Zamień ten tekst na URL Webhooka

Sezon 3 na ahoy!

Opublikowany
12.7.2023
przez

Wielkimi krokami nadchodzi kolejny Sezon Ahoy! który rozpoczynamy już we wrześniu!

W skrócie, to są główne założenia, które towarzyszyły nam przy poprzednich i bieżącym sezonie:

 • Sezon 1 — budowa społeczności i podstawowych mechanizmów, mastermindy, tworzenie przestrzeni do skutecznej wymiany myśli
 • Sezon 2 — zbudowanie własnej technologii społeczności wokół NFT i $AHOY i stworzenie mechanizmów zaangażowania i grywalizacji
 • Sezon 3 — połączenie z eduweb i dostarczenie mnóstwa wartościowych treści do platformy

Sprinty technologiczne

Nowością w tym sezonie jest fakt, że wprowadzamy tematyczne miesiące do naszych społeczności, co oznacza, że w każdym z miesięcy dla danej specjalizacji wybierzemy wiodący temat, wokół którego będzie skupiała się cześć naszych aktywności.

Będzie to też temat przewodni mini-kohort, które będziemy organizować w ramach każdej ścieżki - Sprintów Technologii. Każdy sprint potrwa 21 dni i będzie służył pozyskaniu bardzo konkretnych kompetencji, np. “ChatGPT dla marketera”. W ramach Sprintu możesz spodziewać się:

 • Dedykowanej przestrzeni na Ahoy!
 • Playlisty na eduweb, która zawiera materiały do samodzielnego przerobienia
 • Szeregu postów uzupełniających wiedzę w danym temacie
 • Wspólnej nauki z innymi uczestnikami społeczności
 • Cotygodniowych live’ów z prowadzącym i zaproszonymi gośćmi

Udział w Sprintach będzie możliwy w zamian za opłatę w $AHOY dla osób, które posiadają pełny plan eduweb + ahoy po to, aby mieć pewność co do zaangażowania uczestników. Z kolei nowi członkowie społeczności będą mogli wziąć w nich udział kupując dostęp do eduweb i Ahoy! lub wyłącznie do konkretnego Sprintu.

Jakie Sprinty przygotowaliśmy? Jeszcze nad nimi pracujemy, ale będą niesamowicie ciekawe! Przykłady tematów, o których myślimy:

 • Tworzenie portfolio w Webflow
 • Projektowanie promptów
 • Sprzedaż własnego e-booka lub kursu
 • ChatGPT dla marketera
 • Organizacja biznesu fotografa
 • Design System w Figma
 • Twój pierwszy sklep e-commerce
 • Zaawansowane techniki Next.js
 • Projektowanie UI od podstaw
 • Marka osobista na LinkedIn
 • 3D dla Wirtualnej rzeczywistości

To tylko propozycje a obecnie trwa zbieranie ankiet i głosów na społeczności, które tematy najbardziej chcielibyście zrealizować.

Zdobywanie $AHOY na eduweb

Przez ostatnie 2 lata na społeczności udało nam się zrobić bardzo dużo w kontekście technologii i platformy, którą łączymy z eduweb.pl. W ramach eduweb masz możliwość zdobywania $AHOY.

Pirackie złoto zdobędziesz za rozmaite aktywności na eduweb takie jak oglądanie kursów, kończenie ścieżek, tworzenie notatek, odpowiadanie na pytania, wykonywanie zadań. $AHOY wykorzystasz na społeczności, dając napiwki i wynagradzając pracę innych oraz do odbierania łupów z nowej przestrzeni Ahoy, jaką jest:

Skrzynia Skarbów

Przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo ciekawych łupów, które możesz odebrać w zamian za $AHOY. W trakcie tego sezonu będziemy dodawali wiele ciekawych łupów takich jak wejściówki na konferencje i branżowe wydarzenia, darmowe zasoby jak ebooki i produkty twórców, zniżki na sprzęt i wiele więcej! Skrzynia Skarbów będzie miała swoją premierę razem z nowym Sezonem!

Nowa strona Ahoy!

Właśnie na niej jesteś! W ramach strony znajdziesz wszystkie archiwa materiałów takich jak Newslettery i Nagrania - wszystko w jednym miejscu i łatwe do filtrowania po Twojej ulubionej specjalizacji. W ramach strony znajdziesz też naszą biblioteczkę książek i inne ciekawe przestrzenie. Wkrótce będziemy odsłaniać kolejne zakładki tej strony!

Nowy serwis eduweb

Właśnie uruchomiliśmy zupełnie nową odsłonę eduweb, która jest jeszcze ściślej połączona z Ahoy! Dodatkowo, nowy eduweb to zupełnie przeprojektowany design serwisu w wersji jasnej i ciemnej i szereg funkcji, z których jedna z najważniejszych to Asystent AI, który wspiera na każdym kroku Twoją naukę i pomaga jeszcze efektywniej zdobywać umiejętności! Już wkrótce Asystent będzie posiadał rozbudowane możliwości i nie tylko znał całą bazę naszych kursów, ale także dokumentacje narzędzi i wiele więcej! To coś, czego jeszcze nie widzieliście w serwisach edukacyjnych — warto sprawdzić działanie Asystenta!

Połączenie planów z eduweb

Istotną zmianą jest brak możliwości zakupu planu społeczności bez planu eduweb. Ponieważ ściśle łączymy oba serwisy a społeczność w dużej mierze jest wspierana materiałami z eduweb, do których często linkujemy, uważamy, że jest to wartościowa zmiana, która również spowoduje, że nie będziemy odsyłać do materiałów, do których ktoś nie ma dostępu. Osoby z planami Ahoy! zostały przeniesione już na plany eduweb zachowując na dłuższy czas korzystny cennik i poinformowane mailowo.

Od teraz dostęp do społeczności można wykupić wyłącznie w ramach cennika eduweb.

Możliwy jest dostęp do jednej specjalizacji lub do wszystkich. Odpowiednio, można oszczędzić 2 miesiące opłat wybierając plan roczny.

Możliwość zdobycia Pirata z abonamentem

Dodatkowo, przy wyborze planu rocznego na cały dostęp nowe osoby otrzymają bonusy w postaci $AHOY i Pirata! Plany roczne są limitowane do Piratów, które znajdują się w naszym treasury i przysługują oni wyłącznie osobom, które nie otrzymały Pirata bezpłatnie w ramach mintowania.

Pirat umożliwia mnożenie zdobywanych przez Ciebie monet i inne korzyści. O Piratach więcej dowiesz się tutaj.

Mnóstwo nowych osób na Ahoy! i transparentny model biznesowy

Tworząc Sprinty nawiązujemy współpracę z szeregiem nowych osób, które będą pomagały nam organizować je w ramach Ahoy oraz dostarczać materiały. Są to headzi ścieżek, odpowiedzialni za warstwę merytoryczną i organizację, oraz autorzy, których zapraszamy do współpracy. Ciekawy jest też model biznesowy takiej współpracy i coraz bliższy temu, aby społeczność stawała się samowystarczalna i równo dystrybuowała zasoby w ramach zaangażowania. Zyski ze Sprintów będą dzielone w równej proporcji 50/50 pomiędzy heada opiekującego się ścieżką a autora! Społeczność i serwis eduweb nie będzie otrzymywał wynagrodzenia z tej puli.

Wakacje i lokalne spotkania!

Co prawda nowy Sezon uruchamiamy wraz ze startem roku szkolnego, ale już teraz na Ahoy! bardzo dużo się dzieje! Ponieważ letnia pogoda sprzyja spotkaniom na świeżym powietrzu, organizujemy szereg aktywności w różnych miastach! Mamy nadzieję, że będziecie z nami!

Co Ty na to? Czy masz propozycje dotyczące nowego sezonu lub Sprintów? Chętnie poznamy Twoje zdanie! Dyskusja na temat tego posta toczy się na społeczności.