Zamień ten tekst na URL Webhooka

Promocyjna cena przez
0
dni
0
h
0
m
0
s
Oct 19, 2023
-
Nov 8, 2023
3 tygodnie
1 godzina dziennie + czas na wdrożenie w praktykę
5.0
na podstawie
8
Dołączam za
499 zł
399 zł
🔥
Dołączyło
5
28
osób

Możesz dołączyć, jeśli posiadasz abonament ahoy! który obejmuje specjalizację Foto, audio i wideo (lub wszystkie specjalizacje) oraz posiadasz 400 $AHOY na swoim portfelu. Pamiętaj, że za coiny możesz wziąć udział w jednym sprincie w miesiącu. Jeśli tak, wypełnij ankietę:

Odbieram za
400
$AHOY
Pozostało
81
/
100
Zapisz się na listę oczekujących do kolejnej edycji sprintu
Dziękuję! 
Pomyślnie zapisano na listę rezerwową.
Do zobaczenia!
Niestety, coś poszło nie tak! Spróbuj ponownie
Foto, Audio i Wideo

Fotografia Portretowa

Fotografia portretowa to niesłychanie ciekawa dziedzina, która z jednej strony nie jest trudna, ale z drugiej - wymaga solidnego przygotowania. W tym sprincie nauczysz się planować sesje zdjęciowe, opanujesz umiejętności sprzętowe, ale przede wszystkim zobaczysz w praktyce jak wyglądają portretowe sesje zdjęciowe! Ten sprint otworzy Ci głowę i wyeliminuje najczęściej popełniane błędy. Przygotowując program bazowałem przede wszystkim na moich doświadczeniach, żebyś Ty mógł zrobić niesamowicie szybkie postępy.

Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk
jakubkazmierczyk.pl
Opis

Dzisiejsze możliwości sprzętowe osiągają szczyty - problemy z nieostrymi zdjęciami właściwie nie istnieją, dzięki czemu nauka fotografii portretowej jest znacznie łatwiejsza niż jeszcze kilka lat temu. Kiedyś największym problemem było zrobienie zdjęcia z rozmytym tłem, ale tak, aby ostrość była na oku. Dziś na szczęście dba o to sprzęt, a fotograf może skupić się na tym, co rzeczywiście najważniejsze! Czy jednak chcesz być kolejnym fotografem, który robi bez większego przemyślenia, które owszem - będą ładne, ale nic więcej? A po kilku miesiącach stwierdzisz, że nie robisz żadnego postępu.

A może chcesz realizować luźne, ale jednak bardziej przemyślane sesje, które niewielkim nakładem pracy będą o niebo lepsze niż to, co robiłeś do tej pory? Wystarczy tylko zebrać kilka elementów w jedną całość i nagle okaże się, że nawet będąc na początku swojej drogi fotografa portretowego, już po kilku tygodniach będziesz tworzyć naprawdę świetne sesje!

W 3-tygodniowym sprincie Fotografii Portretowej nauczę Cię mojego sposobu na realizację sesji portretowych. Jeśli znasz moje portfolio, wiesz czego możesz spodziewać się po przygotowanych przeze mnie materiałach. Bardzo często słyszę, że moje zdjęcia mają charakterystyczny styl i są mocno zróżnicowane. Ciężko się z tym nie zgodzić, bo zawsze bardzo dbam o to, żeby podczas sesji nie stanąć po prostu naprzeciw modelki i bezmyślnie wciskać spust migawki.

Jednak na wspomniany styl składa się zdecydowanie więcej elementów, takich jak miejsce, światło, stylizacje, dobór portretowanej osoby, a następnie pasująca do całości edycja.

W ramach nauki poznasz mój cały proces przygotowywania prostych, portretowych sesji zdjęciowych. Wczułem się w siebie sprzed ponad 10 lat i ułożyłem taki plan nauki, którego sam oczekiwałbym, będąc w tamtym miejscu. W tym sprincie zobaczysz, że robienie sesji portretowych może być naprawdę proste! Co ważne - nie zobaczysz w nim tony sprzętu - bardziej skupiam się na procesie i praktyce, ale bez 5 lamp i 3 korpusów. Dodatkowo nie zobaczysz wymyślnych makijaży czy stylizacji, a w pełni bazuję na tym, co może znaleźć się w Twojej fotograficznej garderobie i na tym, co przyniesie ze sobą modelka. Dzięki temu podejściu znika bariera niedostępności, bo takie zdjęcia może zrobić naprawdę każdy!

Co da Ci udział w tym sprincie?

  • Cały proces od A do Z

W kursie postawiłem na pokazaniu, w jaki sposób realizuję moje liczne sesje zdjęciowe. Przede wszystkim sesje niekomercyjne, dzięki którym rozwijam się najbardziej. Zaczynamy od inspiracji, idąc dalej przez moodboardy, dobór zespołu, a po samą sesję i obróbkę.

  • Czysta praktyka

W sprincie zabiorę Cię na moje sesje zdjęciowe. Nie będzie to tylko nudny opis wykonanych wcześniej zdjęć, a zapis sesji na żywo. Zobaczysz jak komunikuję się z modelką, w jaki sposób ustawiam światło w studio, czy szukam idealnego światła w plenerze. Poczujesz się, jakbyś był ze mną, a to wszystko opatrzone dokładnym komentarzem. W kursie używam tetheringu lub rejestratora, więc będziesz widział na bieżąco jak powstają konkretne kadry. Zobaczysz jak kadruję, na jakie ogniskowe stawiam i w jaki sposób buduję całą kompozycję. Wejdziesz w moją rolę, dokładnie widząc to, co ja widzę, kiedy trzymam aparat w rękach.

  • Ty też możesz robić takie zdjęcia!

Materiały zostały przygotowane we Wrocławiu, zarówno w studio, jak i plenerze. Celowo nie wybierałem wielkich i drogich studiów i nie polecieliśmy do Kalifornii realizować kursu. Moim celem było pokazanie, że Ty też możesz zrobić podobne, lub lepsze zdjęcia! Ograniczyłem też ilość sprzętu do minimum, więc nawet mając podstawowy, ale nowoczesny sprzęt fotograficzny, nie będzie on stanowił dla Ciebie żadnej bariery!

Dla kogo

Ten kurs został zaprojektowany dla fotografów rozpoczynających swoją drogę z fotografią portretową i tych, którzy już działają w tym obszarze, ale czują, że stanęli w miejscu i nie wiedzą, jak ruszyć dalej. Sprint dedykuję również wszystkim osobom, z którymi miałem okazję spotkać się podczas różnych prelekcji, gdzie dzieliłem się swoją wiedzą, ale z uwagi na czas takich prelekcji, oczywiście w ograniczonym zakresie. Jeśli podobają Ci się prace, które możesz zobaczysz w moich mediach społecznościowych, chciałbyś zobaczyć, jak powstają, a konsekwencji, iść właśnie w tym kierunku, idealnie trafiłeś!

Aby dołączyć do sprintu, powinieneś mieć opanowany swój aparat, a także podstawy fotografii. Sprint skupia się na bardzo praktycznym podejściu i da Ci bardzo konkretną wiedzę z poruszanego obszaru, ale nie nauczy Cię czym jest przysłona, ISO czy EV.

Zobacz nagranie z ostatniego webinaru
Syllabus i harmonogram

1 tydzień - przygotowanie sesji

Na początku zaczniemy od zbudowania mocnych fundamentów. Nie każda sesja musi być wielkim wydarzeniem, ale to na tym etapie popełniamy mnóstwo błędów, takich jak dobór nieodpowiedniej pory, stylizacja niepasująca do wszystkiego wokół, czy współpraca początkującego fotografa z niedoświadczonymi modelami. W tej części skupię się na wytyczeniu drogi, która jest niezbędna do osiągnięcia szybkich postępów.

2 tydzień - kontynuacja planów i sesje w studio i plenerze

W tym tygodniu zakończymy przygotowanie teoretyczne i przejdziemy do konkretów. Zabiorę Cię na dwie sesje zdjęciowe - w małym studio i plenerze. Wszystkie zdjęcia wykonam tylko jednym aparatem z jednym obiektywem, a w studio użyję jednej lampy. Zobaczysz jak bardzo różnorodne efekty możesz uzyskać mając naprawdę niewielki zestaw. Tu zobaczysz jak powstają zdjęcia - pracę z modelką, komponowanie kadrów i szukanie światła.

3 Tydzień - postprodukcja

To zwieńczenie naszej pracy. W tej części wyciśniemy maksimum z dobrze przygotowanych zdjęć. Zaczniemy od selekcji i podstawowych korekt w Capture One. Ten program jest naprawdę bardzo przyjazny w obsłudze! Następnie przejdziemy przez najważniejsze kroki mojej edycji w Photoshopie. Skupię się również na zwiększeniu szybkości Twojej pracy - czas to pieniądz, a pracując w odpowiednim obiegu plików pomiędzy programami, w okamgnieniu wyeksportujesz gotowe zdjęcia do kilku różnych formatów. Na koniec, wezmę na warsztat również wtyczki Retouch4Me, które jeszcze bardziej przyspieszą cały proces. Ale nie martw się - cały mój proces bez ich użycia zobaczysz we wcześniejszych lekcjach.

Różne warianty dostępu do Sprintu 🔓

Możesz wziąć udział w Sprincie na dwa różne sposoby - kupując bezterminowy dostęp, albo w ramach istniejącego abonamentu. W przypadku istniejącego abonamentu, możesz wziąć udział w jednym Sprincie w miesiącu, płacąc za niego z pomocą $AHOY. To oznacza, że musisz najpierw zdobyć ich wystarczającą liczbę. Dla osób, które dopiero co kupiły abonament będzie to trudne, jednak jeśli masz już abonament od jakiegoś czasu, na pewno w ramach różnych aktywności zdobyłeś/aś już wystarczającą ilość do dołączenia. Tutaj dowiesz się więceje o tym, jak zdobywać $AHOY. Ważne jest także to, że korzystanie z nich jest możliwe wyłącznie w planach obejmujących społeczność. Dostęp odbierzesz w ramach Skrzyni Skarbów. Poniżej znajdziesz natomiast krótkie porównanie:

Pojedynczy zakup

Abonament (musisz mieć $AHOY)

Dostęp do materiałów Sprintu

bezterminowy

dopóki płacisz abonament

Kanały społeczności

tylko Sprintu i specjalizacji

wszystkie

Czas dostępu do społeczności

na miesiąc

dopóki płacisz abonament

Dostęp do całego eduweb

FAQ
Co to w ogóle jest ten Sprint?
expand_more
Sprint to unikalny format przekazywania wiedzy, który jest niezwykle skuteczny. Uczysz się jednej, małej rzeczy, ale systematycznie przez 3 tygodnie. Sprinty są bardzo praktyczne i pozwalają Ci opanować określoną umiejętność, rozpocząć własny projekt lub w końcu nauczyć się czegoś, co chodziło Ci po głowie od dawna. Unikalna formuła Sprintu to połączenie samodzielnej nauki (asynchronicznie, w Twoim czasie) ze społecznością osób, które razem z Tobą przystępują do sprintu i mają do dyspozycji wspólne forum dyskusyjne (Ahoy!). To także nauka z nagranych materiałów, które stanowią fundament Sprintu, z dodatkiem spotkań na żywo, z udziałem mentorów i zaproszonych gości, w których możesz wziąć udział. Czyli uczysz się we własnym tempie, ale utrzymujesz motywację dzięki społeczności, mentorom i harmonogramowi Sprintu. Zamiast zastanawiać się, z których źródeł skorzystać lub jakie kursy wybrać, masz wszystko podane jak na tacy, w angażującym, krótkim i konkretnym formacie, nastawionym na osiągnięcie Twojego celu. To się nie może nie udać!
Jak mogę uzyskać dostęp do Sprintu?
expand_more
Dostęp możesz uzyskać na dwa sposoby: wykupując pojedynczy Sprint (wówczas dostęp do materiałów Sprintu masz bezterminowo) lub w ramach abonamentu eduweb (zyskujesz dostęp do całego eduweb, ale materiały są dostępne tylko wtedy, gdy płacisz abonament). Abonament jest w korzystnej cenie a dodatkowo gwarantuje Ci dostęp do wielu innych materiałów a przy zakupie możesz zdecydować, do którego Sprintu dołączasz. Z kolei Sprint kupowany pojedynczo jest droższy, ale jego główny kurs zachowasz na zawsze - po rozpoczęciu przypniemy go do Twojego konta na eduweb. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Czym się różnią Sprinty od kursów eduweb?
expand_more
Sprinty to nauka w konkretnym czasie, z mentorem, wspierana społecznością. Uczysz się w grupie, realizujesz konkretne zadania w celu osiągnięcia celu. To nauka, która łaczy ze sobą zalety kursów i asynchronicznego podejścia do zdobywania wiedzy z zaangażowaniem i pracą w grupie oraz z mentorem. W ramach Sprintu na ogół przerabiamy jeden kurs eduweb w formie playlisty, ale jest on obudowany dodatkowymi aktywnościami, postami na społeczności, dedykowaną przestrzenią, spotkaniami na żywo i konsultacjami oraz konkretnym planem działania, który przybliży Cię do wymarzonego celu. U podstaw jest na ogół kurs, lub jego część, playlista, ale sam Sprint to znacznie więcej niż przerabianie go wspólnie. To szereg dodatkowych materiałów, zadań, ćwiczeń i inne ciekawe i motywujące wydarzenia!
Co jeśli już mam abonament eduweb?
expand_more
Jeśli opłacasz już abonament eduweb, a nie kupujesz go w celu dołączenia do Sprintu, możesz dalej wziąć udział w Sprincie, za określoną liczbę $AHOY. Koniecznie musisz jednak posiadać wariant abonamentu z dostępem do społeczności ahoy! Sprinty znajdują się w Skrzyni Skarbów, skąd możesz do nich dołączyć o ile masz odpowiednia liczbę monet na koncie. W jednym miesiącu możesz dołączyć tylko do jednego Sprintu. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Na jak długo zachowam materiały?
expand_more
Jeśli kupujesz pojedynczy Sprint, dostęp do głównych materiałów Sprintu: kursu, a także lekcji - zachowasz bezterminowo. Kurs ze Sprintu przypniemy do Twojego konta na eduweb. Dostęp do społeczności będziesz mieć jednak tylko na czas Sprintu. Jeśli kupujesz abonament, dostęp do wszystkich zasobów - kursu, społeczności, postów, będziesz mieć tak długo, jak długo opłacasz abonament eduweb.
Czy dostanę fakturę VAT?
expand_more
Tak, oczywiście. Fakturę wystawiamy automatycznie i przesyłamy do każdego zamówienia, które ma podany NIP w koszyku. Zakupy obsługuje easycart.pl
Z czego składa się Sprint?
expand_more
Głównym materiałem sprintu jest kurs, do którego otrzymasz dostęp i który możesz przerabiać asynchronicznie. Równolegle, otrzymasz dostęp do specjalnych kanałów społeczności, gdzie znajdziesz mentora i innych uczestników Sprintu. Niemal codziennie na społeczności będą pojawiać się posty, które otrzymasz również mailowo jeśli włączysz powiadomienia. Średnio raz w tygodniu planujemy wydarzenie na żywo wokół Sprintu, które obywa się na Zoom, wieczorem. Możesz tam zadać pytania a niekiedy zapraszamy na to wydarzenie ciekawych gości. Sesje na żywo są nagrywane i dostępne później na społeczności. Tydzień po zakończeniu Sprintu zamykamy przestrzeń na społeczności, a Ty możesz zdecydować, czy zostać na niej dalej w ramach abonamentu.
Gdzie będzie dostęp do materiałów?
expand_more
Na platformie eduweb, w formie kursu lub playlisty, a także na społeczności Ahoy! w ramach dedykowanego kanału, który powstaje na czas Sprintu.
Jak długo mam dostęp do społeczności?
expand_more
Jeśli kupujesz Sprint pojedynczo, przez miesiąc od rozpoczęcia Sprintu. Jeśli masz go w ramach abonamentu, tak długo, jak płacisz abonament.
Czy dostanę certyfikat?
expand_more
Tak, po przerobieniu wszystkich materiałów, otrzymasz Certyfikat na eduweb. Będzie przypisany do Twojego konta.
Ile czasu potrzebuję na naukę w sprincie?
expand_more
Na naukę potrzebujesz średnio około godzinę dziennie. Oczywiście, możesz przeznaczyć więcej czasu, ale staramy się aby Sprinty były krótką formą, z niewielką ilością materiałów do przyswojenia. Zdecydowanie bardziej zależy nam na osiągnięciu małego celu, stąd w wielu Sprintach wykonasz swoje własne prace i zadania. Zwykle do przerobienia jest kilka-kilkanaście minut materiału dziennie i krótka forma tekstowa. Dodatkowy czas warto poświecić na własny research i wykonywanie zadań.
Co jeśli Sprint okaże się czymś nie dla mnie?
expand_more
Zarówno w przypadku zakupu Sprintu pojedynczo, jak i abonamentu, masz 14 dni od zakupu na zwrot bez pytań - możesz zawnioskować o niego w panelu easycart.
Prowadzący
Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk
jakubkazmierczyk.pl
Średnia ocen autora: 5.0
Bio

Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!