Pomyślnie zapisano na listę rezerwową.
Do zobaczenia!
Od Figmy do Webflow
Zmień swój projekt w Figmie w działającą stronę. Ożyw swoje pomysły i testuj nowe rozwiązania. Stwórz profesjonalną stronę z portfolio. A to wszystko bez napisania chociaż jednej linijki kodu! Wykorzystaj potencjał jaki daje Webflow i no/low code do zdobycia nowych klientów, wyprzedzenia trendów na rynku, zbudowania w końcu swojego produktu, wyróżnienia się w oczach pracodawcy. W ciągu 3 tygodni nauczysz się jak przygotować swój projekt w Figmie do przeniesienia do Webflow, poznasz podstawy low/no code i zmienisz sposób myślenia o pracy z produktami cyfrowymi. Przygotuj się na dużą dawkę wiedzy i ciekawe zadania, które będziesz mógł wykorzystać w swoim portfolio.
Chcesz mieć własną stronę, gdzie zaprezentujesz swoje portfolio? Od dawna potrzebujesz strony dla swojego biznesu ale nie masz budżetu na programistów? Twoi klienci ciągle pytają o możliwość wdrożenia projektów z Figmy? A może boisz się o swoją pracę w przyszłości?
Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak na którekolwiek z tych pytań to ten Sprint jest dla Ciebie.
Wszystko to możesz osiągnąć dzięki low/no-code. Ja proponuję Ci Webflow jako najbardziej dojrzałe rozwiązanie na rynku. Zapraszam Cię do nauki w naszym Sprincie, gdzie czekają na Ciebie same konkrety. Nauczysz się, jak przygotowywać projekt w Figmie, tak aby łatwo było go przenieść do Webflow. Dowiesz się, jak obsługiwać Webflow, na co zwracać uwagę, jakich błędów nie popełniać podczas stworzenia swoich rozwiązań. Zrozumiesz podstawowe zagadnienia z tym związane, ale i te bardziej zaawansowane funkcje, które przyspieszą twoją pracę.
Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nic tak nie uczy jak praktyka. Dlatego w tym kursie nie będziemy omawiać suchej teorii, tylko skupimy się na ćwiczeniach i przykładach, dzięki którym zrozumiesz, jak to naprawdę działa. Zbudujesz projekt, który w przyszłości będziesz mógł wykorzystać w swoim portfolio i opublikować w Sieci. Oprócz materiałów do nauki w przystępnych, krótkich lekcjach, otrzymasz od nas ćwiczenia, społeczność, wsparcie mentorów, możliwość networkingu oraz spotkania na żywo z bonusową wiedzą i ciekawostkami.
Na tym Sprincie chciałbym dać Ci zestaw umiejętności, który przyda się w każdym zespole, każdemu freelancerowi. Od dłuższego czasu uczę się, jak można pracować szybciej, taniej, więc wiem, że no-code i praca z Webflow jest rzeczywiście w tym zakresie dealbreakerem. Ucząć się Webflow, otwierasz sobie możliwości nie tylko, jeżeli chodzi o poszukiwanie pracy czy zdobywanie klientów, ale też w zakresie samego projektowania i tworzenia fajnych, innowacyjnych produktów.
No/low code to bardzo gorący temat w branży, co nie powinno dziwić. Bez konieczności nauki kodowania, która dla wielu jest wyzwaniem pozwala on na szybkie tworzenie i testowanie rozwiązań. Coś, co kiedyś było dostępne tylko dla specjalistów front-end, dzisiaj jest możliwe dla nas wszystkich, właściwie za darmo, bez dużych nakładów czasu i wysiłku. Szybki rozwój narzędzi takich jak Webflow to też szansa dla wszystkich, którzy chcą zapewnić sobie miejsce w kształtującym się na nowo świecie IT, gdzie AI będzie grała dużą rolę.
A więc czas przenieść swoje projekty z Figmy do Webflow i stworzyć z nich działające, profesjonalne strony internetowe!
Materiał szkoleniowy został zaprojektowany tak, aby mogło z niego skorzystać jak najszersze grono odbiorców. Nieważne czy dopiero zaczynasz przygodę z no/low code, czy już pracujesz z Webflow, na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie. Jedyne czego potrzebujesz to podstawowa znajmość Figmy i Autolayoutu. Tę wiedzę możesz uzupełnić lub odświeżyć przed Sprintem kursami na eduweb! Kto może skorzystać z wiedzy zawartej w tym Sprincie?
- Juniorzy - ten kurs pozwoli Wam od postaw nauczyć się pracy z Webflow i wprowadzi Was do świata narzędzi low/no-code. To nie tylko przydatna umiejętność ale też sposób na wyróżnienie się w oczach przyszłych pracodawców.
- Freelancerzy – jeżeli planujesz lub już pracujesz „na własny rachunek” to świetna okazja, żeby poszerzyć zakres usług jakie możesz dać swoim klientom. Od teraz nie tylko będziesz mógł zaprojektować ale też wdrożyć stronę. To świetny sposób na zwiększenie zarobków i zdobycie nowych klientów.
- Profesjonalni programiści/designerzy - dla Was ten Sprint będzie idealną możliwością rozwinięcia swoich dotychczasowych umiejętności. To najszybsza droga by przenieść się na zupełnie nowy poziom i testować strony w rekordowym czasie, bez umiejętności kodowania.
- Właściciele firm i przedsiębiorcy - ten Sprint pozwoli Wam zamienić pomysł na działającą stronę i przetestować ją w możliwie jak najkrótszym czasie i bez konieczności wydawania dużego budżetu na programistów.
Po ukończeniu Sprintu trwającego 21 dni będziesz miał nie tylko wiedzę o tym jak przenieść swój projekt z Figmy do Webflow, ale również nauczysz się jak przetestować swoje rozwiązanie. Strona w Webflow, którą stworzysz z naszą pomocą w trakcie Sprintu będzie świetnym dodatkiem do Twojego portfolio!
Tydzień 1
Co to jest i po co się uczyć no/low-code
Przygotowanie środowiska pracy w Webflow
Wprowadzenie do Webflow - podstawowe funkcje
Rozpoczęcie pracy z wtyczką Webflow w Figmie
Nazewnictwo klas i po co je stosować
Pierwszy element w Webflow
Autolayout i Flexbox
Tydzień 2
Style w Webflow
Fonty w Webflow
Kopiowanie sekcji
PX, REM i VW i jak je stosować
Mapowanie kolorów i fontów
Budowa styleguide i zmienne w Webflow
Tworzymy menu
Funkcja grid
Testy A/B
Tydzień 3
Komponenty w Webflow i jak z nimi pracować
Tworzymy stopkę
Tagi html w Figma
Tworzymy slider
Responsywność projektu
Linkowanie podstron
Wideo i animacje
Poprawki projektu
Przeniesienie projektu na własny serwer
Tydzień pierwszy: Podstawy Webflow i przygotowanie projektu
W pierwszym tygodniu naszego Sprintu skupimy się na opanowaniu podstawowych technik i narzędzi. Pokażę Ci w jaki sposób opracować projekt w Figmie, żeby był on gotowy do przeniesienia do Webflow. Dowiesz się jak przygotować swoje środowisko pracy w Webflow i jakie funkcje są tam dostępne. Zrozumiesz podstawowe różnice pomiędzy projektowaniem w Figmie i tworzeniem strony w Webflow np. jak „przetłumaczyć” Autolayout na Flexbox.
Zaczniesz również pracować z wtyczką Webflow, korzystać z opcji jakie oferuje i przeniesiesz swój pierwszy element do Webflow. Poznasz pojęcia z zakresu frontendu takie jak klasy i nazewnictwo BEM. Wszystkie umiejętności przećwiczymy w praktyce, na przykładach w ramach lekcji i ćwiczeniach do wykonania samodzielnie, do których otrzymasz feedback od mentorów.
Tydzień drugi: Przenoszenie projektu do Webflow
W tym tygodniu skupimy się na przenoszeniu różnych sekcji naszego projektu z Figmy do Webflow, ich przygotowaniu i optymalizacji. Zobaczysz jak pracować z fontami i stylami w Webflow. Pokażę Ci czym się od siebie różnią, jak odnoszą się do Autolayoutu i kiedy stosować opcje takie jak pixele, REM czy VW. Przeniesiesz z Figmy do Webflow zmienne i stworzysz swój styleguide. Poznasz i nauczysz się obsługiwać funkcję gridów, żeby móc tworzyć bardziej zaawansowane układy i segmenty strony.
Na koniec tego tygodnia będziesz mieć okazje zobaczenia się ze mną na żywo podczas webinaru. Będzie to nie tylko okazja do zadania wszystkich pytań jakie chodzą Ci po głowie. W trakcie webinaru pokażę Ci również jak możesz weryfikować swoje projekty za pomocą testów A/B z pomocą Webflow.
Tydzień trzeci: Zaawansowane sekcje i dopracowanie projektu
W ostatnim tygodniu skupimy się przede wszystkim na tym, aby nasza strona ożyła. Oprócz budowy interaktywnych sekcji takich jak slider, do naszego projektu w Webflow dodamy linki i podstrony. Zadbamy również o animacje i mikrointerakcje, które podniosą wartość wizualną i użyteczność strony. Przejdziemy przez ostatnie poprawki i dopracujemy nasz produkt.
Na koniec porozmawiamy także o tym czym jest responsive design i jak sprawić by nasza aplikacja była w pełni responsywna i wygodna w użyciu niezależnie od urządzenia na jakim będziemy ją przeglądać (desktop, tablet, mobile).
W tym tygodniu również spotkamy się na żywo, na drugim webinarze. Pokażę Ci tam jak przenieść Twoją stronę na własny serwer i ją opublikować. Jeżeli będziesz mieć jakieś pytania i wątpliwości będzie to też świetna okazja, żeby je rozwiać w sesji Q&A.
Przez cały Sprint będę również dostępny dla Ciebie na społeczności ahoy, gdzie będziemy wspólnie pracować nad zadaniami i rozwiązywać problemy.
Różne warianty dostępu do Sprintu 🔓
Możesz wziąć udział w Sprincie na dwa różne sposoby - kupując bezterminowy dostęp, albo w ramach istniejącego abonamentu. W przypadku istniejącego abonamentu, możesz wziąć udział w jednym Sprincie w miesiącu. Dostęp odbierzesz zarówno na stronie Sprintu jak i w ramach Skrzyni Skarbów. Poniżej znajdziesz natomiast krótkie porównanie:
Pojedynczy zakup
Abonament
Dostęp do materiałów Sprintu
bezterminowy
dopóki płacisz abonament
Kanały społeczności
tylko Sprintu i specjalizacji
wszystkie
Czas dostępu do społeczności
na miesiąc
dopóki płacisz abonament
Dostęp do całego eduweb
❌
✅