Zamień ten tekst na URL Webhooka

UI, UX i Webdesign

Co słychać w UX'ie?

Wydanie nr
7
opublikowane
2022-09-15
Paulina Sienkowska
Paulina Sienkowska
UX/UI Beginner Designer
Michał Kosztołowicz
Michał Kosztołowicz
UXUI Designer | Webflow Developer
Mateusz Kozłowski
Mateusz Kozłowski
Senior React Developer

Cześć !
Tu Paulina, Michał i Mateusz z Ahoy!
W ramach tego wydania newslettera chcielibyśmy podzielić się z Tobą kilkoma aktualnościami ze świata UX/UI.


Czy sztuczna inteligencja może projektować?

O designie słów kilka. Właściwie, nawet nie o samym designie, ale o nowym podejściu i narzędziach oraz technologiach, które to umożliwiają, czyli AI i machine learning w służbie projektantom. Ostatnimi czasy na społeczności powstało kilka postów na ten temat i wywiązała się w okół tego ciekawa dyskusja, zapraszamy, żebyście poczytali o tym trochę więcej:
- [AI Driven Design](https://community.ahoy.so/c/ux-linki-i-zasoby/ai-driven-design)
- [Dall-E, Media tworzone przez Machine Learning](https://community.ahoy.so/c/ai-ml/dall-e-media-tworzone-przez-machine-learning)

UI/UX & Biz Dev Q&A z Grzegorzem Rogiem

Po krótkiej przerwie na Ahoy powrócił cykl comiesięcznych liveów typu AMA, w którym Grzegorz odpowiada na pytania społeczności w tematach związane z UI, UX i około produktowych. Pytania zadają członkowie Ahoy przed spotkaniem, ale także w trakcie samych liveów. Jeśli zatem jakiś temat Was nurtuje, albo napotkaliście na jakiś problem to to jest właśnie miejsce, gdzie z dużym prawdopodobieństwem będziecie mogli go rozwiązać.
Przejdźmy teraz do podsumowania ostatniego spotkania, gdzie pomimo okresu wakacyjnego na live pojawiło się kilkadziesiąt osób. Mogliśmy tam posłuchać jak Grzegorz opowiada o swoich aktualnie realizowanych projektach, o tym jak nimi zarządza, w jaki sposób przełącza się między kontekstami i jakich metod oraz narzędzi do tego używa. Nie unikał odpowiedzi, nawet na najtrudniejsze pytania i podzielił się z nami ciekawymi insightami z branży. Jeśli Cię to zainteresowało,
następnym razem powinieneś/naś wziąć udział w livie.
Nagranie z ostatniego spotkania obejrzycie [TUTAJ](https://community.ahoy.so/c/ux-spotkania/ui-ux-biz-dev-q-a-z-grzegorzem-rogiem-62c645)

Jesienne nowości - nowy kanał dedykowany Inspiracjom

Początek jesieni to czas, kiedy powoli powracamy z letnich wojaży, odświeżamy swoją relację z Netixem, a Inspirację czerpiemy nie tylko z pięknych okoliczności przyrody ale także podglądając, co robią inni projektanci i projektantki (Ahoy jesieniarze, to nasz czas!) W związku z tym powstał nowy kanał, dedykowany ciekawym projektom z obszaru UX/UI.
Jeśli jakiś projekt ostatnio wpadł ci w oko, koniecznie podziel się nim na kanale Inspiracje i napisz, co Cię w nim urzekło!
[INSPIRACJE](https://community.ahoy.so/c/inspiracje/)

Najbliższe wydarzenia UX/UI & Design

W przyszłym tygodniu odbędą się aż dwie Oine'owe konferencje:
[Design Ways Conf](https://www.designways.io/) - Kraków - 19-20.09
Design Ways to konferencja na której każdy znajdzie coś dla siebie. Tematem tegorocznej konferencji jest #CrossingPerspectives, dlatego będzie aż 8 ścieżek tematycznych, między innymi: Design&No-code, Accesibility&Inclusivity, Design&Business, UX&Product Design i inne. Przewidziane są wykłady zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę z Designem jak i dla bardziej zaawansowanych.
*Bilety na konferencję Online można kupić jeszcze tylko dzisiaj (16.09)
[UX Poland](https://uxpoland.com/) - Warszawa - 22-23.09
UX Poland, wydaje się być propozycją dla osób, które mają już swoje pierwsze kroki w UX za sobą. Tematyka jest dużo bardziej wyspecjalizowana niż w przypadku poprzedniej konferencji. Część wykładów będzie miało formę Case-Studies opisujących prawdziwe Case'y z takich rm jak Mbank, Eobuwie i Modivo. Podczas konferencji wystąpią między innymi Iga Mościchowska z Michałem Witkowskim i
opowiedzą o tym jak łączyć dane ilościowe z jakościowymi (a jeżeli jeszcze nie znacie Michała, podrzucamy link do odcinka podcastu Design Practice o danych) Jeżeli chcecie pogłębić swoją wiedzę w obszarze UX Design&Research to UX Poland będzie dobrym wyborem.

W tym tygodniu polecamy...

[Smashing Magazin](https://www.smashingmagazine.com/)
Smashing Magazine to jeden z najbardziej rzetelnie prowadzonych portali na temat projektowania i Web developmentu, wydawany w niesamowicie przyjaznym stylu. Znajdziecie tu wiedzę, dzięki której będziecie mogli rozwinąć swoje kompetencje powyżej poziomu Juniora. Warto wracać tu regularnie.