jesteś grafikiem, designerem lub twórcą chcącym poznać i wykorzystać najnowsze narzędzia w swojej pracy, ten Sprint jest dla Ciebie.

Aby dołączyć do grupy kursantów, możesz kupić dostęp do Sprintu lub rozpoczynając nowy abonament w eduweb na tej stronie. Odkryj nowe możliwości w projektowaniu graficznym!

Dla kogo

Materiał szkoleniowy został zaprojektowany dla każdego, kto zajmuje się projektowaniem graficznym. Jest również przeznaczony dla artystów, którzy już pracowali z innymi narzędziami AI, ale chcieliby poznać nowe, rozbudowane możliwości Dall-E 3 zintegrowanego z Chatem GPT. Kto jeszcze może skorzystać z wiedzy zawartej w tym sprincie?

  • Początkujący graficy - Ten proces pozwoli początkującym od podstaw nauczyć się projektowania z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji. Zmienić szalone kreatywne wizje w pierwsze szkice i szybciej stawiać pierwsze kroki w kreacji.
  • Graficy pracujący w zawodzie od lat - Doświadczeni graficy i projektanci znajdą w kursie cenne możliwości i techniki, które pozwolą im zwiększyć produktywność i jakość swojej pracy. Dowiedzą się, jak wykorzystywać generatywną sztuczną inteligencję do produkcyjnych zastosowań.
  • Studenci i absolwenci kierunków artystycznych i designu - Dla studentów i absolwentów kierunków związanych z grafiką i designem kurs stanowi doskonałą okazję do praktycznego rozwoju umiejętności i poszerzenia wiedzy, a także poznania innych osób w branży. Zyskają nowe perspektywy i umiejętności, które pozwolą im wyróżnić się na konkurencyjnym rynku pracy.
  • Właściciele firm i przedsiębiorcy - Dla studentów i absolwentów kierunków związanych z grafiką i designem kurs stanowi doskonałą okazję do praktycznego rozwoju umiejętności i poszerzenia wiedzy, a także poznania innych osób w branży. Zyskają nowe perspektywy i umiejętności, które pozwolą im wyróżnić się na konkurencyjnym rynku pracy.

Po ukończeniu sprintu trwającego 21 dni będziesz tworzył na zupełnie innym poziomie. Dzięki wsparciu jakie otrzymasz od chatu GPT oraz Dall-E będziesz mógł wdrażać zupełnie nowe pomysły. Otrzymasz gigantyczny boost dla swojej kreatywności oraz produktywności dzięki inspiracjom podrzuconym przez AI.

Zobacz nagranie z ostatniego webinaru
Syllabus i harmonogram

Tydzień pierwszy: opanowanie podstaw i wprowadzenie do świata AI w projektowaniu

W pierwszym tygodniu naszego Sprintu skupimy się na opanowaniu podstawowych narzędzi i technik, które są niezbędne każdemu grafikowi pragnącemu wykorzystać AI w swojej pracy. Rozpoczniemy od nadania kontekstu narzędziom DALL-E 3 i ChatGPT. Przejdziemy krótkie wprowadzenie do Chat GPT, następnie omówimy różnice między DALL-E 2 a DALL-E 3, abyś mógł zrozumieć ewolucję, szybkość zmian i zaawansowanie tych narzędzi.

W tym tygodniu nauczysz się, jak przejść przez zakup GPT-4 i skonfigurować swoje narzędzie do pracy. Podejmiemy temat Interfejsu obu systemów, co pozwoli Ci szybciej i wygodniej pracować w realizacji zadań z kolejnych lekcji.

Dalej przejdziemy do tworzenia promptów, czyli poleceń. Poznamy szczegółowo elementy promptów, dowiemy się jak tworzyć tło i tekst, oraz zapanujemy nas stylem i kompozycją. Nie zabraknie także pracy ze światłem, czyli sterowania oświetleniem scen i kolorem. Już w pierwszym tygodniu zanurzysz się w szczegóły tworzenia grafik za pomocą sztucznej inteligencji.

Cel: poznanie i opanowanie tych narzędzi pozwoli Ci tworzyć grafiki, które będą bardziej zgodne z Twoimi wizjami i potrzebami, zwiększając Twoją produktywność i kreatywność.

Tydzień drugi: zaawansowany prompting i odkrywanie nowych możliwości

W drugim tygodniu kursu zejdziemy głębiej i skupimy się na bardziej złożonych technikach tworzenia promptów i wykorzystywania ChatGPT do generowania szczegółowych i precyzyjnych zapytań.

Rozpoczniemy od ustawień kamery i widoku, gdzie nauczysz się manipulować perspektywą i ujęciami w tworzonych grafikach. Lekcje "Czas i pora dnia" oraz "Obiektyw" pozwolą Ci eksplorować różne warunki oświetleniowe i efekty wizualne. Czy wiesz, że dzięki sztucznej inteligencji możesz symulować styl zdjęcia typowy dla danego aparatu, obiektywu, a nawet ogniskowej?

W kolejnych krokach będziemy łączyć ze sobą obrazy, tworząc unikatowe kompozycje. Poeksperymentujemy z opcjami "Inpainting" oraz "Outpainting", aby nadać oryginalności i stylu. Odkryjesz zaawansowane opcje edycji w AI, a następnie nauczysz się, jak tworzyć skomplikowane zapytania do sztucznej inteligencji z pomocą ChataGPT. "Revers Engineering" pozwoli Ci analizować i odtwarzać projekty, które przypadły Ci do gustu.

Cel: ten tydzień zapewni Ci umiejętności tworzenia bardziej złożonych i precyzyjnych projektów, otwierając przed Tobą nowe horyzonty w projektowaniu graficznym.

Tydzień trzeci: praktyczne zastosowanie i finalizacja projektów

Ostatni tydzień kursu to samo mięso — praktyczne wykorzystanie DALL-E, dzięki któremu wcielisz w życie (i swoje projekty) wszystkie zdobyte umiejętności. Zaczniemy od przygotowania twojego praktycznego projektu. Podczas budowania briefu z pomocą ChatGPT odkryjesz, jak wykorzystać brief jako prompt, a następnie stworzysz pierwsze keyvisuale na podstawie tego zapytania.

W dalszej części tygodnia skupimy się na dopracowaniu koncepcji dla zespołu oraz przygotowaniu materiałów w Adobe Photoshop. W ostatnich krokach przejdziemy analizę materiałów z ChatemGPT, sprawdzimy, czy można z jego pomocą wygenerować draft logotypu. W ostatniej fazie przygotujemy materiały w Adobe Illustrator, które pozwolą Ci zintegrować tradycyjne narzędzia z AI. Zajmiemy się także tworzeniem grafik do social mediów i zakończymy kurs, finalizując twój projekt.

Cel: Ten tydzień daje Ci praktyczne narzędzia do wdrażania AI w realne projekty graficzne, co pozwoli Ci na osiągnięcie nowych poziomów kreatywności i efektywności w Twojej pracy jako grafika.

Różne warianty dostępu do Sprintu 🔓

Możesz wziąć udział w Sprincie na dwa różne sposoby - kupując bezterminowy dostęp, albo w ramach istniejącego abonamentu. W przypadku istniejącego abonamentu, możesz wziąć udział w jednym Sprincie w miesiącu, płacąc za niego z pomocą $AHOY. To oznacza, że musisz najpierw zdobyć ich wystarczającą liczbę. Dla osób, które dopiero co kupiły abonament będzie to trudne, jednak jeśli masz już abonament od jakiegoś czasu, na pewno w ramach różnych aktywności zdobyłeś/aś już wystarczającą ilość do dołączenia. Tutaj dowiesz się więceje o tym, jak zdobywać $AHOY. Ważne jest także to, że korzystanie z nich jest możliwe wyłącznie w planach obejmujących społeczność. Dostęp odbierzesz w ramach Skrzyni Skarbów. Poniżej znajdziesz natomiast krótkie porównanie:

Pojedynczy zakup

Abonament (musisz mieć $AHOY)

Dostęp do materiałów Sprintu

bezterminowy

dopóki płacisz abonament

Kanały społeczności

tylko Sprintu i specjalizacji

wszystkie

Czas dostępu do społeczności

na miesiąc

dopóki płacisz abonament

Dostęp do całego eduweb

FAQ
Co to w ogóle jest ten Sprint?
expand_more
Sprint to unikalny format przekazywania wiedzy, który jest niezwykle skuteczny. Uczysz się jednej, małej rzeczy, ale systematycznie przez 3 tygodnie. Sprinty są bardzo praktyczne i pozwalają Ci opanować określoną umiejętność, rozpocząć własny projekt lub w końcu nauczyć się czegoś, co chodziło Ci po głowie od dawna. Unikalna formuła Sprintu to połączenie samodzielnej nauki (asynchronicznie, w Twoim czasie) ze społecznością osób, które razem z Tobą przystępują do sprintu i mają do dyspozycji wspólne forum dyskusyjne (Ahoy!). To także nauka z nagranych materiałów, które stanowią fundament Sprintu, z dodatkiem spotkań na żywo, z udziałem mentorów i zaproszonych gości, w których możesz wziąć udział. Czyli uczysz się we własnym tempie, ale utrzymujesz motywację dzięki społeczności, mentorom i harmonogramowi Sprintu. Zamiast zastanawiać się, z których źródeł skorzystać lub jakie kursy wybrać, masz wszystko podane jak na tacy, w angażującym, krótkim i konkretnym formacie, nastawionym na osiągnięcie Twojego celu. To się nie może nie udać!
Jak mogę uzyskać dostęp do Sprintu?
expand_more
Dostęp możesz uzyskać na dwa sposoby: wykupując pojedynczy Sprint (wówczas dostęp do materiałów Sprintu masz bezterminowo) lub w ramach abonamentu eduweb (zyskujesz dostęp do całego eduweb, ale materiały są dostępne tylko wtedy, gdy płacisz abonament). Abonament jest w korzystnej cenie a dodatkowo gwarantuje Ci dostęp do wielu innych materiałów a przy zakupie możesz zdecydować, do którego Sprintu dołączasz. Z kolei Sprint kupowany pojedynczo jest droższy, ale jego główny kurs zachowasz na zawsze - po rozpoczęciu przypniemy go do Twojego konta na eduweb. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Czym się różnią Sprinty od kursów eduweb?
expand_more
Sprinty to nauka w konkretnym czasie, z mentorem, wspierana społecznością. Uczysz się w grupie, realizujesz konkretne zadania w celu osiągnięcia celu. To nauka, która łaczy ze sobą zalety kursów i asynchronicznego podejścia do zdobywania wiedzy z zaangażowaniem i pracą w grupie oraz z mentorem. W ramach Sprintu na ogół przerabiamy jeden kurs eduweb w formie playlisty, ale jest on obudowany dodatkowymi aktywnościami, postami na społeczności, dedykowaną przestrzenią, spotkaniami na żywo i konsultacjami oraz konkretnym planem działania, który przybliży Cię do wymarzonego celu. U podstaw jest na ogół kurs, lub jego część, playlista, ale sam Sprint to znacznie więcej niż przerabianie go wspólnie. To szereg dodatkowych materiałów, zadań, ćwiczeń i inne ciekawe i motywujące wydarzenia!
Co jeśli już mam abonament eduweb?
expand_more
Jeśli opłacasz już abonament eduweb, a nie kupujesz go w celu dołączenia do Sprintu, możesz dalej wziąć udział w Sprincie, za określoną liczbę $AHOY. Koniecznie musisz jednak posiadać wariant abonamentu z dostępem do społeczności ahoy! Sprinty znajdują się w Skrzyni Skarbów, skąd możesz do nich dołączyć o ile masz odpowiednia liczbę monet na koncie. W jednym miesiącu możesz dołączyć tylko do jednego Sprintu. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Na jak długo zachowam materiały?
expand_more
Jeśli kupujesz pojedynczy Sprint, dostęp do głównych materiałów Sprintu: kursu, a także lekcji - zachowasz bezterminowo. Kurs ze Sprintu przypniemy do Twojego konta na eduweb. Dostęp do społeczności będziesz mieć jednak tylko na czas Sprintu. Jeśli kupujesz abonament, dostęp do wszystkich zasobów - kursu, społeczności, postów, będziesz mieć tak długo, jak długo opłacasz abonament eduweb.
Czy dostanę fakturę VAT?
expand_more
Tak, oczywiście. Fakturę wystawiamy automatycznie i przesyłamy do każdego zamówienia, które ma podany NIP w koszyku. Zakupy obsługuje easycart.pl
Z czego składa się Sprint?
expand_more
Głównym materiałem sprintu jest kurs, do którego otrzymasz dostęp i który możesz przerabiać asynchronicznie. Równolegle, otrzymasz dostęp do specjalnych kanałów społeczności, gdzie znajdziesz mentora i innych uczestników Sprintu. Niemal codziennie na społeczności będą pojawiać się posty, które otrzymasz również mailowo jeśli włączysz powiadomienia. Średnio raz w tygodniu planujemy wydarzenie na żywo wokół Sprintu, które obywa się na Zoom, wieczorem. Możesz tam zadać pytania a niekiedy zapraszamy na to wydarzenie ciekawych gości. Sesje na żywo są nagrywane i dostępne później na społeczności. Tydzień po zakończeniu Sprintu zamykamy przestrzeń na społeczności, a Ty możesz zdecydować, czy zostać na niej dalej w ramach abonamentu.
Gdzie będzie dostęp do materiałów?
expand_more
Na platformie eduweb, w formie kursu lub playlisty, a także na społeczności Ahoy! w ramach dedykowanego kanału, który powstaje na czas Sprintu.
Jak długo mam dostęp do społeczności?
expand_more
Jeśli kupujesz Sprint pojedynczo, przez miesiąc od rozpoczęcia Sprintu. Jeśli masz go w ramach abonamentu, tak długo, jak płacisz abonament.
Czy dostanę certyfikat?
expand_more
Tak, po przerobieniu wszystkich materiałów, otrzymasz Certyfikat na eduweb. Będzie przypisany do Twojego konta.
Ile czasu potrzebuję na naukę w sprincie?
expand_more
Na naukę potrzebujesz średnio około godzinę dziennie. Oczywiście, możesz przeznaczyć więcej czasu, ale staramy się aby Sprinty były krótką formą, z niewielką ilością materiałów do przyswojenia. Zdecydowanie bardziej zależy nam na osiągnięciu małego celu, stąd w wielu Sprintach wykonasz swoje własne prace i zadania. Zwykle do przerobienia jest kilka-kilkanaście minut materiału dziennie i krótka forma tekstowa. Dodatkowy czas warto poświecić na własny research i wykonywanie zadań.
Co jeśli Sprint okaże się czymś nie dla mnie?
expand_more
Zarówno w przypadku zakupu Sprintu pojedynczo, jak i abonamentu, masz 14 dni od zakupu na zwrot bez pytań - możesz zawnioskować o niego w panelu easycart.
Prowadzący
Michał Wedlechowicz
Michał Wedlechowicz
https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Średnia ocen autora: 5.0
Bio

Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz