Zamień ten tekst na URL Webhooka

Promocyjna cena przez
0
dni
0
h
0
m
0
s
Nov 6, 2023
-
Nov 24, 2023
3 tygodnie
30-60 min nauki dziennie
5.0
na podstawie
Dołączam za
499 zł
399 zł
Dostępny także w ramach
abonamentu w cenie
199 zł
🔥
Dołączyło
5
0
osób

Możesz dołączyć, jeśli posiadasz abonament ahoy! który obejmuje specjalizację UI, UX i Webdesign lub wszystkie specjalizacje oraz posiadasz 400 $AHOY na swoim portfelu. Jeśli tak, wypełnij ankietę:

Odbieram
Pozostało
72
/
100
Zapisz się na listę oczekujących do kolejnej edycji sprintu
Dziękuję! 
Pomyślnie zapisano na listę rezerwową.
Do zobaczenia!
Niestety, coś poszło nie tak! Spróbuj ponownie
UI, UX i Webdesign

Figma Autolayout i Atomic Design

Podczas tego sprintu nauczysz się w praktyce tworzyć projekty z wykorzystaniem autolayoutu w Figmie. Poznasz również podstawy pracy z metodologią Atomic Design, żeby jeszcze efektywniej budować interfejsy i design systemy. W ciągu 3 tygodni usprawnisz i przyspieszysz swoją pracę i zmienisz sposób myślenia o projektowaniu. Przygotuj się na dużą dawkę wiedzy i ciekawe zadania, które będziesz mógł wykorzystać w portfolio.

Mariusz Czepiec
Mariusz Czepiec
Opis

Współcześnie pracodawcy szczególną uwagę zwracają na warsztat designerów, umiejętność zorganizowania i ustrukturyzowania projektów, a co za tym idzie również na efektywność pracy. Z tego względu korzystanie z narzędzi takich jak autolayout w Figmie oraz zastosowani metodologii Atomic Design stają się właściwie niezbędne dla każdego UI, UX i Product Designera. 

Autolayout pozwala na szybkie tworzenie responsywnych i elastycznych projektów, które doskonale skalują się na różnych urządzeniach i ekranach. Ma zastosowanie do tworzenia zarówno pojedynczych elementów jak i całych stron. Aby korzystać z niego w naprawdę efektywny sposób warto zadbać o dobre zrozumienie anatomii interfejsów i sposobów na optymalne projektowanie systemów komponentów, co umożliwia Atomic Design. 

W tym 3 tygodniowym kursie nie tylko nauczysz się technicznej obsługi autolayoutu ale również dowiesz się jak tworzyć projekty i design systemy, które są spójne, łatwe w utrzymaniu, zarządzaniu i rozwijaniu. Zrozumiesz też jak te dwa zagadnienia łączą się z HTML i CSS, żeby lepiej współpracować z programistami i poprawić szybkość oraz jakość wdrożenia Twoich designów. Wszystko to będziesz ćwiczyć wykonując praktyczne zadania, które na końcu kursu dadzą gotowy do wykorzystania w portfolio projekt. 

Co da Ci udział w tym sprincie?

- narzędzia do przyspieszenia i podniesienia efektywności swojej pracy

- umiejętność budowania responsywnych i skalowalnych projektów

- zdolność do tworzenia elastycznych komponentów, na których zmiany nie są problemem

- wiedzę jak budować bardziej efektywne, lepiej ustrukturyzowane i spójne design systemy 

- zrozumienie jak autolayout i Atomic Design łączą się z HTML i CSS

- wiedzę teoretyczną, którą przećwiczysz i wykorzystasz w praktyce 

- projekt, który wykorzystasz w portfolio

- przewagę na rynku pracy i kluczowe kompetencje, których poszukują pracodawcy

- efektywną naukę ze wsparciem ekspertów oraz pewność, że uczysz się najlepszych praktyk i tylko prawidłowych nawyków

- tips and tricks, które dodatkowo usprawnią Twoje projekty

- wsparcie społeczności 

Dla kogo

Ten sprint jest świetnym rozwiązaniem nie tylko dla początkujących ale również dla osób, które już od jakiegoś czasu pracują w branży. Unikalne połączenie tematów jest doskonałą okazją do nauki nowych praktycznych umiejętności, a także do uporządkowania wiedzy i podniesienia swoich umiejętności na kolejny poziom. Jedyne czego potrzebujesz to podstawowa umiejętność obsługi Figmy. 

  • Junior Designer: zaczynasz swoją przygodę z projektowaniem interfejsów i chcesz wyróżnić się na tle innych? Zależy Ci na zdobyciu solidnych podstaw i lepszym zrozumieniu najlepszych praktyk tworzenia interfejsów? Ten kurs może dać Ci umiejętności, które realnie pomogą Ci w zdobyciu pierwszej pracy i projekt, który będziesz mógł wykorzystać w porfolio. 
  • Mid Designer: chcesz się dalej rozwijać ale nie masz czasu i motywacji, aby uczyć się z długich kursów po swojej codziennej pracy? Chciałbyś awansować ale wiesz, że brakuje Ci bardziej zaawansowanej wiedzy i umiejętności? Ten sprint pozwoli Ci szybko i efektywnie uzupełnić wiedzę. Krótkie, codzienne lekcje nie są obciążające i zanim się zorientujesz zyskasz zupełnie nowe kompetencje. 
  • Senior Designer: pracujesz w branży od dłuższego czasu ale czujesz, że Twoja wiedza jest nieuporządkowana? Tworzysz design systemy i chciałbyś poprawić ich skuteczność oraz polepszyć współpracę z programistami? Ten kurs jest dla Ciebie. Dzięki niemu poprawisz efektywność swojej pracy, lepiej zorganizujesz pliki i szybciej będziesz wdrażać nowych projektantów do zadań. 
  • Marketing: chcesz szybciej i lepiej tworzyć grafiki do social mediów i innych kanałów komunikacji? Figma nie jest już narzędziem, z którym pracują tylko UX/UI designerzy. Ty też możesz skorzystać z możliwości jakie oferuje i projektować łatwo edytowalne designy. Sprint prowadzony jest w formule od podstaw więc nawet jeżeli nie masz dużo doświadczenia w pracy z Figmą, po kursie będziesz mógł swobodnie projektować z wykorzystaniem autolayoutu. 
Zobacz nagranie z ostatniego webinaru
Syllabus i harmonogram

Pierwszy tydzień

Kurs zaczniemy od spotkania wprowadzającego w trakcie, którego zapoznasz się ze mną i uczestnikami kohorty. Poznasz podstawowe założenia, dostaniesz kilka porad, jak dobrze wykorzystać ten wspólny czasz. Później zbudujemy solidne fundamenty do dalszej pracy. W ciągu tego tygodnia poznasz podstawy autolayoutu i dowiesz się jak łączy się on z HTML i CSS, co ułatwi Ci pracę z developerami. Zrozumiesz czym są atomy i molekuły w Atomic Design i jak je stosować. Stworzysz swoje pierwsze responsywne elementy w Figmie.

Drugi tydzień

Bazując na wiedzy z poprzedniego modułu zaczniesz budować bardziej skomplikowane struktury. Dowiesz się jak tworzyć organizmy w Atomic Design. Wykonasz ciekawe ćwiczenia praktyczne i opanujesz bardziej zaawansowane opcje autolayoutu. Będziesz miał okazję zadać pytania i popracować z mentorem podczas spotkania live. 

Trzeci tydzień

Wykorzystasz całą zdobytą dotychczas wiedzę tworząc responsywny projekt strony. Poznasz czym są szablony w Atomic Design. Dowiesz się o tips and tricks oraz o tym jak wykorzystać autolayout w prototypowaniu i jak połączyć go z funkcją komponentów. 

Różne warianty dostępu do Sprintu 🔓

Możesz wziąć udział w Sprincie na dwa różne sposoby - kupując bezterminowy dostęp, albo w ramach istniejącego abonamentu. W przypadku istniejącego abonamentu, możesz wziąć udział w jednym Sprincie w miesiącu. Dostęp odbierzesz zarówno na stronie Sprintu jak i w ramach Skrzyni Skarbów. Poniżej znajdziesz natomiast krótkie porównanie:

Pojedynczy zakup

Abonament

Dostęp do materiałów Sprintu

bezterminowy

dopóki płacisz abonament

Kanały społeczności

tylko Sprintu i specjalizacji

wszystkie

Czas dostępu do społeczności

na miesiąc

dopóki płacisz abonament

Dostęp do całego eduweb

FAQ
Co to w ogóle jest ten Sprint?
expand_more
Sprint to unikalny format przekazywania wiedzy, który jest niezwykle skuteczny. Uczysz się jednej, małej rzeczy, ale systematycznie przez 3 tygodnie. Sprinty są bardzo praktyczne i pozwalają Ci opanować określoną umiejętność, rozpocząć własny projekt lub w końcu nauczyć się czegoś, co chodziło Ci po głowie od dawna. Unikalna formuła Sprintu to połączenie samodzielnej nauki (asynchronicznie, w Twoim czasie) ze społecznością osób, które razem z Tobą przystępują do sprintu i mają do dyspozycji wspólne forum dyskusyjne (Ahoy!). To także nauka z nagranych materiałów, które stanowią fundament Sprintu, z dodatkiem spotkań na żywo, z udziałem mentorów i zaproszonych gości, w których możesz wziąć udział. Czyli uczysz się we własnym tempie, ale utrzymujesz motywację dzięki społeczności, mentorom i harmonogramowi Sprintu. Zamiast zastanawiać się, z których źródeł skorzystać lub jakie kursy wybrać, masz wszystko podane jak na tacy, w angażującym, krótkim i konkretnym formacie, nastawionym na osiągnięcie Twojego celu. To się nie może nie udać!
Jak mogę uzyskać dostęp do Sprintu?
expand_more
Dostęp możesz uzyskać na dwa sposoby: wykupując pojedynczy Sprint (wówczas dostęp do materiałów Sprintu masz bezterminowo) lub w ramach abonamentu eduweb (zyskujesz dostęp do całego eduweb, ale materiały są dostępne tylko wtedy, gdy płacisz abonament). Abonament jest w korzystnej cenie a dodatkowo gwarantuje Ci dostęp do wielu innych materiałów a przy zakupie możesz zdecydować, do którego Sprintu dołączasz. Z kolei Sprint kupowany pojedynczo jest droższy, ale jego główny kurs zachowasz na zawsze - po rozpoczęciu przypniemy go do Twojego konta na eduweb. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Czym się różnią Sprinty od kursów eduweb?
expand_more
Sprinty to nauka w konkretnym czasie, z mentorem, wspierana społecznością. Uczysz się w grupie, realizujesz konkretne zadania w celu osiągnięcia celu. To nauka, która łaczy ze sobą zalety kursów i asynchronicznego podejścia do zdobywania wiedzy z zaangażowaniem i pracą w grupie oraz z mentorem. W ramach Sprintu na ogół przerabiamy jeden kurs eduweb w formie playlisty, ale jest on obudowany dodatkowymi aktywnościami, postami na społeczności, dedykowaną przestrzenią, spotkaniami na żywo i konsultacjami oraz konkretnym planem działania, który przybliży Cię do wymarzonego celu. U podstaw jest na ogół kurs, lub jego część, playlista, ale sam Sprint to znacznie więcej niż przerabianie go wspólnie. To szereg dodatkowych materiałów, zadań, ćwiczeń i inne ciekawe i motywujące wydarzenia!
Co jeśli już mam abonament eduweb?
expand_more
Jeśli opłacasz już abonament eduweb, a nie kupujesz go w celu dołączenia do Sprintu, możesz dalej wziąć udział w Sprincie, za określoną liczbę $AHOY. Koniecznie musisz jednak posiadać wariant abonamentu z dostępem do społeczności ahoy! Sprinty znajdują się w Skrzyni Skarbów, skąd możesz do nich dołączyć o ile masz odpowiednia liczbę monet na koncie. W jednym miesiącu możesz dołączyć tylko do jednego Sprintu. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Na jak długo zachowam materiały?
expand_more
Jeśli kupujesz pojedynczy Sprint, dostęp do głównych materiałów Sprintu: kursu, a także lekcji - zachowasz bezterminowo. Kurs ze Sprintu przypniemy do Twojego konta na eduweb. Dostęp do społeczności będziesz mieć jednak tylko na czas Sprintu. Jeśli kupujesz abonament, dostęp do wszystkich zasobów - kursu, społeczności, postów, będziesz mieć tak długo, jak długo opłacasz abonament eduweb.
Czy dostanę fakturę VAT?
expand_more
Tak, oczywiście. Fakturę wystawiamy automatycznie i przesyłamy do każdego zamówienia, które ma podany NIP w koszyku. Zakupy obsługuje easycart.pl
Z czego składa się Sprint?
expand_more
Głównym materiałem sprintu jest kurs, do którego otrzymasz dostęp i który możesz przerabiać asynchronicznie. Równolegle, otrzymasz dostęp do specjalnych kanałów społeczności, gdzie znajdziesz mentora i innych uczestników Sprintu. Niemal codziennie na społeczności będą pojawiać się posty, które otrzymasz również mailowo jeśli włączysz powiadomienia. Średnio raz w tygodniu planujemy wydarzenie na żywo wokół Sprintu, które obywa się na Zoom, wieczorem. Możesz tam zadać pytania a niekiedy zapraszamy na to wydarzenie ciekawych gości. Sesje na żywo są nagrywane i dostępne później na społeczności. Tydzień po zakończeniu Sprintu zamykamy przestrzeń na społeczności, a Ty możesz zdecydować, czy zostać na niej dalej w ramach abonamentu.
Gdzie będzie dostęp do materiałów?
expand_more
Na platformie eduweb, w formie kursu lub playlisty, a także na społeczności Ahoy! w ramach dedykowanego kanału, który powstaje na czas Sprintu.
Jak długo mam dostęp do społeczności?
expand_more
Jeśli kupujesz Sprint pojedynczo, przez miesiąc od rozpoczęcia Sprintu. Jeśli masz go w ramach abonamentu, tak długo, jak płacisz abonament.
Czy dostanę certyfikat?
expand_more
Tak, po przerobieniu wszystkich materiałów, otrzymasz Certyfikat na eduweb. Będzie przypisany do Twojego konta.
Ile czasu potrzebuję na naukę w sprincie?
expand_more
Na naukę potrzebujesz średnio około godzinę dziennie. Oczywiście, możesz przeznaczyć więcej czasu, ale staramy się aby Sprinty były krótką formą, z niewielką ilością materiałów do przyswojenia. Zdecydowanie bardziej zależy nam na osiągnięciu małego celu, stąd w wielu Sprintach wykonasz swoje własne prace i zadania. Zwykle do przerobienia jest kilka-kilkanaście minut materiału dziennie i krótka forma tekstowa. Dodatkowy czas warto poświecić na własny research i wykonywanie zadań.
Co jeśli Sprint okaże się czymś nie dla mnie?
expand_more
Zarówno w przypadku zakupu Sprintu pojedynczo, jak i abonamentu, masz 14 dni od zakupu na zwrot bez pytań - możesz zawnioskować o niego w panelu easycart.
Prowadzący
Mariusz Czepiec
Mariusz Czepiec
Średnia ocen autora: 5.0
Bio