Zamień ten tekst na URL Webhooka

Rangi na ahoy!

Opublikowany
29.7.2023
przez

Jak działają rangi?

W ramach naszej społeczności istnieje szereg rang, które przyznawane są członkom społeczności w związku z ich aktywnością i wartością, jaką wnoszą do Ahoy! Kojarzysz zapewne rangi, które zwykle były przyznawane na prostych zasadach, na przykład w związku z ilością napisanych postów. W naszej społeczności jest inaczej.

Do wyliczenia odpowiedniej rangi bierzemy pod uwagę liczbę $AHOY, czyli naszych coinów, zgromadzoną historycznie na koncie członka społeczności. Jeśli chodzi o $AHOY, mamy dwie tabele w których śledzimy to, jaką liczbę coinów ktoś ma aktualnie w portfelu, ale też drugą wartość — wszystkie zdobyte historycznie coiny od początku konta. To w ten sposób jesteśmy w stanie zorientować się, jaką wartość wniósł członek społeczności do społeczności.

Dlaczego? Ponieważ coiny zdobywa się w sposób powiązany z aktywnością. Przede wszystkim, za udzielanie ciekawych odpowiedzi i pisanie wątków — Ahoyanie mają możliwość dawania napiwków, które zasilają konto osoby, która wnosi wartość. Po drugie, coiny otrzymuje się za aktywności premiowane w danym sezonie — przykładowo uczestnictwo w wydarzeniach na żywo. I w końcu, staż na społeczności decyduje też o historycznej licznie coinów, ponieważ co miesiąc uczestnicy otrzymują bonusowe 100 $AHOY.

W zdobywaniu $AHOY pomagają też dwie ważne rzeczy — możliwość ich uzyskania poprzez naukę na eduweb i zaangażowanie w materiały, gdzie za rozmaite aktywności przyznajemy coiny, które mogą być następnie przelane na portfel. Więcej informacji na temat samych $AHOY znajdziesz tutaj.

Po drugie, mamy własne NFT - Piratów, których najważniejszą funkcją jest mnożenie zdobytych monet. Posiadacze pirata mają automatycznie mnożone wszystkie otrzymywane $AHOY zgodnie z rangą pirata, o czym więcej możesz doczytać tutaj.

Okej. Wiesz już co wpływa na zdobycie odpowiednich rang. A jak to wygląda w praktyce? Za ile historycznych $AHOY uzyskuje się daną rangę?

Poniżej zestawienie:

Rangi są przyznawane na społeczności automatycznie po spełnieniu warunków, a odpowiednia ikonka przy nazwie użytkownika symbolizuje, że posiada on odpowiednią rangę. Po najechaniu na ikonkę można dowiedzieć się, którą rangę przyznaliśmy tej osobie.

Informacje o tym, ile jeszcze $AHOY brakuje Ci do otrzymania odpowiedniej rangi znajdziesz na społeczności, w widgecie z prawej strony. Warto jednak pamiętać, że w przypadku niektórych rang, aby je otrzymać konieczne jest też posiadanie odpowiedniego pirata, więc samo

Po przyznaniu rangi otrzymasz też email z informacjami na temat jej przywilejów. A skoro już o tym mowa…

Co dają rangi?

Można powiedzieć, że przywileje wynikające z rang dzielą się na trzy kategorie:

  • Badge przy imieniu (szacunek, uznanie i zazdrość ;)
  • Możliwość odbierania łupów ze Skrzyni Skarbów
  • Możliwość uczestniczenia w zamkniętej grupie na społeczności

Skupmy się na drugiej i trzeciej.

Skrzynia Skarbów

To możliwość odbierania łupów w zamian za $AHOY. Czego możesz się spodziewać w ramach Skrzyni? To przykładowo, ale nie tylko:

  • Wejściówki na najlepsze branżowe wydarzenia
  • Możliwość odebrania niektórych naszych produktów
  • Wcześniejszy dostęp do kursów i innych materiałów
  • Zniżki na sprzęt od naszych partnerów
  • I wiele więcej!

Skrzynia Skarbów startuje razem z 3 Sezonem Ahoy & eduweb i będziemy regularnie uzupełniać ją o nowe, ciekawe łupy, które będzie można zdobyć posiadając konkretną rangę oraz odpowiednią ilość $AHOY, które zamienisz na łupy. Oznacza to, przykładowo, że aby zdobyć konkretną wejściówkę, będzie trzeba posiadać rangę Bosman a także w zamian za nią oddać np. 1000 $AHOY.

Oznacza to, że nie wystarczy na przykład posiadać odpowiedniego balansu w portfelu $AHOY, albo samego Pirata. Chcemy w ten sposób upewnić się, że nagrody mogą odbierać osoby, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju naszej społeczności.

Dodatkowo, część nagród będzie limitowana czasowo lub ilościowo a ich pojawienie się w Skrzyni Skarbów nie zawsze będzie ogłaszane na społeczności, więc warto będzie zaglądać tam co jakiś czas!

Specjalna przestrzeń społeczności

To miejsce, gdzie spotyka się nasz zespół, dyskutujemy o zmianach i kierunkach rozwoju Ahoy! i eduweb a także nowych materiałach i inicjatywach, które planujemy przygotować. Osoby z odpowiednią rangą otrzymają zaproszenie do tej przestrzeni i będą mogły razem z nami kształtować to, co dzieje się na społeczności i na eduweb!

Przegląd rang

Pokładowy Szczur

Poznajcie naszego kumpla, Pokładowego Szczura "Cyfer" Derrica. Cyfer był ledwie chłopcem, kiedy po raz pierwszy znalazł się na pokładzie naszego statku, Binarnego Korsarza. Z niczym więcej niż piórem, pergaminem i niegasnącą ciekawością technologii, trafił na nasz pokład.

Cyfer nie urodził się z łyżką miedzi w ustach, a co dopiero złotym kursorem. Jego pierwsze dni spędził szorując pokłady, oczyszczając je z przestarzałego, nieaktualnego kodu i rozszyfrowując pajęczyny ze zmęczonej technologii. Lecz patrzcież, pod tymi łachmanami i brudem krył się chłopiec pełen pytań, zapałany odkrywaniem tajemnic skomplikowanej technologicznej architektury naszego statku.

Cyfer szybko opanował rzemiosło, zagłębiając się w każdy zakamarek statku, rozplątując kable, czyścił z kurzu wiekowe serwery i pogrążał się w fascynującym świecie technologii. Ale jak mówią piraci: "Każda wielka podróż zaczyna się od pojedynczego kodu", i Cyfer nie stanowił wyjątku. Od Pokładowego Szczura do doświadczonego korsarza, jego historia służy jako inspirujący przewodnik dla wszystkich tych, którzy stawiają stopę na naszym statku, ukazując, że nawet najmniejszy szczur może stać się największym piratem na rozległych technologicznych morzach. Więc witajcie na pokładzie, towarzysze, i miejcie nadzieję zdobyć odznakę Pokładowego Szczura z honorem, tak jak Digi Derrick.

Pamiętajcie, wszyscy byliśmy kiedyś Pokładowymi Szczurami, szorując brudy niewiedzy, by ujawnić lśniącą powierzchnię wiedzy pod spodem. Każda piracka podróż zaczyna się tutaj. Przyjmijcie wewnętrznego Pokładowego Szczura, a kto wie? Może kiedyś to wy właśnie będziecie sterować tym statkiem.

Żeglarz

Wznosimy kufel grogu za "Żeglarza" Sala. Sal był kiedyś Pokładowym Szczurem, tak jak Cyfer. Ustalił swoje położenie, opanował swoje kody, i zanim się obejrzeliśmy, czytał kompas technologii naszego statku jak prawdziwy profesjonalista i rozwiązywał problemy, o których nawet nie mieliśmy pojęcia, że istnieją.

"Żeglarz" Sal nigdy nie unikał wyzwań. Pewnego wietrznego dnia, złośliwy wirus zaatakował Binarnego Korsarza, zagrażając pogrążeniem nas w głębinach oceanu danych. Podczas gdy inni trzęśli swoimi bajtami, Sal spokojnie się wyłonił. Stoczył walkę z wirusem przez całą noc, jego palce na klawiaturze stawały się mgłą, a twarz oświetlał tylko blask ekranu.

Wraz z nadejściem świtu puścił wirus za burtę. Wyczerpany, ale zwycięski, udowodnił, że jest prawdziwym Żeglarzem. Od tego czasu nie był postrzegany tylko jako były Pokładowy Szczur. Stał się prawdziwym piratem technologii, gotowym stawić czoła temu, co cyfrowe morze rzuca na jego drogę.

Jako Żeglarz, udowodniłeś swoją solidność i ufamy Ci, że poprowadzisz nasz statek przez spokojne i burzliwe wody. Niech Twoja podróż zainspiruje Pokładowych Szczurów i pokaże im, co można osiągnąć dzięki odrobienie zapału i mnóstwu kodu. Zachowaj lunetę, trzymaj kompas stabilny, a serce pirata niech cię wzmacnia. Przygoda jest na horyzoncie.

Bosman

Zbierzcie się, towarzysze, i posłuchajcie opowieści o "Bosmanie" Beatrice. Jako Żeglarka, Beatrice była biegła w nawigowaniu cyfrowymi falami. Ale jej aspiracje były większe; pragnęła zostać Bosmanem, piratem technologii, który może prowadzić swoich towarzyszy przez każdą burzę.

Beatrice objęła stery podczas ogromnej modernizacji systemu na Binarnym Korsarzu. Ze stanowczą ręką na kierownicy i czujnym okiem na serwerze wytyczyła kurs przez niezliczone linie kodu, kierując swoimi piratami podczas pracy nad aktualizacją naszej technologii, aby nie dopuścić do wywrócenia statku. Miała dar dostrzegania drobnych usterki, które mogłyby stać się niebezpiecznymi górami lodowymi, a jej szybkie myślenie uratowało nas więcej razy, niż potrafimy policzyć.

Kiedy zadanie zostało wykonane, Binarny Korsarz był szczuplejszy, szybszy i bardziej wydajny niż kiedykolwiek wcześniej. Wtedy wiedzieliśmy, że mamy wśród nas prawdziwego Bosmana. Beatrice nie tylko poprowadziła nas podczas modernizacji; udowodniła swoje zdolności przywódcze i techniczne bez wątpliwości.

Tak więc wznosimy kufel za ciebie, Bosmanie! Zdobyłeś swoją odznakę dzięki poświęceniu, umiejętnościom i niezachwianej duchowi pirata. Twoja podróż niech inspirować Żeglarzy i Pokładowych Szczurów, pokazując im, jakie wysokości mogą osiągnąć, jeśli pozostaną wierni pirackiemu kodeksowi. Steruj nas prawidłowo, Bosmanie, i niech nasz statek płynie gładko po cyfrowych wysokich morzach!

Nawigator

Zgromadźcie się, bracia i siostry cyfrowych wód, by usłyszeć epopeję o "Nawigatorze" Lucasie. W świecie, gdzie cyfrowe prądy nieustannie zmieniają kierunek, Lucas stał się mistrzem w wytyczaniu kursu przez najbardziej zawiłe algorytmy i złożone sieci danych.

Jego podróż rozpoczęła się jako młody Programista, który z zapałem oddawał się nauce języków kodowania, zawsze z kompasem w dłoni, którym była jego ciekawość. Ale Lucas nie zadowalał się byciem zwykłym członkiem załogi; jego ambicja prowadziła go do poznawania niezbadanych głębi technologii, aż w końcu odkrył nieznane terytoria innowacji.

Gdy Binarny Korsarz napotkał sieciową mgławicę, która mogła sprowadzić nań zagubienie w labiryncie błędów i zawieszeń, to Lucas, z niezachwianym spokojem, wykorzystał swoje umiejętności, by przejrzeć przez zamęt. Jego zdolność do przewidywania cyfrowych prądów i adaptacji do nich w locie uratowała statek przed katastrofą, wytyczając kurs, który był zarówno bezpieczny, jak i innowacyjny.

Lucas nie tylko wykazał się jako Nawigator przez najtrudniejsze cyfrowe sztormy, ale również jako mentor, prowadząc innych w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych do nawigowania w nieustannie zmieniającym się świecie technologii. Jego spuścizna to mapa, która prowadzi przez najbardziej skomplikowane wyzwania, inspirując przyszłe pokolenia do dążenia do rangi Nawigatora.

Więc wznosimy kufel za ciebie, Nawigatorze Lucasie! Twoja zdolność do wyznaczania kursu w cyfrowym chaosie i prowadzenia nas przez nieznane wody jest tym, co czyni cię prawdziwym mistrzem morza. Niech twoja legenda będzie przewodnikiem dla tych, którzy podążają twoim kursem, dążąc do odkrycia własnych nieznanych wód w świecie technologii.

Kapitan

Yohoho! Słyszycie szum cyfrowego morza? To dźwięk szacunku dla naszych Kapitanów. Ta odznaka oznacza pirata, który udowodnił, że jest mistrzem przywództwa, technologicznym wirtuozem i wzorem naszej pirackiej etyki. Jako Kapitan, dowodzisz nie tylko statkiem, ale także szacunkiem swojej załogi.

Kto może zapomnieć historię "Kapitana" Clary? Od Pokładowego Szczura do Kapitana, podróż Clary była naznaczona nieustającym dążeniem do mistrzostwa w technologii i odważnym duchem, który uosabia prawdziwego pirata technologii.

Gdy ogromna awaria systemu zagroziła zatopieniem Binarnego Korsarza, to właśnie Clara zjednoczyła załogę. Ze stabilną ręką i twardym charakterem, zanurkowała w technologicznym zgliszczu, łącząc rozwiązania, gdy załoga wstrzymywała oddech. Po trzech wyczerpujących dniach i nocach Binarny Korsarz nie tylko unosił się na wodzie, ale również żeglował jeszcze płynniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Jej odwaga i niezłomna determinacja zdobyły dla niej odznakę Kapitana, odznakę noszoną tylko przez tych, którzy rzeczywiście zasłużyli na ten tytuł. Więc wznosimy kufla za ciebie, Kapitanie! Jesteś kręgosłupem naszego statku, filarem siły w burzy i światłem, które nas prowadzi w nieznane terytoria.

Admirał

Opowieść o "Admirale" Andersie rozbrzmiewa na każdym zakątku Binarnego Korsarza. Doświadczony Kapitan, Anders został Admiralem, gdy samotnie udaremnił gigantyczny cyberatak, który mógłby zniszczyć naszą technologiczną flotę.

Jego mądrość techniczna była niczym kompas w mroku. Jego decyzje były zawsze mądre i podejmowane błyskawicznie, a żaden problem technologiczny nie pozostawał nierozwiązany pod jego dowództwem. Anders zdobył szacunek załogi, która ufając mu bezgranicznie, wiedział, że pod jego przewodnictwem Binarny Korsarz był bezpieczny nawet w najtrudniejszych chwilach.

Nie tylko był mądrym strategiem, ale także prawdziwym mentorem dla innych piratów. Jego otwartość na dzielenie się wiedzą i wsparcie kolegów sprawiły, że zyskał lojalność całej załogi. Był najbardziej godnym zaufania sojusznikiem i nieustraszonym przeciwnikiem.

Anders był zawsze pierwszym, który podjął się najtrudniejszych zadań, zawsze stawiał dobro załogi ponad swoim własnym. Jego umiejętność znalezienia rozwiązań w najbardziej beznadziejnych sytuacjach, niezłomna odwaga w obliczu zagrożenia i nieustępliwość w dążeniu do celu, uczyniły go prawdziwym przywódcą. Niezależnie od tego, czy to była burza czy sztorm, każdy czuł się bezpieczny pod skrzydłami Andersa.

Legenda

Wznosimy kufel za "Legendę" Lunę! Od jej skromnych początków jako Pokładowy Szczur, po jej błyskawiczny awans na Admirała, Luna była przeznaczona do wielkości. Ale to jej stworzenie "PirateOS", rewolucyjnego cudu technologicznego, które przemieniło Binarnego Korsarza, zapewniło jej miejsce w naszych kronikach jako Legendy.

Jej geniusz technologiczny zaskoczył wszystkich, ale nie pozwoliła, aby jej sukces przysłonił to, co naprawdę liczyło się dla niej - załoga. Zawsze skromna i gotowa do wsparcia innych, stała się mentorem dla młodszych piratów, zachęcając ich do odkrywania swojego potencjału i wspierając w dążeniu do sukcesu.

Luna wiedziała, że technologia to nie tylko narzędzie, ale także siła, która może zjednoczyć załogę. Wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań, które usprawniły współpracę i zwiększyły wydajność. Jej duch pionierstwa i wizjonerstwa napędzał naszą załogę, otwierając nowe horyzonty technologicznych możliwości.

Jako Legenda, jej opowieść jest inspiracją dla pokoleń przyszłych technologicznych piratów. Jej wpływ na naszą społeczność jest niewyobrażalny, a jej imię zapisane złotymi literami na kartach naszej pirackiej historii. Lunie, która zawsze stała na czele zmian i zapowiadała nową erę technologicznych odkryć - składamy hołd. Niech duch Twojej legendy będzie przewodnikiem dla nas wciąż wspaniale podążających przez cyfrowe nieznane.

Obecny status

Aktualnie wszystkie osoby, które zalogują się na społeczność i wykonają jakąkolwiek transakcję, np. tipa, otrzymają właściwą rangę, zgodną z ich punktami i posiadanym Piratem. W prawej części społeczności znajdziesz natomiast informacje, ile zostało Ci $AHOY do zdobycia do kolejnej rangi.

Osoby, które zasłużyły na dostęp do specjalnej przestrzeni będą otrzymywać zaproszenia od września.

Skrzynia Skarbów będzie dostępna od września, razem z nowym Sezonem Ahoy!