Zamień ten tekst na URL Webhooka

Promocyjna cena przez
0
dni
0
h
0
m
0
s
Feb 12, 2024
-
Mar 1, 2024
3 tygodnie
1 godzina dziennie + czas na wdrożenie w praktykę
5.0
na podstawie
Dołączam za
599 zł
🔥
Dołączyło
5
37
osób

Możesz dołączyć, jeśli posiadasz abonament ahoy! który obejmuje specjalizację Foto, audio i wideo (lub wszystkie specjalizacje) oraz posiadasz 400 $AHOY na swoim portfelu. Pamiętaj, że za coiny możesz wziąć udział w jednym sprincie w miesiącu. Jeśli tak, wypełnij ankietę:

Odbieram za
400
$AHOY
Pozostało
79
/
100
Zapisz się na listę oczekujących do kolejnej edycji sprintu
Dziękuję! 
Pomyślnie zapisano na listę rezerwową.
Do zobaczenia!
Niestety, coś poszło nie tak! Spróbuj ponownie
Foto, Audio i Wideo

Fotografia Wnętrz

Fotografia wnętrz to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina - w końcu obecnie niemal każdy biznes potrzebuje dobrych zdjęć. Jak jednak je zrobić i uniknąć najczęstszych błędów? W tym sprincie nauczę Cię wszystkiego! Zaczniemy od przygotowania teoretycznego i sprzętowego. Dowiesz się jak zaplanować sesję wnętrz, jak sprawdzić kiedy do pomieszczeń wpada idealne światło, a także kiedy lepiej fotografować w ciągu dnia, a kiedy po zmierzchu. W sprincie stawiam przede wszystkim na praktykę, dlatego zabiorę Cię na plan trzech sesji zdjęciowych w trzech skrajnie różnych wnętrzach, do których trzeba podejść w różny sposób. Przygotowując program bazowałem przede wszystkim na moich doświadczeniach, żebyś Ty mógł zrobić niesamowicie szybkie postępy i już po kilku tygodniach, mógł oferować swoim klientom profesjonalne zdjęcia ich dopracowanych wnętrz!

Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk
jakubkazmierczyk.pl
Opis

Zacznijmy od liczb! Liczba stałych lokali gastronomicznych w Polsce to około 55 000, obiektów na wynajem na booking.com to około 17 000. Z kolei serwis otodom.pl raportuje ponad 170 000 mieszkań i domów na sprzedaż i około 25 000 na wynajem. To naprawdę potężne liczby mówiące o wielkości rynku, w którym fotograf ma wiele do ugrania! To jednak tylko wierzchołem góry lodowej, bo nie tylko tego typu nieruchomości potrzebują zdjęć. Wszelkiej maści gabinety, kliniki, salony piękności, butiki, salony samochodowe też potrzebują fotografii wnętrz, więc dlaczego by nie rozwinąć swojego biznesu o kolejną odnogę? To wbrew pozorom nic trudnego.

Do zrobienia dobrych zdjęć wnętrz wcale nie potrzebujesz sprzętu z najwyższej półki. Większość komercyjnych zdjęć w mojej karierze zrobiłem systemem Mikro Cztery Trzecie, a za sprawą technik HDR nie musiałem martwić się o szumy czy niewystarczającą rozpiętość tonalną. Dzisiejsze możliwości sprzętowe są jeszcze lepsze, a liczba ultraszerokich obiektów w przystępnej cenie jest nieporównywalnie większa niż przed kilkoma laty. Dzisiaj dysponując zestawem za 4-5 tysięcy złotych można śmiało myśleć o wejściu na ten rynek, a to na dzisiejsze standardy naprawdę niewiele!

Fotografia wnętrz z jednej strony nie jest trudna, ale z drugiej wymaga naprawdę dużej dbałości o detale, które często mogą zaważyć na finalnej jakości zdjęcia. Krzywe ściany, wiszące kable czy wygniecione poduszki. Do tego przepalone, niebieskie okna, szumy w cieniach, czy źle zachowane proporcje między sufitem a podłogą - a to tylko niektóre z nich.

W 3-tygodniowym sprincie Fotografii Wnętrz nauczę Cię mojego sposobu na realizację tego typu sesji. Na koncie mam dziesiątki zleceń, które realizowałem głównie dla takich klientów jak Pizza Hut, Starbucks, KFC, Burger King, Olympus, Accord Healthcare czy Holmes Place. Podczas realizacji kolejnych sesji podnosiłem poziom, uzupełniałem zestaw mojego sprzętu i dziś mogę przekazać tę wiedzę Tobie! W ramach nauki poznasz mój cały proces przygotowywania takich sesji zdjęciowych. Wczułem się w siebie sprzed ponad 10 lat i ułożyłem taki plan nauki, którego sam oczekiwałbym, będąc w tamtym miejscu. W tym sprincie zobaczysz, że robienie efektownych sesji wnętrz wcale nie jest trudne, o ile wykorzystasz całą, skondensowaną wiedzę, którą mam Ci do przekazania.

W przygotowanym przeze szkoleniu zabiorę Cię na 3 różne sesje, ale nie tylko do pięknych, dużych wnętrz, w których nie da się zrobić złego materiału. Dobrałem 3 różne wnętrza, z których każde ma swoje mocniejsze i słabsze strony, a ja Ty zobaczysz ja wydobyć z nich to, co najlepsze. Pokażę Ci zarówno tani, ale dobry obiektyw, jak i specjalistyczny tilt-shift, który rewelacyjnie sprawdzi się przede wszystkim przy wysokich wnętrzach. Oczywiście nie pominiemy planowania takich sesji, co również jest niezwykle ważnym procesem w tego typu fotografii!

Co da Ci udział w tym sprincie?

  • Cały proces od A do Z

W kursie postawiłem na pokazaniu, w jaki sposób realizuję moje liczne sesje zdjęciowe. Pokażę Ci jak zaplanować taką sesję, co zawsze mieć ze sobą, w jaki sposób pracować na miejscu, jak również cały proces postprodukcji.

  • Czysta praktyka

To nie kolejny kurs, w którym prowadzący opisuje wykonane na przestrzeni ostatnich lat zdjęcia, co tak naprawdę ma dużo mniejszą wartość merytoryczną niż zobaczenie jak rzeczywiście powstają takie zdjęcia. W sprincie zabiorę Cię na moje sesje zdjęciowe. Nie będzie to tylko nudny opis wykonanych wcześniej zdjęć, a zapis sesji na żywo. Zobaczysz zrzut ekranu mojego aparatu, więc niejako wejdziesz w moją rolę, zobaczysz jak dopracowuję kadr czy ustawiam parametry ekspozycji.

  • Ty też możesz robić takie zdjęcia!

Materiały zostały przygotowane w zróżnicowanych lokalizacjach, które najlepiej oddadzą Twoje potencjalne zlecenia w przyszłości. Sfotografowałem zespół gabinetów, restaurację i mieszkanie na wynajem, więc miejsca, które będą występować najczęściej w Twoich zleceniach. Ograniczyłem też ilość sprzętu do minimum, więc nawet mając podstawowy, ale nowoczesny sprzęt fotograficzny, nie będzie on stanowił dla Ciebie żadnej bariery!

Dla kogo

Ten kurs został zaprojektowany dla fotografów, którzy mają dobrze opanowane podstawy fotografii i chcą rozbudować swoje umiejętności, a w przyszłości ofertę o fotografię wnętrz. W mojej ocenie to bardzo ważna umiejętność, bo w łatwy sposób może poszerzyć zakres usług oferowanych klientom. Jeśli podobają Ci się prace, które możesz zobaczyć na mojej stronie internetowej, chciałbyś zobaczyć, jak powstają, a konsekwencji, iść właśnie w tym kierunku, idealnie trafiłeś!

Aby dołączyć do sprintu, powinieneś mieć opanowany swój aparat, a także podstawy fotografii. Sprint skupia się na bardzo praktycznym podejściu i da Ci bardzo konkretną wiedzę z poruszanego obszaru, ale nie nauczy Cię czym jest przysłona, ISO czy EV.

Zobacz nagranie z ostatniego webinaru
Syllabus i harmonogram

1 tydzień - przygotowanie

Zaczynamy od zbudowania solidnych fundamentów niezbędnych do dalszej, efektywnej pracy. Tu dowiesz się w jaki sposób najszybciej zbudujesz portfolio, skąd czerpać inspiracje i w jaki sposób zbudować moodboard, który możesz pokazać klientowi. Tu poruszę również część sprzętową - pokażę Ci, czym fotografuję i zaproponuję zestawy z różnej półki cenowej wraz z ich zaletami i wadami. Niemniej ważne są również akcesoria, którym także poświęcę sporą część kursu. Nie bez znaczenia są także dodatki, które warto mieć ze sobą, fotografując np. mieszkania do wynajmu krótkoterminowego.

2 tydzień - zabieram Cię na sesje do 3 różnych wnętrz

Ten kurs skierowany jest jak najmocniej na praktykę, dlatego zabieram Cię na zdjęcia do bardzo różnych wnętrz. Będzie to zespół gabinetów, restauracja i apartament. Każde z tych wnętrz wygląda zupełnie inaczej i w każdym z nich trzeba zwrócić uwagę na różne elementy - wysokość pomieszczenia, jego wystrój czy balans między światłem słonecznym, a sztucznym. Dzięki temu zobaczysz, jak fotografować wysokie wnętrze obiektywem tilt-shift unikając zbiegów perspektywicznych, czy ciasną łazienkę tak, aby łatwo pozbyć się odbić aparatu w lustrach. Co ważne - te wnętrza świetnie reprezentują lokale, z którymi Ty spotkasz się w swojej pracy.

3 tydzień - postprodukcja

To zwieńczenie naszej pracy. W tej części wyciśniemy maksimum z dobrze przygotowanych zdjęć. Zaczniemy od selekcji i łączenia zdjęć HDR, aby wycisnąć z nich maksimum gładkich przejść tonalnych i uniknąć przepaleń czy nadmiernych szumów w cieniach. W tej części największą uwagę przykładam do maksymalnie dobrego przygotowania plików RAW, bo na tym etapie edycja jest najbardziej elastyczna. Zobaczysz, jak pozbyć się zaniebieszczeń za oknami czy zielonkawych zafarbów od niskiej jakości świateł LED. Niektóre zdjęcia wymagają jednak głębszej edycji, dlatego zobaczysz również, w jaki sposób usunąć niepotrzebne elementy ze zdjęć, czy połączyć kilka zdjęć w jedno.

Różne warianty dostępu do Sprintu 🔓

Możesz wziąć udział w Sprincie na dwa różne sposoby - kupując bezterminowy dostęp, albo w ramach istniejącego abonamentu. W przypadku istniejącego abonamentu, możesz wziąć udział w jednym Sprincie w miesiącu, płacąc za niego z pomocą $AHOY. To oznacza, że musisz najpierw zdobyć ich wystarczającą liczbę. Dla osób, które dopiero co kupiły abonament będzie to trudne, jednak jeśli masz już abonament od jakiegoś czasu, na pewno w ramach różnych aktywności zdobyłeś/aś już wystarczającą ilość do dołączenia. Tutaj dowiesz się więceje o tym, jak zdobywać $AHOY. Ważne jest także to, że korzystanie z nich jest możliwe wyłącznie w planach obejmujących społeczność. Dostęp odbierzesz w ramach Skrzyni Skarbów. Poniżej znajdziesz natomiast krótkie porównanie:

Pojedynczy zakup

Abonament (musisz mieć $AHOY)

Dostęp do materiałów Sprintu

bezterminowy

dopóki płacisz abonament

Kanały społeczności

tylko Sprintu i specjalizacji

wszystkie

Czas dostępu do społeczności

na miesiąc

dopóki płacisz abonament

Dostęp do całego eduweb

FAQ
Co to w ogóle jest ten Sprint?
expand_more
Sprint to unikalny format przekazywania wiedzy, który jest niezwykle skuteczny. Uczysz się jednej, małej rzeczy, ale systematycznie przez 3 tygodnie. Sprinty są bardzo praktyczne i pozwalają Ci opanować określoną umiejętność, rozpocząć własny projekt lub w końcu nauczyć się czegoś, co chodziło Ci po głowie od dawna. Unikalna formuła Sprintu to połączenie samodzielnej nauki (asynchronicznie, w Twoim czasie) ze społecznością osób, które razem z Tobą przystępują do sprintu i mają do dyspozycji wspólne forum dyskusyjne (Ahoy!). To także nauka z nagranych materiałów, które stanowią fundament Sprintu, z dodatkiem spotkań na żywo, z udziałem mentorów i zaproszonych gości, w których możesz wziąć udział. Czyli uczysz się we własnym tempie, ale utrzymujesz motywację dzięki społeczności, mentorom i harmonogramowi Sprintu. Zamiast zastanawiać się, z których źródeł skorzystać lub jakie kursy wybrać, masz wszystko podane jak na tacy, w angażującym, krótkim i konkretnym formacie, nastawionym na osiągnięcie Twojego celu. To się nie może nie udać!
Jak mogę uzyskać dostęp do Sprintu?
expand_more
Dostęp możesz uzyskać na dwa sposoby: wykupując pojedynczy Sprint (wówczas dostęp do materiałów Sprintu masz bezterminowo) lub w ramach abonamentu eduweb (zyskujesz dostęp do całego eduweb, ale materiały są dostępne tylko wtedy, gdy płacisz abonament). Abonament jest w korzystnej cenie a dodatkowo gwarantuje Ci dostęp do wielu innych materiałów a przy zakupie możesz zdecydować, do którego Sprintu dołączasz. Z kolei Sprint kupowany pojedynczo jest droższy, ale jego główny kurs zachowasz na zawsze - po rozpoczęciu przypniemy go do Twojego konta na eduweb. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Czym się różnią Sprinty od kursów eduweb?
expand_more
Sprinty to nauka w konkretnym czasie, z mentorem, wspierana społecznością. Uczysz się w grupie, realizujesz konkretne zadania w celu osiągnięcia celu. To nauka, która łaczy ze sobą zalety kursów i asynchronicznego podejścia do zdobywania wiedzy z zaangażowaniem i pracą w grupie oraz z mentorem. W ramach Sprintu na ogół przerabiamy jeden kurs eduweb w formie playlisty, ale jest on obudowany dodatkowymi aktywnościami, postami na społeczności, dedykowaną przestrzenią, spotkaniami na żywo i konsultacjami oraz konkretnym planem działania, który przybliży Cię do wymarzonego celu. U podstaw jest na ogół kurs, lub jego część, playlista, ale sam Sprint to znacznie więcej niż przerabianie go wspólnie. To szereg dodatkowych materiałów, zadań, ćwiczeń i inne ciekawe i motywujące wydarzenia!
Co jeśli już mam abonament eduweb?
expand_more
Jeśli opłacasz już abonament eduweb, a nie kupujesz go w celu dołączenia do Sprintu, możesz dalej wziąć udział w Sprincie, za określoną liczbę $AHOY. Koniecznie musisz jednak posiadać wariant abonamentu z dostępem do społeczności ahoy! Sprinty znajdują się w Skrzyni Skarbów, skąd możesz do nich dołączyć o ile masz odpowiednia liczbę monet na koncie. W jednym miesiącu możesz dołączyć tylko do jednego Sprintu. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Na jak długo zachowam materiały?
expand_more
Jeśli kupujesz pojedynczy Sprint, dostęp do głównych materiałów Sprintu: kursu, a także lekcji - zachowasz bezterminowo. Kurs ze Sprintu przypniemy do Twojego konta na eduweb. Dostęp do społeczności będziesz mieć jednak tylko na czas Sprintu. Jeśli kupujesz abonament, dostęp do wszystkich zasobów - kursu, społeczności, postów, będziesz mieć tak długo, jak długo opłacasz abonament eduweb.
Czy dostanę fakturę VAT?
expand_more
Tak, oczywiście. Fakturę wystawiamy automatycznie i przesyłamy do każdego zamówienia, które ma podany NIP w koszyku. Zakupy obsługuje easycart.pl
Z czego składa się Sprint?
expand_more
Głównym materiałem sprintu jest kurs, do którego otrzymasz dostęp i który możesz przerabiać asynchronicznie. Równolegle, otrzymasz dostęp do specjalnych kanałów społeczności, gdzie znajdziesz mentora i innych uczestników Sprintu. Niemal codziennie na społeczności będą pojawiać się posty, które otrzymasz również mailowo jeśli włączysz powiadomienia. Średnio raz w tygodniu planujemy wydarzenie na żywo wokół Sprintu, które obywa się na Zoom, wieczorem. Możesz tam zadać pytania a niekiedy zapraszamy na to wydarzenie ciekawych gości. Sesje na żywo są nagrywane i dostępne później na społeczności. Tydzień po zakończeniu Sprintu zamykamy przestrzeń na społeczności, a Ty możesz zdecydować, czy zostać na niej dalej w ramach abonamentu.
Gdzie będzie dostęp do materiałów?
expand_more
Na platformie eduweb, w formie kursu lub playlisty, a także na społeczności Ahoy! w ramach dedykowanego kanału, który powstaje na czas Sprintu.
Jak długo mam dostęp do społeczności?
expand_more
Jeśli kupujesz Sprint pojedynczo, przez miesiąc od rozpoczęcia Sprintu. Jeśli masz go w ramach abonamentu, tak długo, jak płacisz abonament.
Czy dostanę certyfikat?
expand_more
Tak, po przerobieniu wszystkich materiałów, otrzymasz Certyfikat na eduweb. Będzie przypisany do Twojego konta.
Ile czasu potrzebuję na naukę w sprincie?
expand_more
Na naukę potrzebujesz średnio około godzinę dziennie. Oczywiście, możesz przeznaczyć więcej czasu, ale staramy się aby Sprinty były krótką formą, z niewielką ilością materiałów do przyswojenia. Zdecydowanie bardziej zależy nam na osiągnięciu małego celu, stąd w wielu Sprintach wykonasz swoje własne prace i zadania. Zwykle do przerobienia jest kilka-kilkanaście minut materiału dziennie i krótka forma tekstowa. Dodatkowy czas warto poświecić na własny research i wykonywanie zadań.
Co jeśli Sprint okaże się czymś nie dla mnie?
expand_more
Zarówno w przypadku zakupu Sprintu pojedynczo, jak i abonamentu, masz 14 dni od zakupu na zwrot bez pytań - możesz zawnioskować o niego w panelu easycart.
Prowadzący
Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk
jakubkazmierczyk.pl
Średnia ocen autora: 5.0
Bio

Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!