Zamień ten tekst na URL Webhooka

Promocyjna cena przez
0
dni
0
h
0
m
0
s
Nov 20, 2023
-
Dec 7, 2023
3 tygodnie
30-60 min nauki dziennie
5.0
na podstawie
10
Dołączam za
499 zł
399 zł
Dostępny także w ramach
abonamentu w cenie
199 zł
🔥
Dołączyło
5
0
osób

Możesz dołączyć, jeśli posiadasz abonament ahoy! który obejmuje specjalizację Full-stack i Programowanie (lub wszystkie specjalizacje) oraz posiadasz 400 $AHOY na swoim portfelu. Pamiętaj, że za coiny możesz wziąć udział w jednym sprincie w miesiącu. Jeśli tak, wypełnij ankietę:

Odbieram
Pozostało
65
/
100
Zapisz się na listę oczekujących do kolejnej edycji sprintu
Dziękuję! 
Pomyślnie zapisano na listę rezerwową.
Do zobaczenia!
Niestety, coś poszło nie tak! Spróbuj ponownie
Full-stack i Programowanie

Pierwsze API w NestJS

Znajomość JavaScriptu "na froncie" dość szybko może zaprowadzić Cię na back-end, wprowadzając na ścieżkę full-stack web developmentu. Aby ułatwić Ci tę podróż, przygotowaliśmy 21-dniowy sprint technologiczny, podczas którego poznasz NestJS od praktycznej strony.

Michał Jabłoński
Michał Jabłoński
Opis

Wprowadzenie

Możliwość wykorzystania JavaScript na back-endzie wymaga przede wszystkim zrozumienia zagadnień charakterystycznych dla serwerowej części aplikacji, których nie spotykamy na front-endzie. Dlatego pierwszy tydzień naszego sprintu będzie polegał na zbudowaniu serwera Node.js zdolnego do przyjmowania oraz weryfikowania danych i zwracania odpowiedzi. Poza programowaniem, zadbamy także o skonfigurowanie środowiska oraz samej aplikacji, zachowując możliwie najlepsze praktyki.

Architektura Back-endu

Zbudowanie prostej aplikacji na back-endzie nie stanowi większego wyzwania. Szybko jednak okazuje się, że wraz z rozbudową logiki, rośnie złożoność kodu, który coraz trudniej utrzymać i rozwijać. Dlatego druga część sprintu skupi się na architekturze back-endu oraz sposobie organizacji oraz testowania kodu aplikacji który dostarcza nam NestJS.

Bazy danych i serwer produkcyjny

Zwykle back-end ma dostęp do bazy danych i wykonuje operacje na zapisanych w niej informacjach. Aby to było możliwe, konieczne jest zaprojektowanie struktury bazy danych, a następnie połączenie jej z logiką aplikacji i wszystkim tym, co zbudowaliśmy do tej pory. Ostatnim krokiem będzie konfiguracja serwera produkcyjnego i udostępnienie zbudowanego API.

Dla kogo

Front-end Developer

Materiał sprintu NestJS stworzyliśmy z myślą o frontend developerach i developerkach, pracujących w ekosystemie JavaScript, chcących rozwinąć swoje kompetencje w obszarze projektowania backendu. Z tego powodu zakładamy, że znasz już ten język oraz że możemy skupić się na poznawaniu zagadnień związanych z tworzeniem aplikacji działających po stronie serwera. Nawet jeśli nie planujesz rozwoju swojej kariery w kierunku "Full-Stack Web Developmentu", to ukończenie tego sprintu znacznie ułatwi Ci pracę na froncie, ponieważ poznasz najważniejsze koncepcje związane z funkcjonowaniem backendu i zwyczajnie dowiesz się, co się dzieje "po drugiej stronie".

Junior Full-stack Developer

Jeśli masz już za sobą pierwsze back-endowe aplikacje i chcesz rozwinąć swoje umiejętności oraz pogłębić wiedzę, którą już posiadasz, to także znajdziesz wartość w opracowanych przez nas lekcjach i zadaniach praktycznych. Poza treściami sprintu będzie także przestrzeń na konsultacjach oraz w komentarzach lekcji, do przedyskutowania interesujących Cię tematów.

Zobacz nagranie z ostatniego webinaru
Syllabus i harmonogram

Sesja wprowadzająca

Pierwsze spotkanie rozpocznie się od kwestii organizacyjnych, udostępnienia materiałów oraz omówienia zasad sprintu. Pozostały czas wykorzystamy na poznanie się, co pozwoli nam lepiej dostosować ogólny przebieg sprintu.

Konsultacje Q&A

Pierwsze spotkanie Q&A skupi się na wprowadzeniu w praktyczny projekt, który zrealizujemy na podstawie materiałów dostępnych w ramach sprintu. Będzie to także przestrzeń na zaadresowanie problemów i pytań dotyczących pierwszych kroków w obszarze back-endu.

Konsultacje Q&A

Drugie spotkanie Q&A dedykowane jest architekturze aplikacji oraz organizacji struktury katalogów oraz kodu. Podczas spotkania zaadresujemy bieżące pytania lub przedstawimy potencjalne ścieżki rozwoju umiejętności projektowania back-endowych aplikacji.

Konsultacje Q&A i Podsumowanie 

Trzecie spotkanie Q&A będzie jednocześnie podsumowaniem sprintu. Jego tematem przewodnim będzie przegląd realizacji praktycznych projektów oraz dyskusja na tematy związane z rozwojem aplikacji, oraz zagadnieniami produkcyjnymi. Ogólna struktura spotkania będzie podyktowana przez pytania osób biorących w nich udział lub tematem rezerwowym na wypadek, gdyby wszystko pozostałe było jasne.

Różne warianty dostępu do Sprintu 🔓

Możesz wziąć udział w Sprincie na dwa różne sposoby - kupując bezterminowy dostęp, albo w ramach istniejącego abonamentu. W przypadku istniejącego abonamentu, możesz wziąć udział w jednym Sprincie w miesiącu. Dostęp odbierzesz zarówno na stronie Sprintu jak i w ramach Skrzyni Skarbów. Poniżej znajdziesz natomiast krótkie porównanie:

Pojedynczy zakup

Abonament

Dostęp do materiałów Sprintu

bezterminowy

dopóki płacisz abonament

Kanały społeczności

tylko Sprintu i specjalizacji

wszystkie

Czas dostępu do społeczności

na miesiąc

dopóki płacisz abonament

Dostęp do całego eduweb

FAQ
Co to w ogóle jest ten Sprint?
expand_more
Sprint to unikalny format przekazywania wiedzy, który jest niezwykle skuteczny. Uczysz się jednej, małej rzeczy, ale systematycznie przez 3 tygodnie. Sprinty są bardzo praktyczne i pozwalają Ci opanować określoną umiejętność, rozpocząć własny projekt lub w końcu nauczyć się czegoś, co chodziło Ci po głowie od dawna. Unikalna formuła Sprintu to połączenie samodzielnej nauki (asynchronicznie, w Twoim czasie) ze społecznością osób, które razem z Tobą przystępują do sprintu i mają do dyspozycji wspólne forum dyskusyjne (Ahoy!). To także nauka z nagranych materiałów, które stanowią fundament Sprintu, z dodatkiem spotkań na żywo, z udziałem mentorów i zaproszonych gości, w których możesz wziąć udział. Czyli uczysz się we własnym tempie, ale utrzymujesz motywację dzięki społeczności, mentorom i harmonogramowi Sprintu. Zamiast zastanawiać się, z których źródeł skorzystać lub jakie kursy wybrać, masz wszystko podane jak na tacy, w angażującym, krótkim i konkretnym formacie, nastawionym na osiągnięcie Twojego celu. To się nie może nie udać!
Jak mogę uzyskać dostęp do Sprintu?
expand_more
Dostęp możesz uzyskać na dwa sposoby: wykupując pojedynczy Sprint (wówczas dostęp do materiałów Sprintu masz bezterminowo) lub w ramach abonamentu eduweb (zyskujesz dostęp do całego eduweb, ale materiały są dostępne tylko wtedy, gdy płacisz abonament). Abonament jest w korzystnej cenie a dodatkowo gwarantuje Ci dostęp do wielu innych materiałów a przy zakupie możesz zdecydować, do którego Sprintu dołączasz. Z kolei Sprint kupowany pojedynczo jest droższy, ale jego główny kurs zachowasz na zawsze - po rozpoczęciu przypniemy go do Twojego konta na eduweb. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Czym się różnią Sprinty od kursów eduweb?
expand_more
Sprinty to nauka w konkretnym czasie, z mentorem, wspierana społecznością. Uczysz się w grupie, realizujesz konkretne zadania w celu osiągnięcia celu. To nauka, która łaczy ze sobą zalety kursów i asynchronicznego podejścia do zdobywania wiedzy z zaangażowaniem i pracą w grupie oraz z mentorem. W ramach Sprintu na ogół przerabiamy jeden kurs eduweb w formie playlisty, ale jest on obudowany dodatkowymi aktywnościami, postami na społeczności, dedykowaną przestrzenią, spotkaniami na żywo i konsultacjami oraz konkretnym planem działania, który przybliży Cię do wymarzonego celu. U podstaw jest na ogół kurs, lub jego część, playlista, ale sam Sprint to znacznie więcej niż przerabianie go wspólnie. To szereg dodatkowych materiałów, zadań, ćwiczeń i inne ciekawe i motywujące wydarzenia!
Co jeśli już mam abonament eduweb?
expand_more
Jeśli opłacasz już abonament eduweb, a nie kupujesz go w celu dołączenia do Sprintu, możesz dalej wziąć udział w Sprincie, za określoną liczbę $AHOY. Koniecznie musisz jednak posiadać wariant abonamentu z dostępem do społeczności ahoy! Sprinty znajdują się w Skrzyni Skarbów, skąd możesz do nich dołączyć o ile masz odpowiednia liczbę monet na koncie. W jednym miesiącu możesz dołączyć tylko do jednego Sprintu. Tutaj znajdziesz wideo z omówieniem wariantów dostępu.
Na jak długo zachowam materiały?
expand_more
Jeśli kupujesz pojedynczy Sprint, dostęp do głównych materiałów Sprintu: kursu, a także lekcji - zachowasz bezterminowo. Kurs ze Sprintu przypniemy do Twojego konta na eduweb. Dostęp do społeczności będziesz mieć jednak tylko na czas Sprintu. Jeśli kupujesz abonament, dostęp do wszystkich zasobów - kursu, społeczności, postów, będziesz mieć tak długo, jak długo opłacasz abonament eduweb.
Czy dostanę fakturę VAT?
expand_more
Tak, oczywiście. Fakturę wystawiamy automatycznie i przesyłamy do każdego zamówienia, które ma podany NIP w koszyku. Zakupy obsługuje easycart.pl
Z czego składa się Sprint?
expand_more
Głównym materiałem sprintu jest kurs, do którego otrzymasz dostęp i który możesz przerabiać asynchronicznie. Równolegle, otrzymasz dostęp do specjalnych kanałów społeczności, gdzie znajdziesz mentora i innych uczestników Sprintu. Niemal codziennie na społeczności będą pojawiać się posty, które otrzymasz również mailowo jeśli włączysz powiadomienia. Średnio raz w tygodniu planujemy wydarzenie na żywo wokół Sprintu, które obywa się na Zoom, wieczorem. Możesz tam zadać pytania a niekiedy zapraszamy na to wydarzenie ciekawych gości. Sesje na żywo są nagrywane i dostępne później na społeczności. Tydzień po zakończeniu Sprintu zamykamy przestrzeń na społeczności, a Ty możesz zdecydować, czy zostać na niej dalej w ramach abonamentu.
Gdzie będzie dostęp do materiałów?
expand_more
Na platformie eduweb, w formie kursu lub playlisty, a także na społeczności Ahoy! w ramach dedykowanego kanału, który powstaje na czas Sprintu.
Jak długo mam dostęp do społeczności?
expand_more
Jeśli kupujesz Sprint pojedynczo, przez miesiąc od rozpoczęcia Sprintu. Jeśli masz go w ramach abonamentu, tak długo, jak płacisz abonament.
Czy dostanę certyfikat?
expand_more
Tak, po przerobieniu wszystkich materiałów, otrzymasz Certyfikat na eduweb. Będzie przypisany do Twojego konta.
Ile czasu potrzebuję na naukę w sprincie?
expand_more
Na naukę potrzebujesz średnio około godzinę dziennie. Oczywiście, możesz przeznaczyć więcej czasu, ale staramy się aby Sprinty były krótką formą, z niewielką ilością materiałów do przyswojenia. Zdecydowanie bardziej zależy nam na osiągnięciu małego celu, stąd w wielu Sprintach wykonasz swoje własne prace i zadania. Zwykle do przerobienia jest kilka-kilkanaście minut materiału dziennie i krótka forma tekstowa. Dodatkowy czas warto poświecić na własny research i wykonywanie zadań.
Co jeśli Sprint okaże się czymś nie dla mnie?
expand_more
Zarówno w przypadku zakupu Sprintu pojedynczo, jak i abonamentu, masz 14 dni od zakupu na zwrot bez pytań - możesz zawnioskować o niego w panelu easycart.
Prowadzący
Michał Jabłoński
Michał Jabłoński
Średnia ocen autora: 5.0
Bio

Full-Stack Developer specjalizujący się w ekosystemie nowoczesnego JavaScriptu. Swoją karierę zaczynał od ECMAScript 3 oraz Adobe Flash, następnie PHP oraz Java GWT. Obecnie całą swoją uwagę kieruje na technologie takie jak Node.js, React i Angular oraz programowanie funkcyjne i reaktywne. Poza praktycznym doświadczeniem w roli programisty, od lat uczy JavaScriptu na sali szkoleniowej.