Zamień ten tekst na URL Webhooka

Czym jest $AHOY?

Opublikowany
2.6.2023
przez

Tokeny $AHOY to specjalny rodzaj “punktów" działający w naszej Społeczności. Nawiązanie do znanych części z Was kryptowalut nie jest przypadkowe, ponieważ właśnie przez taką zabawę poznajemy świat Web3 i technologii przyszłości. Z czasem system ten będzie się rozwijać i nie jest wykluczone, że pewnego dnia $AHOY staną się w pełni funkcjonalnym tokenem. Jednak póki co, jest to bardziej edukacyjna zabawa i sposób na nagradzanie się nawzajem przez członków społeczności, a także odbieranie ciekawych bonusów w zamian za zebrane monety (pirackie złoto).

Jak można zdobywać $AHOY?

Jest szereg sposobów, które umożliwiają zdobycie pirackiego złota! Oto niektóre z nich:

 • Obecnie $AHOY są przyznawane na start przy dołączeniu do społeczności, podczas zakupu odpowiedniego planu z eduweb.
 • Można je też zdobywać i przyznawać poprzez funkcję “Tip 5 $AHOY” widoczną przy wpisach i komentarzach, czyli za tworzenie ciekawych treści. Pisząc posty i dodając komentarze, mogą one zostać przez innych nagrodzone $AHOY.
 • Dodatkowo, co miesiąc przyznajemy odpowiednią ilość $AHOY za staż w ramach społeczności, automatycznie po odnowieniu planu
 • Większą liczbę $AHOY otrzymasz automatycznie, posiadając nasze NFT, które umożliwia mnożenie każdych otrzymanych coinów nawet x4
 • Ukryte $AHOY są też często dostępne w ramach wydarzeń, które publikujemy, jeśli uczestniczy się w nich na żywo! Specjalny link na czacie może uprawniać do odbioru złota. Podobnie na wydarzeniach offline!
 • Użytkownicy mogą przelewać sobie dowolną liczbę $AHOY z konta na konto, np. w zamian za wykonaną pracę, usługę czy np. zakupu używanej rzeczy na pirackiej giełdzie

Jak sprawdzić liczbę posiadanych $AHOY?

Liczba zgromadzonych $AHOY wyświetla się w prawej kolumnie społeczności (wyjątek stanowi przeglądarka Firefox, której nie wspiera nasze rozszerzenie). Informacje o zmianach (przyznawaniu lub otrzymywaniu tokenów) mogą pojawiać się z opóźnieniem. Po kliknięciu na swój adres można skopiować go do schowka, a po kliknięciu w liczbę coinów przeniesiesz się do swojego portfela, gdzie możesz prześledzić wszystkie transakcje.

Czym są $AHOY zdobywane na eduweb?

Jeśli korzystasz z serwisu eduweb, przydzielamy Ci coiny automatycznie, za aktywność i oglądanie kursów. Im więcej akcji wykonujesz, jak oglądanie, notowanie, komentowanie i zadawanie pytań, zaliczanie zadań itp., tym więcej coinów zostaje Ci przyznanych. Działa to jednak na takiej zasadzie, że aby przeszły do Twojego portfela, musisz zainicjować taki transfer. Musisz posiadać aktywny plan ze społecznością, a następnie możesz wybrać opcję Odbierz teraz, aby coiny z eduweb zostały przesłane na Twój portfel.

$AHOY a Piraci

Wspomniałem już o tym, że Piraci mogą pomóc Ci zdobywać więcej złota. To nie ich jedyna funkcja, ale faktycznie tak jest! Nasze NFT, które możesz zdobyć na różne sposoby, na przykład kupując odpowiedni plan eduweb, umożliwiają mnożenie zdobywanych monet! Każdy z piratów ma określoną rangę, która jest mnożnikiem otrzymywanych $AHOY. Przykładowo, jeśli posiadasz Pirata z rangą 4, Twoje monety są mnożone x3. To oznacza, że otrzymując Tip 5, faktycznie dostajesz 15 coinów!

Dowiedz się więcej, czym są Piraci i jak ich zdobyć.

Sezony a $AHOY

Społeczność organizujemy wokół tzw. Sezonów, o których jeszcze więcej napiszemy. Sezony trwają 3-6 miesięcy i staramy się w każdym osiągnąć kolejny, kluczowy dla społeczności kamień milowy. W każdym z sezonów mamy dla Was bonusowe aktywności, które premiujemy $AHOY! Śledź nasze ogłoszenia, aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie aktywności promujemy ekstra monetami.

Po co mi te $AHOY?

Świetne pytanie. Skoro mamy już system działających portfeli, na co mogą przydać się zdobyte coiny? Jak wspomniałem, przede wszystkim traktujemy to jako zabawę i chcę, abyście tak myśleli o naszej “walucie”. Jednak ma ona także szereg praktycznych zastosowań. Na teraz omówimy trzy najważniejsze.

Rangi w zamian za $AHOY

Musisz zrozumieć, że w kontekście coinów prowadzimy dla każdego użytkownika dwie tabelki - pierwsza obejmuje aktualny stan portfela, druga - wszystkie historycznie zdobyte $AHOY. To właśnie od tej historycznej wartości zależy to, jaką rangę przydzielimy Ci na społeczności. W skrócie - oznacza to że nieważne ile masz aktualnie $AHOY na portfelu, jeśli przez cały czas uczestniczenia w społeczności zdobyłeś/aś określoną ich ilość - otrzymasz na zawsze rangę.

Przyznając Ci rangę oczywiście nie zabieramy też żadnych coinów z Twojego portfela:

Niektóre z rang dostępne są wyłącznie dla hodlerów (posiadaczy) naszego NFT. Pirat daje ogromne korzyści w kontekście $AHOY, ponieważ jeśli go posiadasz, pozwala mnożyć punkty zgodnie z mnożnikiem przypisanym do poziomu pirata (im rzadszy NFT, tym wyższy poziom). I tak, wszystkie $AHOY które zdobywasz, zostaną pomnożone przez odpowiednio:

O tym, jak zdobyć Pirata przeczytasz tutaj.

Skrzynia Skarbów

Mamy specjalne bonusy i zniżki dla osób, które posiadają odpowiednią rangę. Osoby z właściwą rangą otrzymują dostęp do określonych korzyści, przykładowo są to:

 • Wejściówki na najlepsze branżowe wydarzenia i konferencje
 • Wcześniejszy dostęp do niektórych materiałów
 • Zniżki od naszych partnerów na sprzęt
 • Ebooki i inne produkty cyfrowe
 • Zaproszenia do narzędzi pozwalające ominąć kolejkę
 • Zamknięte przestrzenie społeczności
 • I wiele więcej!

Jakie produkty poza Ahoy! i eduweb będą dostępne do odebrania? Pracujemy z wieloma twórcami, konferencjami, wydarzeniami aby umożliwić odpowiedni dostęp, w skrócie mechanizm będzie działał tak:

 • Niektóre produkty będą oferować zniżki hodlerom Pirata
 • Niektóre produkty będzie można wprost kupić za określoną liczbę $AHOY
 • Niektóre produkty będą darmowe dla posiadaczy Pirata czy odpowiedniej rangi

Zobacz Skrzynię Skarbów i korzyści, jakie możesz odebrać.

Zarządzanie społecznością - governance

Kolejnym krokiem będzie wykorzystanie rang w naszej społeczności i $AHOY do tego, abyście mogli decydować o tym, jak się ona rozwija. W Sezonie 3 planujemy wprowadzenie mechanizmu głosowania, który pozwoli decydować osobom wnoszącym najwięcej do społeczności - o jej kierunkach rozwoju, zapraszanych gościach, sezonowych aktywnościach, przeznaczeniu funduszy etc. Wszystko będziemy kolejno opisywać zbliżając się do właściwych sezonów.

Weź udział w zabawie!

Obecnie $AHOY to przede wszystkim zabawa i sposób na poznawanie świata Web3. Pracujemy nad zasadami, które będą precyzyjnie określać rolę tokenów w naszej społeczności, możliwości ich zdobywania jak i wykorzystywania. O wszystkich zmianach będziemy Was informować na bieżąco. Warto traktować nasz eksperyment jako okazję do tego, aby zapoznać się z ciekawym światem zdecentralizowanych finansów i stworzyć własną ekonomię - to umiejętności przyszłości, które będą bardzo wartościowe - a teraz, daj komuś tipa!