Zamień ten tekst na URL Webhooka

Czym są Piraci?

Opublikowany
2.6.2023
przez

Najważniejsze informacje

Piraci to forma zabawy, przez którą chcemy uczyć się wspólnie świata zdecetralizowanych finansów i nowej ekonomii w duchu Web3. Co ważne, sam temat NFT jest dość kontrowersyjny z powodu wielu nadużyć i scamów, które mają miejsce w sieci. Jak to zwykle bywa, narzędzie, które może dać dużą wartość w jednym miejscu, może zostać też wykorzystane w nieetycznych celach. My jednak wierzymy w to, że ta technologia ma mnóstwo ciekawych zastosować i wręcz idealnie nadaje się do szeregu funkcji, które oferuje nasza społeczność.

Najpierw jednak wyjaśnijmy sobie kilka kwestii, które towarzyszą naszemu podejściu:

✅ Chcemy wspólnie uczyć się DeFi, Blockchain i Web3 i to główny cel Piratów
✅ Chcemy wprowadzić ciekawą grywalizację i tożsamość w ramach społeczności
✅ Piraci byli zupełnie darmowi do wydobycia i można ich otrzymać bezpłatnie z planem eduweb

❌ NIE traktujemy Piratów inwestycyjnie
❌ Wydobycie (minting) NIE jest formą finansowania społeczności i nie zarabiamy na nim
❌ Piraci to forma zabawy a biorąc w niej udział zrzekasz się jakichkolwiek roszczeń finansowych/inwestycyjnych w stosunku do nas

Czym są NFT?

NFT czyli tzw. Non Fungible Tokens to specjalne tokeny, które dostępne są w ramach sieci Blockchain - w naszym przypadku Ethereum, a które możesz wydobyć i zapisać na swoim portfelu Metamask w tzw. procesie mintowania, lub nabyć na rynku wtórnym np. w serwisie OpenSea. Nie przejmuj się technicznym aspektem - krok po kroku wprowadzimy Cię we wszystkie te skomplikowane zagadnienia, przesyłając informacje i odpowiednie tutoriale.

O co chodzi w rangach?

Każdy z Piratów ma swoją rangę, która determinuje tło obrazka, specjalną ikonkę w lewym górnym rogu oraz w niektórych przypadkach - atrybuty. Im wyższa ranga pirata, tym bardziej złożony i w uproszczeniu, rzadszy może być obrazek. Rangi były przyznawane w procesie mintingu losowo, a dla osób, które nabywają nowe plany eduweb również zostaną wylosowane, biorąc pod uwagę plan, jaki wykupują.

Jak można zdobyć Pirata?

Dla wczesnych uczestników naszej społeczności, Piraci byli dostępni bezpłatnie, w ramach procesu ich wydobycia, czyli tak zwanego mintowania (model free to mint). Ponieważ wszyscy Piraci zostali już wydobyci, obecnie, możliwość ich pozyskania jest na dwa sposoby:

Przy uruchamianiu naszej kolekcji zbieraliśmy zapisy na darmowe wydobycie 1-3 piratów. Z 1000 obrazków, które uruchomiliśmy w ramach kolekcji, większość została odebrana przez użytkowników. Nieodebranych Piratów przesłaliśmy do naszego skarbca (treasury) i tam bezpiecznie czekają na nowych właścicieli. Będą je otrzymywać te osoby, które wykupią odpowiedni plan eduweb, aż do wyczerpania puli skarbca. Oznacza to, że możliwość otrzymania Pirata razem z zakupem abonamentu jest limitowana tą pulą.

Po drugie, można uzyskać Pirata przez odkupienie lub wymianę od użytkownika, który już go ma. Nasi wcześni uczestnicy mogli wydobyć do 3 piratów, więc mogą być chętni na jego odsprzedaż. Takie działanie odbywa się poza naszą platformą, na giełdzie np. OpenSea. W ramach takiej giełdy użytkownik może wystawić Pirata za określoną cenę. Możesz też złożyć mu ofertę. Przelana kwota zasila konto tego użytkownika, a także 10% z takiej transakcji ląduje w naszym skarbcu. Ponieważ mechanizm jest skonstruowany tak, że warto jest trzymać Pirata, aby mieć ciągłe korzyści, rynek wtórny praktycznie nie istnieje. Nie ma więc żadnego wolumenu transakcji, z którego moglibyśmy czerpać prowizję. Jeśli jednak tak będzie — środki zdobyte w ten sposób przeznaczymy w całości na rozwój Ahoy! oraz sponsorowanie wydarzeń, np. voucherów na pizzę w ramach regularnych spotkań w różnych miastach.

Co dają Piraci?

Dzięki Piratom otrzymasz szereg przywilejów, z których najważniejszym jest odpowiedni mnożnik coinów $AHOY. Za rozmaite aktywności w ramach naszej społeczności otrzymujesz $AHOY coiny. Te coiny, które otrzymasz w momencie, gdy na swoim portfelu masz Pirata, zostaną pomnożone w oparciu o odpowiedni mnożnik:

• Ranga 1 - mnożnik x 1.5

• Ranga 2 - mnożnik x 2

• Ranga 3 - mnożnik x 2.5

• Ranga 4 - mnożnik x 3

• Ranga 5 - mnożnik x 3.5

• Ranga 6 - mnożnik x 4

Oczywiście, im wyższa ranga tym mniej piratów, a więc i trudniej ich zdobyć. Poza tym, że piraci mnożą coiny, sami w sobie również będą umożliwiali szereg przywilejów jak specjalne spotkania dla osób, które je posiadają, jak również oczywiście możliwość wymiany czy sprzedaży pirata na aukcji na OpenSea.

Dodatkowo, piraci umożliwiają zdobycie wyższych rang w ramach naszej społeczności.

• Ranga Nawigator wymaga pirata minimum poziom 3

• Ranga Kapitan wymaga pirata minimum poziom 4

• Ranga Admirał wymaga pirata minimum poziom 5

• Ranga Legenda wymaga pirata na poziomie 6

Z kolei rangi uprawniają do otrzymywania specjalnych ofert, zniżek i benefitów z naszej Skrzyni Skarbów.

WAŻNE! Jeśli masz wielu piratów na portfelu, obowiązuje tylko jeden mnożnik pirata z najwyższą rangą, którego posiadasz.

Pytania i odpowiedzi

Prawdopodobnie technologia NFT jest dla Ciebie nowa, więc możesz mieć wiele pytań. Chciałbym Cię uspokoić — wszyscy się jej uczymy i na społeczności, kolejno i krok po kroku będziemy wprowadzać Cię w rozmaite zagadnienia z tym związane. Przygotowałem jednak zestaw kilku popularnych pytań i odpowiedzi dotyczących Piratów.

Co dają $AHOY?

Skoro piraci mnożą $AHOY, zasadne pytanie jest co dają same coiny? Z kolei za zdobyte $AHOY możesz brać udział w rozmaitych wydarzeniach, odbierać produkty od naszych partnerów, wejściówki na konferencje, zniżki i wiele więcej. Stopniowo będziemy odkrywać kolejne przywileje, w tym governance w ramach naszej społeczności, gdzie jednym z kluczowych czynników determinującym możliwość zarządzania społecznością i siła głosu w naszych inicjatywach determinowana będzie właśnie przez historyczną, zdobytą ilość coinów.

Przeczytaj więcej o tym, co dają $AHOY i jak je zdobyć.

Czy muszę zapłacić za pirata?

Piraci byli wydobywani w modelu free to mint. W związku z tym z mintingu Piratów absolutnie nic nie trafia do naszej kieszeni i nie jest to forma finansowania społeczności. Obecnie Piraci są już wydobyci a my sami zapłaciliśmy za wydobycie Piratów do skarbca, gdzie czekają na przyznanie osobom, które wykupią odpowiedni plan eduweb.

Czy ja to wszystko ogarnę?

Tak, ponieważ właśnie o to chodzi, aby wspólnie się uczyć - w trakcie całego procesu będziemy wysyłać Ci precyzyjne wskazówki i tutoriale, co zrobić. Dzięki temu nauczysz się wiele w kontekście Web 3, Blockchain i DeFi.

Obrazek można skopiować!

Obrazek - jasne, ale nie o to w tym chodzi. Pod spodem ten obrazek opisany jest unikalnym identyfikatorem, przypisanym na Blockchain tylko do jednego - Twojego - portfela. W ten sposób możemy ustalić, że jesteś jego właścicielem/ką a zarazem przyznać Ci specjalne prawa czy produkty. Wszystko zrozumiesz w trakcie akcji.

Czy muszę brać w tym udział?

Oczywiście, że nie - to jedna z form zabawy i grywalizacji na naszej społeczności, ale nie jest obowiązkowa.

Ile jest piratów?

Aktualnie 1000, ale zgodnie z zapowiedziami na początku naszego projektu, możliwe, że ostatecznie ich liczbę zwiększymy do 2000 wraz ze wzrostem zainteresowania oraz przyrostem uczestników naszej społeczności. Nie mniej jednak, będzie to zamknięta, limitowana kolekcja.

Chcę pirata już teraz!

Zapraszamy do zakupu odpowiedniego planu eduweb.
Możesz też przejrzeć oferty innych użytkowników na OpenSea.