Zamień ten tekst na URL Webhooka

Promocyjna cena przez
0
dni
0
h
0
m
0
s
Feb 5, 2024
-
Feb 24, 2024
3 tygodnie
30 minut dziennie
5.0
na podstawie
Dołączam za
599 zł
🔥
Dołączyło
5
72
osób

Możesz dołączyć, jeśli posiadasz abonament ahoy! który obejmuje specjalizację UI, UX i Webdesign lub wszystkie specjalizacje oraz posiadasz 400 $AHOY na swoim portfelu. Jeśli tak, wypełnij ankietę:

Odbieram za
400
$AHOY
Pozostało
40
/
100
Zapisz się na listę oczekujących do kolejnej edycji sprintu
Dziękuję! 
Pomyślnie zapisano na listę rezerwową.
Do zobaczenia!
Niestety, coś poszło nie tak! Spróbuj ponownie
UI, UX i Webdesign

Od Figmy do Webflow

Zmień swój projekt w Figmie w działającą stronę. Ożyw swoje pomysły i testuj nowe rozwiązania. Stwórz profesjonalną stronę z portfolio. A to wszystko bez napisania chociaż jednej linijki kodu! Wykorzystaj potencjał jaki daje Webflow i no/low code do zdobycia nowych klientów, wyprzedzenia trendów na rynku, zbudowania w końcu swojego produktu, wyróżnienia się w oczach pracodawcy. W ciągu 3 tygodni nauczysz się jak przygotować swój projekt w Figmie do przeniesienia do Webflow, poznasz podstawy low/no code i zmienisz sposób myślenia o pracy z produktami cyfrowymi. Przygotuj się na dużą dawkę wiedzy i ciekawe zadania, które będziesz mógł wykorzystać w swoim portfolio.

Piotr Marszałkowski
Piotr Marszałkowski
https://marszalkowski.org/
Opis

Chcesz mieć własną stronę, gdzie zaprezentujesz swoje portfolio? Od dawna potrzebujesz strony dla swojego biznesu ale nie masz budżetu na programistów? Twoi klienci ciągle pytają o możliwość wdrożenia projektów z Figmy? A może boisz się o swoją pracę w przyszłości? 

Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak na którekolwiek z tych pytań to ten Sprint jest dla Ciebie. 

Wszystko to możesz osiągnąć dzięki low/no-code. Ja proponuję Ci Webflow jako najbardziej dojrzałe rozwiązanie na rynku. Zapraszam Cię do nauki w naszym Sprincie, gdzie czekają na Ciebie same konkrety. Nauczysz się, jak przygotowywać projekt w Figmie, tak aby łatwo było go przenieść do Webflow. Dowiesz się, jak obsługiwać Webflow, na co zwracać uwagę, jakich błędów nie popełniać podczas stworzenia swoich rozwiązań. Zrozumiesz podstawowe zagadnienia z tym związane, ale i te bardziej zaawansowane funkcje, które przyspieszą twoją pracę. 

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nic tak nie uczy jak praktyka. Dlatego w tym kursie nie będziemy omawiać suchej teorii, tylko skupimy się na ćwiczeniach i przykładach, dzięki którym zrozumiesz, jak to naprawdę działa. Zbudujesz projekt, który w przyszłości będziesz mógł wykorzystać w swoim portfolio i opublikować w Sieci. Oprócz materiałów do nauki w przystępnych, krótkich lekcjach, otrzymasz od nas ćwiczenia, społeczność, wsparcie mentorów, możliwość networkingu oraz spotkania na żywo z bonusową wiedzą i ciekawostkami. 

Na tym Sprincie chciałbym dać Ci zestaw umiejętności, który przyda się w każdym zespole, każdemu freelancerowi. Od dłuższego czasu uczę się, jak można pracować szybciej, taniej, więc wiem, że no-code i praca z Webflow jest rzeczywiście w tym zakresie dealbreakerem. Ucząć się Webflow, otwierasz sobie możliwości nie tylko, jeżeli chodzi o poszukiwanie pracy czy zdobywanie klientów, ale też w zakresie samego projektowania i tworzenia fajnych, innowacyjnych produktów. 

No/low code to bardzo gorący temat w branży, co nie powinno dziwić. Bez konieczności nauki kodowania, która dla wielu jest wyzwaniem pozwala on na szybkie tworzenie i testowanie rozwiązań. Coś, co kiedyś było dostępne tylko dla specjalistów front-end, dzisiaj jest możliwe dla nas wszystkich, właściwie za darmo, bez dużych nakładów czasu i wysiłku. Szybki rozwój narzędzi takich jak Webflow to też szansa dla wszystkich, którzy chcą zapewnić sobie miejsce w kształtującym się na nowo świecie IT, gdzie AI będzie grała dużą rolę.  

A więc czas przenieść swoje projekty z Figmy do Webflow i stworzyć z nich działające, profesjonalne strony internetowe! 

Dla kogo

Materiał szkoleniowy został zaprojektowany tak, aby mogło z niego skorzystać jak najszersze grono odbiorców. Nieważne czy dopiero zaczynasz przygodę z no/low code, czy już pracujesz z Webflow, na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie. Jedyne czego potrzebujesz to podstawowa znajmość Figmy i Autolayoutu. Tę wiedzę możesz uzupełnić lub odświeżyć przed Sprintem kursami na eduweb! Kto może skorzystać z wiedzy zawartej w tym Sprincie?

Juniorzy - ten kurs pozwoli Wam od postaw nauczyć się pracy z Webflow i wprowadzi Was do świata narzędzi low/no-code. To nie tylko przydatna umiejętność ale też sposób na wyróżnienie się w oczach przyszłych pracodawców.

Freelancerzy – jeżeli planujesz lub już pracujesz „na własny rachunek” to świetna okazja, żeby poszerzyć zakres usług jakie możesz dać swoim klientom. Od teraz nie tylko będziesz mógł zaprojektować ale też wdrożyć stronę. To świetny sposób na zwiększenie zarobków i zdobycie nowych klientów.

Profesjonalni programiści/designerzy - dla Was ten Sprint będzie idealną możliwością rozwinięcia swoich dotychczasowych umiejętności. To najszybsza droga by przenieść się na zupełnie nowy poziom i testować strony w rekordowym czasie, bez umiejętności kodowania.

Właściciele firm i przedsiębiorcy - ten Sprint pozwoli Wam zamienić pomysł na działającą stronę i przetestować ją w możliwie jak najkrótszym czasie i bez konieczności wydawania dużego budżetu na programistów.

Po ukończeniu Sprintu trwającego 21 dni będziesz miał nie tylko wiedzę o tym jak przenieść swój projekt z Figmy do Webflow, ale również nauczysz się jak przetestować swoje rozwiązanie. Strona w Webflow, którą stworzysz z naszą pomocą w trakcie Sprintu będzie świetnym dodatkiem do Twojego portfolio! 

Zobacz nagranie z ostatniego webinaru
Syllabus i harmonogram

Tydzień pierwszy: Podstawy Webflow i przygotowanie projektu

W pierwszym tygodniu naszego Sprintu skupimy się na opanowaniu podstawowych technik i narzędzi. Pokażę Ci w jaki sposób opracować projekt w Figmie, żeby był on gotowy do przeniesienia do Webflow. Dowiesz się jak przygotować swoje środowisko pracy w Webflow i jakie funkcje są tam dostępne. Zrozumiesz podstawowe różnice pomiędzy projektowaniem w Figmie i tworzeniem strony w Webflow np. jak „przetłumaczyć” Autolayout na Flexbox.  

Zaczniesz również pracować z wtyczką Webflow, korzystać z opcji jakie oferuje i przeniesiesz swój pierwszy element do Webflow. Poznasz pojęcia z zakresu frontendu takie jak klasy i nazewnictwo BEM. Wszystkie umiejętności przećwiczymy w praktyce, na przykładach w ramach lekcji i ćwiczeniach do wykonania samodzielnie, do których otrzymasz feedback od mentorów. 

Tydzień drugi: Przenoszenie projektu do Webflow

W tym tygodniu skupimy się na przenoszeniu różnych sekcji naszego projektu z Figmy do Webflow, ich przygotowaniu i optymalizacji. Zobaczysz jak pracować z fontami i stylami w Webflow. Pokażę Ci czym się od siebie różnią, jak odnoszą się do Autolayoutu i kiedy stosować opcje takie jak pixele, REM czy VW. Przeniesiesz z Figmy do Webflow zmienne i stworzysz swój styleguide. Poznasz i nauczysz się obsługiwać funkcję gridów, żeby móc tworzyć bardziej zaawansowane układy i segmenty strony.  

Na koniec tego tygodnia będziesz mieć okazje zobaczenia się ze mną na żywo podczas webinaru. Będzie to nie tylko okazja do zadania wszystkich pytań jakie chodzą Ci po głowie. W trakcie webinaru pokażę Ci również jak możesz weryfikować swoje projekty za pomocą testów A/B z pomocą Webflow. 

Tydzień trzeci: Zaawansowane sekcje i dopracowanie projektu

W ostatnim tygodniu skupimy się przede wszystkim na tym, aby nasza strona ożyła. Oprócz budowy interaktywnych sekcji takich jak slider, do naszego projektu w Webflow dodamy linki i podstrony. Zadbamy również o animacje i mikrointerakcje, które podniosą wartość wizualną i użyteczność strony. Przejdziemy przez ostatnie poprawki i dopracujemy nasz produkt. 

Na koniec porozmawiamy także o tym czym jest responsive design i jak sprawić by nasza aplikacja była w pełni responsywna i wygodna w użyciu niezależnie od urządzenia na jakim będziemy ją przeglądać (desktop, tablet, mobile). 

W tym tygodniu również spotkamy się na żywo, na drugim webinarze. Pokażę Ci tam jak przenieść Twoją stronę na własny serwer i ją opublikować. Jeżeli będziesz mieć jakieś pytania i wątpliwości będzie to też świetna okazja, żeby je rozwiać w sesji Q&A. 

Przez cały Sprint będę również dostępny dla Ciebie na społeczności ahoy, gdzie będziemy wspólnie pracować nad zadaniami i rozwiązywać problemy. 

Różne warianty dostępu do Sprintu 🔓

Możesz wziąć udział w Sprincie na dwa różne sposoby - kupując bezterminowy dostęp, albo w ramach istniejącego abonamentu. W przypadku istniejącego abonamentu, możesz wziąć udział w jednym Sprincie w miesiącu, płacąc za niego z pomocą $AHOY. To oznacza, że musisz najpierw zdobyć ich wystarczającą liczbę. Dla osób, które dopiero co kupiły abonament będzie to trudne, jednak jeśli masz już abonament od jakiegoś czasu, na pewno w ramach różnych aktywności zdobyłeś/aś już wystarczającą ilość do dołączenia. Tutaj dowiesz się więceje o tym, jak zdobywać $AHOY. Ważne jest także to, że korzystanie z nich jest możliwe wyłącznie w planach obejmujących społeczność. Dostęp odbierzesz w ramach Skrzyni Skarbów. Poniżej znajdziesz natomiast krótkie porównanie:

Pojedynczy zakup

Abonament (musisz mieć $AHOY)

Dostęp do materiałów Sprintu

bezterminowy

dopóki płacisz abonament

Kanały społeczności

tylko Sprintu i specjalizacji

wszystkie

Czas dostępu do społeczności

na miesiąc

dopóki płacisz abonament

Dostęp do całego eduweb

FAQ
Co to w ogóle jest ten Sprint?
expand_more
Sprint to unikalny format przekazywania wiedzy, który jest niezwykle skuteczny. Uczysz się jednej, małej rzeczy, ale systematycznie przez 3 tygodnie. Sprinty są bardzo praktyczne i pozwalają Ci opanować określoną umiejętność, rozpocząć własny projekt lub w końcu nauczyć się czegoś, co chodziło Ci po głowie od dawna. Unikalna formuła Sprintu to połączenie samodzielnej nauki (asynchronicznie, w Twoim czasie) ze społecznością osób, które razem z Tobą przystępują do sprintu i mają do dyspozycji wspólne forum dyskusyjne (Ahoy!). To także nauka z nagranych materiałów, które stanowią fundament Sprintu, z dodatkiem spotkań na żywo, z udziałem mentorów i zaproszonych gości, w których możesz wziąć udział. Czyli uczysz się we własnym tempie, ale utrzymujesz motywację dzięki społeczności, mentorom i harmonogramowi Sprintu. Zamiast zastanawiać się, z których źródeł skorzystać lub jakie kursy wybrać, masz wszystko podane jak na tacy, w angażującym, krótkim i konkretnym formacie, nastawionym na osiągnięcie Twojego celu. To się nie może nie udać!
Jak mogę uzyskać dostęp do Sprintu?
expand_more
Dostęp możesz uzyskać na dwa sposoby: wykupując pojedynczy Sprint (wówczas dostęp do materiałów Sprintu masz bezterminowo) lub w ramach abonamentu eduweb (zyskujesz dostęp do całego eduweb, ale materiały są dostępne tylko wtedy, gdy płacisz abonament). Abonament jest w korzystnej cenie a dodatkowo gwarantuje Ci dostęp do wielu innych materiałów a przy zakupie możesz zdecydować, do którego Sprintu dołączasz. Z kolei Sprint kupowany pojedynczo jest droższy, ale jego główny kurs zachowasz na zawsze - po rozpoczęciu przypniemy go do Twojego konta na eduweb. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Czym się różnią Sprinty od kursów eduweb?
expand_more
Sprinty to nauka w konkretnym czasie, z mentorem, wspierana społecznością. Uczysz się w grupie, realizujesz konkretne zadania w celu osiągnięcia celu. To nauka, która łaczy ze sobą zalety kursów i asynchronicznego podejścia do zdobywania wiedzy z zaangażowaniem i pracą w grupie oraz z mentorem. W ramach Sprintu na ogół przerabiamy jeden kurs eduweb w formie playlisty, ale jest on obudowany dodatkowymi aktywnościami, postami na społeczności, dedykowaną przestrzenią, spotkaniami na żywo i konsultacjami oraz konkretnym planem działania, który przybliży Cię do wymarzonego celu. U podstaw jest na ogół kurs, lub jego część, playlista, ale sam Sprint to znacznie więcej niż przerabianie go wspólnie. To szereg dodatkowych materiałów, zadań, ćwiczeń i inne ciekawe i motywujące wydarzenia!
Co jeśli już mam abonament eduweb?
expand_more
Jeśli opłacasz już abonament eduweb, a nie kupujesz go w celu dołączenia do Sprintu, możesz dalej wziąć udział w Sprincie, za określoną liczbę $AHOY. Koniecznie musisz jednak posiadać wariant abonamentu z dostępem do społeczności ahoy! Sprinty znajdują się w Skrzyni Skarbów, skąd możesz do nich dołączyć o ile masz odpowiednia liczbę monet na koncie. W jednym miesiącu możesz dołączyć tylko do jednego Sprintu. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Na jak długo zachowam materiały?
expand_more
Jeśli kupujesz pojedynczy Sprint, dostęp do głównych materiałów Sprintu: kursu, a także lekcji - zachowasz bezterminowo. Kurs ze Sprintu przypniemy do Twojego konta na eduweb. Dostęp do społeczności będziesz mieć jednak tylko na czas Sprintu. Jeśli kupujesz abonament, dostęp do wszystkich zasobów - kursu, społeczności, postów, będziesz mieć tak długo, jak długo opłacasz abonament eduweb.
Czy dostanę fakturę VAT?
expand_more
Tak, oczywiście. Fakturę wystawiamy automatycznie i przesyłamy do każdego zamówienia, które ma podany NIP w koszyku. Zakupy obsługuje easycart.pl
Z czego składa się Sprint?
expand_more
Głównym materiałem sprintu jest kurs, do którego otrzymasz dostęp i który możesz przerabiać asynchronicznie. Równolegle, otrzymasz dostęp do specjalnych kanałów społeczności, gdzie znajdziesz mentora i innych uczestników Sprintu. Niemal codziennie na społeczności będą pojawiać się posty, które otrzymasz również mailowo jeśli włączysz powiadomienia. Średnio raz w tygodniu planujemy wydarzenie na żywo wokół Sprintu, które obywa się na Zoom, wieczorem. Możesz tam zadać pytania a niekiedy zapraszamy na to wydarzenie ciekawych gości. Sesje na żywo są nagrywane i dostępne później na społeczności. Tydzień po zakończeniu Sprintu zamykamy przestrzeń na społeczności, a Ty możesz zdecydować, czy zostać na niej dalej w ramach abonamentu.
Gdzie będzie dostęp do materiałów?
expand_more
Na platformie eduweb, w formie kursu lub playlisty, a także na społeczności Ahoy! w ramach dedykowanego kanału, który powstaje na czas Sprintu.
Jak długo mam dostęp do społeczności?
expand_more
Jeśli kupujesz Sprint pojedynczo, przez miesiąc od rozpoczęcia Sprintu. Jeśli masz go w ramach abonamentu, tak długo, jak płacisz abonament.
Czy dostanę certyfikat?
expand_more
Tak, po przerobieniu wszystkich materiałów, otrzymasz Certyfikat na eduweb. Będzie przypisany do Twojego konta.
Ile czasu potrzebuję na naukę w sprincie?
expand_more
Na naukę potrzebujesz średnio około godzinę dziennie. Oczywiście, możesz przeznaczyć więcej czasu, ale staramy się aby Sprinty były krótką formą, z niewielką ilością materiałów do przyswojenia. Zdecydowanie bardziej zależy nam na osiągnięciu małego celu, stąd w wielu Sprintach wykonasz swoje własne prace i zadania. Zwykle do przerobienia jest kilka-kilkanaście minut materiału dziennie i krótka forma tekstowa. Dodatkowy czas warto poświecić na własny research i wykonywanie zadań.
Co jeśli Sprint okaże się czymś nie dla mnie?
expand_more
Zarówno w przypadku zakupu Sprintu pojedynczo, jak i abonamentu, masz 14 dni od zakupu na zwrot bez pytań - możesz zawnioskować o niego w panelu easycart.
Prowadzący
Piotr Marszałkowski
Piotr Marszałkowski
https://marszalkowski.org/
Średnia ocen autora: 5.0
Bio