Zamień ten tekst na URL Webhooka

Full-stack i Programowanie

Świeże newsy Full Stack Dev

Wydanie nr
17
opublikowane
2022-11-21
Jarek Jarzębowski
Jarek Jarzębowski
Founder @HR espresso

Cześć !
Witaj w kolejnym wydaniu newslettera Ahoy Dev! Dzisiaj będzie krótko i treściwie, żeby dobrze nastawić się na cały tydzień.
Pamiętaj, że jak zawsze możesz dać mi znać co sądzisz o tym newsletterze w dedykowanej do tego ankiecie - dzięki!
Trzymaj się!
Jarek


Warto przeczytać:

Jak znaleźć świetną pracę w technologii? Wchodzimy globalnie w jeden z najgorszych etapów na technologicznym rynku pracy (chociaż nie ma co się załamywać - cały czas jest sporo firm, które zatrudnia). Jeżeli jednak chcemy zwiększyć swoją szansę na dobrą pracę - warto dobrze się do tego przygotować. Peter Yang sugeruje 5 kroków - poukładanie sobie w głowie, zrobienie planu, budowanie sieci kontaktów, przygotowanie do rozmów, świętowanie małych sukcesów
Zapraszam na kolejną część “przygód z Elonem”, czyli kolejny artykuł na temat Twittera. Teraz bardziej technicznie, czyli porównanie architektury Twittera 2012 do 2022. A do posłuchania polecam rozmowę Bartka Pucka i Jarka Kuźniara z podcastu technologicznie - Musk w Twitterze. Barbarzyńca czy Uzdrowiciel?
Vite rozwija się bardzo szybko - a w ostatnim czasie wyszło Vite 3.0. Jeśli lubisz nowości, to może warto zajrzeć?
O clean code co jakiś czas piszę - tym razem podrzucam Ci dobre praktyki w zakresie clean code w TypeScript. Możesz też posłuchać mojej rozmowy o Clean code w ramach DevStory.
Jak już jesteśmy przy dobrych praktykach, to możesz też zajrzeć do tego artykułu z dobrymi praktykami w zakresie CSS.
Wiele osób zdążyło pokochać GitHub Copilot, ale są tacy, którzy go nienawidzę. Niektórzy wytaczają procesy, a inni po prostu go bojkotują, twierdząc, że ryzyko używania GitHub Copilot jest zbyt duże. Co Ty o tym myślisz?
Top 5 frameworków w Javie - Ahoy to nie tylko frontend (chociaż jakoś najczęściej takie artykuły wpadają), natomiast jeżeli chcesz podziałać na Backendzie, to może warto zajrzeć co w Javie piszczy?

Na Społeczności

Praca w nowych frameworkach JS- jest całkiem sporo ofert dla osób, działajacych z Reactem, Angularem, czy vue.js. A co z nowościami? Dyskusję na ten temat rozpoczął na społeczności Tomasz Kotowski