Zamień ten tekst na URL Webhooka

Sprinty na ahoy!

Opublikowany
10.9.2023
przez

Czy czasem masz tak, że chcesz nauczyć się jakiejś technologii i ciągle to odkładasz? Że materiały znalezione w sieci nie są w stanie pomóc Ci w rozsądnym czasie zdobyć potrzebnych umiejętności? Albo są niepotrzebnie długie i przegadane, albo traktują temat bardzo po wierzchu? Odpowiedzią na dokładnie ten problem są Sprinty Technologii, które przygotowaliśmy dla Ciebie na eduweb & ahoy!

Sprinty to nasz sposób na efektywne zdobywanie nowych umiejętności technologicznych. Wszystko, co stworzyliśmy, zarówno dla ahoy! jak i eduweb, ma jeden cel - przekazywanie wiedzy w najprostszy i najbardziej skuteczny sposób.

O co w ogóle chodzi w Sprintach?

Sprint to unikalny format przekazywania wiedzy, który jest niezwykle skuteczny. Uczysz się jednej, małej rzeczy, ale systematycznie, przez 3 tygodnie. Sprinty są bardzo praktyczne i pozwalają Ci opanować określoną umiejętność, rozpocząć własny projekt lub w końcu nauczyć się czegoś, co chodziło Ci po głowie od dawna. Unikalna formuła Sprintu to połączenie samodzielnej nauki (asynchronicznie, w Twoim czasie) ze społecznością osób, które razem z Tobą przystępują do sprintu i mają do dyspozycji wspólne forum dyskusyjne (Ahoy!). To także nauka z nagranych materiałów, które stanowią fundament Sprintu, z dodatkiem spotkań na żywo, z udziałem mentorów i zaproszonych gości, w których możesz wziąć udział. Czyli uczysz się we własnym tempie, ale utrzymujesz motywację dzięki społeczności, mentorom i harmonogramowi Sprintu. Zamiast zastanawiać się, z których źródeł skorzystać lub jakie kursy wybrać, masz wszystko podane jak na tacy, w angażującym, krótkim i konkretnym formacie, nastawionym na osiągnięcie Twojego celu. To się nie może nie udać!

Dlaczego nauka w Sprintach jest tak skuteczna?

Bo łączy ze sobą elementy, które razem po prostu działają. Najważniejsze z nich to:

 • Materiały wideo, do których możesz wrócić w każdym momencie
 • Posty na społeczności, które uzupełniają je i podają dodatkowy kontekst
 • Małe ćwiczenia lub jedno zadanie, które przybliża Cię do konkretnego celu
 • Spotkania z mentorami i Q&A na żywo, gdzie uzyskasz odpowiedzi na Twoje pytania
 • Motywująca grupa wsparcia na społeczności — wszyscy zaczynają w tym samym momencie

To wszystko sprawia, że wyciągnęliśmy to, co najlepsze z nauki zdalnej oraz asynchronicznego przerabiania kursów, wzbogacając to o motywującą formę nauki w grupie i wsparcia mentorów. Ten mix nie byłby tak skuteczny, gdyby nie krótki czas sprintu. Na ogół, przystępując do bootcampu czy wielomiesięcznej kohorty trudno jest utrzymać dyscyplinę — wystarczy dłuższy wyjazd, kilka dni, gdzie coś nam wyskoczy i… trudno już wrócić na właściwe tory. Dlatego Sprinty są tak krótkie i koncentrują się na wybranym, małym zakresie tematycznym, pozwalając Ci na bieżąco odhaczać nowe umiejętności, które zawsze chciałaś/eś zdobyć!

Jakie Sprinty planujemy?

Mamy mnóstwo ciekawych Sprintów, które planujemy w ramach każdej tematycznej ścieżki na eduweb. Chcemy uruchamiać nowe Sprinty praktycznie w każdym tygodniu! Na początek, zaplanowaliśmy przykładowo tematy takie jak:

 • Zostań cyfrowym twórcą i zarabiaj online
 • Tailwind CSS - Praktycznie
 • AI dla Designera
 • Fotografia Portretowa
 • Testowanie i walidacja pomysłów biznesowych
 • ChatGPT dla Marketera

Jak widzisz, dla każdego znajdzie się tutaj coś ciekawego! Ale to oczywiście nie wszystko, bo mamy pomysły na kilkadziesiąt kolejnych Sprintów, które mogą pomóc Ci w rozwoju. Najważniejsze jest jednak to, abyście poparli nasze pomysły swoim działaniem i wzięli udział w nadchodzących Sprintach, na tej podstawie podejmiemy decyzję, czy kontynuować działania w tej formie.

Co po kolei dzieje się w Sprincie?

Sprint ogłaszamy najpóźniej 2 tygodnie przed jego rozpoczęciem. Masz wówczas czas na decyzję o przystąpieniu. Po dołączeniu do Sprintu, otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem, a w dniu rozpoczęcia — maila z informacją o dostępach i otwierającym spotkaniu na żywo. Takie spotkanie odbywa się na ogół w dniu rozpoczęcia Sprintu o 19:00 i zawiera informacje wprowadzające, a także harmonogram. Biorą w nim także udział osoby, które jeszcze rozważają dołączenie do Sprintu, dlatego w takim wydarzeniu omawiamy też dokładnie to, co będzie się działo i jak można dołączyć. W tym dniu otrzymasz też pierwszą lekcję, która pojawi się w formie posta na społeczności i będzie zawierać linki do materiałów wideo, które już są dla Ciebie odblokowane. Kolejne dni to kolejne wiadomości na społeczności, o których powiadomienia będą dochodzić także na Twoją skrzynkę mailową. W każdym tygodniu będzie też spotkanie na żywo. Daty spotkań znajdziesz w poście z ogłoszeniem i oczywiście, będziemy też przedstawiać je na spotkaniu. W trakcie Sprintu będziesz też wykonywać małe zadania i zgłaszać je w postaci odpowiedzi pod konkretnym postem. Na koniec Sprintu, osoby, które przerobiły materiały z playlisty na eduweb oraz wykonały większość zadań — otrzymają certyfikaty ukończenia Sprintu i bonusowe $AHOY, które przybliżą je do udziału w kolejnym, wybranym Sprincie!

Jak dołączyć do Sprintu?

Można to zrobić na trzy sposoby:

 1. Kupując dostęp do Sprintu jednorazowo (materiały dostępne bezterminowo)
 2. Kupując abonament eduweb jako nowy użytkownik (dostęp dopóki opłacasz abonament)
 3. Dołączając jako istniejący użytkownik eduweb

W przypadku pojedynczego zakupu (1) koszt Sprintu jest najwyższy, ale w zamian dostajesz materiały ze Sprintu bezterminowo — kurs wideo sprintu jest przypisywany do Twojego konta na eduweb i możesz go tam zawsze oglądać, bez konieczności posiadania abonamentu. Lekcje tekstowe ze społeczności również otrzymujesz w formie linku lub PDFa. Natomiast sam dostęp do społeczności otrzymujesz na czas Sprintu + 1 tydzień, czyli na miesiąc. W ramach tej opcji masz dostęp wyłącznie do kanałów Sprintu oraz kanałów tematycznych ścieżki, w ramach której prowadzimy Sprint (np. Marketing).

Druga opcja to zakup abonamentu na eduweb (2), który wychodzi nawet o połowę taniej, a daje nieporównywalnie więcej! Po pierwsze, masz też dostęp do całej bazy kursów eduweb (ponad 1000 godzin), z których możesz korzystać. Poza tym, otrzymujesz dostęp do wszystkich przestrzeni społeczności! Jednak dostęp do materiałów w tym wariancie jest ograniczony w czasie — dopóki Twój abonament jest aktywny, możesz z nich korzystać. Po wygaśnięciu, nie są one dostępne. Tak czy inaczej raczej materiały Sprintu są po to, aby korzystać z nich właśnie przez krótki czas, więc w naszej ocenie abonament to zdecydowanie najlepszy sposób na dostęp do Sprintów! Zwłaszcza, że w kolejnych miesiącach, jeśli zdecydujesz się z nami zostać, możesz wziąć udział w następnych Sprintach!

I w końcu, opcja gdzie w ramach istniejącego abonamentu możesz dołączyć do Sprintu (3) umożliwia wzięcie udziału w jednym Sprincie w miesiącu, w zamian za określoną liczbę $AHOY, którą pobierzemy z Twojego portfela. Jak zdobywać $AHOY? Dowiesz się z tego posta. W takim przypadku, możesz dołączyć do Sprintu jeśli posiadasz dostęp do wszystkich specjalizacji, a jeśli masz dostęp wyłącznie do jednej — Sprint musi być właśnie z tej specjalizacji. Możesz oczywiście w każdej chwili rozszerzyć swój plan na easycart o wszystkie specjalizacje i brać udział w dowolnych Sprintach. Musisz też mieć na portfelu odpowiednią ilość $AHOY. Aby dołączyć, przejdź do Skrzyni Skarbów a następnie wybierz Sprint i wypełnij odpowiedni formularz.

Chcesz wiedzieć więcej? Śmiało, zajrzyj na stronę Sprintów, gdzie przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo dodatkowych informacji a także najświeższe informacje o harmonogramie wydarzeń.