Figma, Atomic Design i nowości w ścieżce UX/UI
Figma, Atomic Design i nowości w ścieżce UX/UI
W dzisiejszym newsletterze przeczytasz o nowej prowadzącej ścieżkę UX, UI & Webdesign, która od kilku tygodni pracuje nad nowymi treściami, w tym Sprintami. Do tego zaprosimy Cię na poniedziałkowe spotkanie z Mariuszem Czepcem i do 3-tygodniowej nauki tworzenia autolayoutów i korzystania z Atomic Design.
Cześć!
Długo się nie słyszeliśmy! W ostatnich miesiącach w świecie UX, UI i Webdesignu działo się naprawdę sporo, a sytuacja w branży trochę się pokomplikowała. Wiele projektów zostało wstrzymanych, anulowanych, a część projektantów zmieniła pracę. Wierzymy, że na takie trudne sytuacje nie ma lepszego rozwiązania niż networking i wsparcie społeczności. I właśnie z tego powodu chcemy ożywić przycichłą od jakiegoś czasu ścieżkę UX, UI & Webdesign na Ahoy.
Szykujemy dla Was bardzo dużo konkretnych treści – od artykułów i wydarzeń live tylko dla osób ze społeczności po dyskusje z ekspertami, newsy ze świata designu i wiele innych, nowych inicjatyw. Przede wszystkim jednak reaktywujemy miejsce, gdzie będziecie mogli pogadać z innymi designerami, podzielić się swoimi problemami, dostać konstruktywny feedback i pomoc od osób, które już niedługo będą kształtować rynek UX/UI w Polsce.
Wszystko to będzie możliwe dzięki zespołowi Eduweb, do którego niedawno dołączyła Magda Kamińska – nowy head (headerka? 😉) ścieżki, która zadba o to, żebyście się nie nudzili w nadchodzące, długie zimowe miesiące.
Magda na co dzień jest senior UX Designerką w Netguru, a znać ją możecie np. z podcastu „Zależy, co?”. Możecie ją też znaleźć na Ahoy, gdzie czeka na Wasze pytania, dzięki się wiedzą i chętnie pomoże we wszystkich wątpliwościach.
Jak przyspieszyć projektowanie w Figmie?
Już teraz zapraszamy Was na pierwszego otwartego live’a! Razem z Mariuszem Czepcem, designerem z ponad 20-letnim doświadczeniem, będzie rozmawiać o tym, jak można przyspieszyć codzienne zadania pracując w Figmie.
Często zastanawiasz się nad tym, czy rzeczywiście projektowanie w Figmie musi zajmować tyle czasu? Frustrujesz się koniecznością spędzania kolejnych godzin na wprowadzaniu drobnych poprawek?
Jeśli tak — ten live jest dla Ciebie. 30.10 o 19:00 zobaczysz, jak pracują najlepsi specjaliści na rynku i poznasz 3 proste sposoby na zoptymalizowanie swojego procesu projektowego.
Ustaw przypomnienie o spotkaniu!
Niespodzianek ciąg dalszy!
Oprócz reaktywacji ścieżki, mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę. Startujemy z zupełnie nową formułą kursów! Dlaczego? Bo wiemy, że na rynku dużo jest długich i drogich szkoleń, po których nie zostają żadne konkretne umiejętności. Bo rozumiemy, że pomiędzy pracą, studiami i innymi zobowiązaniami trudno jest poświęcać wiele godzin tygodniowo, na teoretyczne wykłady. Bo słyszymy od Was, że chcecie się rozwijać, zdobywać praktyczną wiedzę i nauczyć się korzystać z najnowszych rozwiązań na rynku, a takie kursy już ciężko znaleźć… Od teraz będziecie mogli znaleźć je na Ahoy 💪
Przedstawiamy Wam Sprinty. Tak jak krótkie iteracje w IT, które kończą się z działającą wersją produktu, tak nasze Sprinty to niedługie kursy, skupione na konkretnych umiejętnościach. W 3 tygodnie, wraz z mentorem-praktykiem, zapoznacie się i przećwiczycie na zadaniach zagadnienie, które przyda Wam się w pracy.
Czym jeszcze wyróżniają się nasze Sprinty?
- Ucz się, kiedy masz czas: Nasze lekcje są dostępne w formie nagrań wideo, dzięki czemu możesz uczyć się wtedy, kiedy masz na to ochotę i czas.
- Krótkie lekcje: Wystarczy tylko godzina dziennie, aby osiągnąć zamierzony cel. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pracują lub jeszcze się uczą.
- Zadania praktyczne: W trakcie kursu wykonacie krótkie zadania, które pomogą Wam przetestować zdobytą wiedzę w praktyce i zbudować projekt do wykorzystania w portfolio.
- Dwa webinary na żywo: Każdy Sprint obejmuje dwa webinary na żywo z udziałem zaproszonych gości. To doskonała okazja, aby poznać ekspertów z branży i zadać im pytania.
- Prowadzący praktycy: Nasi instruktorzy to praktycy branży IT, którzy aktywnie pracują w swoich dziedzinach. Dzięki temu dostajecie najnowsze informacje i doświadczenie z pierwszej ręki.
- Mentorzy na wyciągnięcie ręki: Nasi mentorzy zawsze są dostępni na Ahoy, aby pomóc Wam w razie potrzeby.
Aktualne Sprinty i szersze ich wyjaśnienie znajdziesz tutaj!
Autolayout i Atomic Design w Figmie
Pierwsze Sprinty już czekają na Was na Ahoy! Zaczynamy od tematu wdrożenia autolayoutów i pracy w metodologii Atomic Design, która skraca czas pracy nad kolejnymi iteracjami projektu oraz eliminuje ogromną część błędów wynikających ze zwykłego kopiowania wcześniejszych elementów.
Zobacz szczegółowy plan Sprintu i zdecyduj czy potrzebujesz tej wiedzy!
Dzięki, że udało Ci się dotrzeć aż tutaj! Do zobaczenia na ahoy, eduweb i w Sprintach 😉 Na poniedziałek przygotowałam dla Ciebie kilka kąsków, zatem wracam już niedługo!
Zespół eduweb & Magda Kamińska
- nowości w ścieżce UX, UI & Webdesign
- przyspiesz pracę w Figmie
- autolayout i Atomic Design