Zamień ten tekst na URL Webhooka

Full-stack i Programowanie

State of Frontend i inne newsy ze świata Full Stack Dev🤖

Wydanie nr
16
opublikowane
2022-11-14
Jarek Jarzębowski
Jarek Jarzębowski
Founder @HR espresso

Cześć !
Witaj w kolejnym wydaniu newslettera Ahoy Dev! Dzisiaj będzie krótko i treściwie, żeby dobrze nastawić się na cały tydzień.
Pamiętaj, że jak zawsze możesz dać mi znać co sądzisz o tym newsletterze w dedykowanej do tego ankiecie - dzięki!
Trzymaj się!
Jarek


Warto przeczytać:

Dzisiaj mam dla Ciebie do poczytania raport State of Frontend, który powstał na podstawie ponad 3700 ankiet osób ze 125 krajów. W środku między innymi o mikro frontendach, static site generation, TypeScript i przyszłości Frontendu. Jeśli nie chcesz przebijać się przez cały raport, to możesz zajrzeć do tego opracowania od Pragmatic Engineera.
Mochary Method Curriculum - pozwolę sobie posłużyć się słowami Kasi Ubysz, która wrzuciła informację o tym na Ahoy: "Przeglądam to od jakiegoś czasu i powiem Wam, że serio warto poczytać - to takie kompendium wiedzy dobrego pracownika - mimo, że skierowane do CEO, to notatki z dawania feedbacku, złości, prowadzenia spotkań etc. mogą się przydać każdemu."
5 stron, które pomogą nauczyć Ci się Frontu szybciej - lubię dobre źródła wiedzy, a tu masz ich aż 5. Powinienem dodać jednak jeszcze jedno - jeżeli chcesz nauczyć się Frontu, to nie powinno Cię zabraknąć na eduweb.
Full Stack software design & architecture map - kolejne świetne źródło dla Full Stacka. Od razu powiem - to nie jest artykulik do przeczytania w 5 min. To ogrom wiedzy, dlatego najlepiej zarezerwuj sobie nieco więcej czasu, na jej przejrzenie.
I na koniec jeszcze jedno Frontendowe źródło - tym razem o zaawansowanym TypeScript, Nie wiem, na jakim poziomie Ty jesteś, ale myślę, że warto zajrzeć.

Na Społeczności

Tomasz Trzaskoma ostatnio zapytał o Backend do Headless E-commerce. Kilka wskazówek padło, może Ty dołożysz swoją, jeśli masz w tym doświadczenie?
Czasami mamy czas, żeby dłubać i przygotowywać co do piksela. Czasami jest jednak potrzeba zrobienia Frontu na szybko, np. we własnym projekcie. Jeżeli też miewasz takie wyzwania, to zajrzyj i sprawdź, jak inni Piraci (członkowie Ahoy) podchodzą do tego tematu.

Wydarzenie

Już w najbliższy czwartek na Ahoy odbędzie się live z Michałem Makowskim na temat podejmowania decyzji produktowych w oparciu o badania. Michał jest Product Designerem, ale moim zdaniem temat jest uniwersalny i również Full Stack powinien mieć jego świadomość.